Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/4000
Title: Лексико-семантичні характеристики дієслів на позначення зухвалої поведінки у сучасній німецькій мові (парадигматичний, синтагматичний та епідигматичний аспекти)
Authors: Липка, Світлана Іванівна
Keywords: Семантична структура слова, лексико-семантична група, парадигматика, синтагматика, епідигматика, сема, семний комплекс, семема
Issue Date: 2015
Publisher: Луцьк: Видавництво Східноєвропейсько національного університету імені Лесі Українки
Citation: Лексико-семантичні характеристики дієслів на позначення зухвалої поведінки у сучасній німецькій мові (парадигматичний, синтагматичний та епідигматичний аспекти) // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія «Філологічні науки». збірник наукових праць / укладачі : Голюк В.С., Дробот Г.О. – Луцьк: Видавництво Східноєвропейсько національного університету імені Лесі Українки, 2015. – Вип. №3 (304). – 328 с. – с.78-83.
Series/Report no.: Серія «Філологічні науки»/Вип. №3 (304).;
Abstract: Стаття присвячена комплексному дослідженню системних парадигматичних, синтагматичних і епідигматичних характеристик німецьких дієслів на позначення зухвалої поведінки на основі аналізу тлумачних і синонімічних словників та публіцистичних текстів. Розвідка ґрунтується на використанні деяких «традиційних» та низки «сучасних» методів. Описовий метод використано для виділення одиниць аналізу, їх класифікації та інтерпретації отриманих даних. За допомогою процедури формалізованої інвентаризації встановлено склад лексико-семантичної групи дієслів на позначення зухвалої поведінки. При допомозі парадигматичної методики встановлювалися спільні та диференційні ознаки між розглянутими дієсловами і на основі спільності та відмінності встановлених ознак дієслова об’єднувалися в різні парадигми. Синтагматична методика сприяла поглибленому аналізу мовних елементів через дослідження їх сполучуваності й контексту. Використано декілька статистичних прийомів для виявлення семантико-кореляційних відношень досліджуваних лексем: критерій хі-квадрат (χ²) і критерій взаємної спряженості Чупрова (К), які дають змогу виявити закономірну сполучуваність компонентів групи.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/4000
Appears in Collections:Статті та тези (ФІМ)



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.