Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/3330
Назва: Принципи створення комплексної програми фізичної реабілітації дітей після кохлеарної імплантації
Автори: Заставна, Ольга Михайлівна
Ключові слова: Кохлеарна імплантація, слабочуючі діти, реабілітація
Дата публікації: 2016
Видавництво: Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту.
Бібліографічний опис: Заставна О. М. Принципи створення комплексної програми фізичної реабілітації дітей після кохлеарної імплантації / О. М. Заставна // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. - 2016. - № 2. - С. 11-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PPMB_2016_2_4.
Короткий огляд (реферат): Мета: висвітлити основні положення комплексної програми фізичної реабілітації дітей старшого дошкільного віку після кохлеарної імплантації. Матеріал: Було обстежено 40 слабочуючих дітей старшого дошкільного віку (основна група).Основну групу №1 склали 21 слабочуюча дитина (10 хлопчиків, 11дівчат), що не проходили кохлеарноїімплантації та навчалися за програмою закладу дошкільної освіти для слабочуючих дітей. Основну групу №2 склали 19 дітей після кохлеарної імплантації, які перебували на обліку слухомовногокабінету (10 хлопчиків, 9 дівчат).Для них було розроблено авторську програму фізичної реабілітації. Групу порівняння склали 40 дітей з нормальним слухом (18 хлопчиків, 22 дівчинки). Ефективність розробленої програми оцінювали за параметрами фізичного та психомоторного розвитку, фізичними якостями дітей.Результати: Представлена програма фізичної реабілітації дітей розроблена на основі результатів оцінки фізичного та психомоторного розвитку, фізичної підготовленості. Програма має комплексний хахактер і включає наступні елементи: побутову абілітацію, методики інезітерапії (ранкову гігієнічнугімнастику, дитячу йогу, оздоровчо-тренувальний комплекс, тренування з фітболом, дихальні та артикуляційні вправи), масаж (загальний, логопедичний), загартування. Висновки.Комплексний характер розробленої програми полягає в різноплановості впливу на різні ланки порушень в стані організмудітей. Все це проводиться на фоніусунення основного етіологічного фактора цих змін (глухоти). Такийпідхід призводить до покращеннястану дітей, їх швидкої соціалізації та можливості своєчасного навчання у загальноосвітній школі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/3330
Розташовується у зібраннях:Наукові видання (ФФВС)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
PPMB_2016_2_4.pdf431.25 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
PPMB_2016_2_4 Заставна.pdf431.25 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.