Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/4314
Title: ВСЕ СТАЛО НАШИМ”: МІЖЕТНІЧНІ ВЗАЄМИНИ В КОЛОМИЇ ЗА ПЕРШОЇ РАДЯНСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ (1939-1941 рр.)
Authors: Монолатій, Іван Сергійович
Keywords: Коломия, коломиєзнавство, Монолатій
Issue Date: 2008
Publisher: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Citation: Монолатій І. С. ВСЕ СТАЛО НАШИМ”: МІЖЕТНІЧНІ ВЗАЄМИНИ В КОЛОМИЇ ЗА ПЕРШОЇ РАДЯНСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ (1939-1941 рр.) // Вісник Прикарпатського університету. Історія. 2008. Вип. XIV. C. 27-35.
Abstract: У статті проаналізовано особливості міжетнічної взаємодії в західноукраїнському місті Коломия в 1939-1941 рр. Охарактеризовано суспільно-політичну, етносоціальну політику нового, радянського режиму стосовно українського, польського, єврейського й почасти німецького населення. З'ясовано, що реакція українців та євреїв на вступ підрозділів Червоної Армії на територію Західної України й приїзд органів радянської влади до Коломиї заклала перші протиріччя у відносини між поляками, з одного боку, і українцями та євреями - з іншого, які особливо активізувалися в період Другої світової війни. Показано, що на міжетнічні взаємини в Коломиї суттєвий вплив мала обставина, якими кадрами за національною ознакою був складений на всіх рівнях апарат управління. Це слугувало орієнтиром у питанні про лідерів і аутсайдерів серед етнічних спільнот, визначало суспільний статус, певною мірою “престиж ” кожної національності.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/4314
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.