Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/2883
Назва: Динаміка якості життя хворих з ожирінням під впливом програми фізичної реабілітації
Автори: Аравіцька, Марія Геннадіївна
Лазарєва, Олена Борисівна
Ключові слова: ожиріння, фізична реабілітація, якість життя
Дата публікації: 2017
Видавництво: Національний університет фізичного виховання і спорту України
Бібліографічний опис: 146. Аравіцька М.Г. Динаміка якості життя хворих ожирінням під впливом програми фізичної реабілітації / Аравіцька М.Г., Лазарєва О.Б. // Спортивна медицина і фізична реабілітація. – 2017. - №1, - С. – 72-78.
Короткий огляд (реферат): Мета. Визначення динаміки якості життя та впливу образу тіла на якість життя хворих з ожирінням І–ІІІ ступеня під впливом розробленої реабілітаційної програми. Методи. Прове- дено опитування 124 осіб другого зрілого віку з аліментарно-конституціональним ожирінням (56 – І ступеня, 41 – ІІ ступеня, 27 – ІІІ ступеня), встановленим за розрахунком індексу маси тіла (Кетле) та 63 осіб без ознак ожиріння. Використовували опитувальники «Вплив маси тіла на якість життя» (IWQOL-Lite; скорочена версія) та «Вплив образу тіла на якість життя» (BIQLI). Розроблена програма включала зміну стилю харчування, збільшення фізичної активності, гол- корефлексотерапію, масаж, покращення психоемоційного стану, вироблення свідомого актив- ного ставлення до процесу схуднення. Результати. Якість життя пацієнтів з ожирінням І ступеня не відрізнялася від такої в осіб з нормальною масою тіла. При ожирінні ІІ–ІІІ ступеня вона була статистично значно гіршою (р < 0,05), прямо пропорційно до ступеня ожиріння. Всі пацієнти з ожирінням оцінювали вплив образу власного тіла на якість життя як негативний різного ступе- ня вираженості. Впровадження реабілітаційної програми впродовж року дозволило досягти статистично значущого (р < 0,05) покращення порівняно з вихідними показниками досліджува- них параметрів осіб з ожирінням ІІ–ІІІ ступенів, проте різниця з аналогічними показниками здо- рових осіб не була досягнута. Висновки. Розроблена комплексна програма фізичної реабіліта- ції є ефективною щодо якості життя та впливу образу тіла на якість життя хворих з ожирінням.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/2883
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФФВС)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
121469-258978-1-SM.pdf432.67 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.