Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/4498
Title: Корпоративний комплаєнс: правове запозичення через практики суб’єктів господарювання
Authors: Ковалишин, Олександр Романович
Keywords: комплаєнс, корпоративний комплаєнс, правове запозичення, правовий трансплантат, кримінальна відповідальність юридичної особи, суб’єкт господарювання
compliance, corporate compliance, legal borrowing, legal transplant, criminal liability of a legal entity, company
Issue Date: Sep-2019
Publisher: Актуальні проблеми держави і права
Citation: Ковалишин О.Р. Корпоративний комплаєнс: правове запозичення через практики суб’єктів господарювання / Актуальні проблеми держави і права, №83, 2019, С. 69-76 .
Abstract: Дотримання вимог корпоративного комплаєнсу (corporate compliance) насьогодні є однією із мінімальних вимог для позиціонування компанії як такої, яка намагається відповідати міжнародним стандартам ведення господарської діяльності. Фактично можна вести мову про те, що корпоративний комплаєнс є одним із принципів корпоративного управління. Автор відзначає, що корпоративний комплаєнс – це діяльність пов’язана з контролем за дотриманням посадовими особами та працівниками вимог законодавства та локальних актів нормативного та ненормативного характеру в господарських товариствах. Корпоративний комплаєнс полягає у дотриманні певних стандартів і практик та у відповідності. Під відповідністю мається на увазі частина системи управління/контролю в організації, пов’язана з ризиками невідповідності, недотримання вимог законодавства, нормативних документів, правил і стандартів наглядових органів, галузевих асоціацій та саморегулюючих організацій, кодексів поведінки тощо. Такі ризики невідповідності в кінцевому підсумку можуть виявлятися у формі застосування юридичних санкцій або санкцій регулюючих органів, фінансових або репутаційних втрат. В статті аргументується, що поняття корпоративного комплаєнсу неодмінно пов’язане з поняттям Corporate liability, яке не слід сплутувати з корпоративною соціальною відповідальністю (Corporate social responsibility). В статті акцентується увага на тому, що запозичення практик корпоративного комплаєнсу не набуло ще широкої популярності серед суб’єктів господарювання, що зумовлено рядом факторів: 1) новизною явища корпоративного комплаєнсу для бізнес-середовища не тільки України, але й в загальносвітовому масштабі; 2) особливостями ділової культури – іноді власникам суб’єкта господарювання простіше ліквідувати підприємство, репутація якого зазнала шкоди через протиправні дії менеджменту, ніж дбати систематично про дотримання посадовими особами корпоративного комплаєнсу; 3) відсутністю кримінальної відповідальності юридичних осіб за законодавством України, оскільки на нормативному рівні закріплені лише заходи кримінально-правового характеру.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/4498
Appears in Collections:Статті та тези (ННЮІ)



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.