Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/4497
Title: Американізація корпоративного права Німеччини
Authors: Ковалишин, Олександр Романович
Keywords: правове запозичення, правовий трансплантат, корпоративне право Німеччини, право компаній США, акціонерне товариство, господарське товариство
legal borrowing, legal transplant, German corporate law, US company law, joint-stock company, business company
Issue Date: Oct-2019
Publisher: Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія «Юриспруденція»
Citation: Ковалишин О.Р. Американізація корпоративного права Німеччини / Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія «Юриспруденція», №40, 2019, С. 88-91.
Abstract: Стаття присвячена аналізу правових трансплантатів в корпоративному праві Німеччини. Якщо в ХІХ ст. – на поч. ХХ ст. німецьке корпоративне право було зразком для запозичення іншими державами, то в другій половині ХХ ст. законодавець Німеччини й сам став суб’єктом запозичень. Автор робить висновок, що сьогодні корпоративне право Німеччини поступово відступає від притаманного йому консерватизму, що зумовлено не стільки конкуренцією на світових ринках, як більшою мірою становленням свободи руху капіталу в середині ЄС, а основним джерелом правових запозичень у корпоративному праві сучасної Німеччини є право США. Причини цього явища криються передовсім в гнучкості корпоративного права США, значному впливу судової практики на регулювання відносин між суб’єктами господарювання. В статті підкреслюється, що відмітними ознаками корпоративного права Німеччини є: 1) баланс сил між акціонерами та менеджментом; 2) сильна структура корпоративного управління; 3) тісне соціальне партнерство між працівниками та менеджментом. Аналізуються успішні та неуспішні приклади запозичення норм права. Серед успішних зокрема наводиться приклад принципів корпоративного управління, змін в структурі корпоративного управління (дво- та одночленна структура управління, незалежний комітет в складі наглядової ради), поява нових нетипових форм особових товариств (партнерське товариство), тощо. Одночасно з тим автор підкреслює необхідність врахування особливостей правової культури і ментальності Німеччини. Саме їх нехтування призвело до несприйняття таких типових для корпоративного права США правових конструкцій як окремі види акцій (зокрема викупні акції), непрямий позов, груповий позов, концепція зняття корпоративної вуалі.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/4497
Appears in Collections:Статті та тези (ННЮІ)



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.