Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/4955
Title: Семантико-статистичний аналіз вживання "деструктивних" лексем користувачами веб-сайтів
Authors: Мицько, Володимир Мирославович
Keywords: агресія, ворожість, насилля, віртуальний комунікативний простір, контент-аналіз, Інтернет-ресурси, веб-сайти, веб-форуми, соціальні мережі, блоги.
Issue Date: 2014
Publisher: Видавництво Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Citation: Мицько В. Семантико-статистичний аналіз вживання "деструктивних" лексем користувачами веб-сайтів / В. Мицько // Психологія особистості. - 2014. - № 1. - С. 67-80.
Series/Report no.: № 1.;
Abstract: Нещодавно людство відкрило для себе нову форму існування − соціальну віртуальну реальність. Для більшості активних користувачів Інтернету питання деструктивних явищ в мережі, таких як зростання озлобленості, ворожості, агресії, насилля не потребують спеціальної емпіричної верифікації. Запитання виникають при спробах виявити й описати психологічні та психосоціальні чинники, процеси і механізми, основні тенденції та ймовірні наслідки девіантної поведінки людини чи групи людей у віртуальному просторі. Інтернет-середовище має різноспрямований вплив на психічну активність, емоційну та поведінкову сфери особистості. У зв’язку з чим вивчення його впливу, модальності має важливе прикладне значення. У статті представлені результати контент-аналізу семантичних категорій – агресії, ворожості, насилля у віртуальному комунікативному просторі за частотою їхнього використання у деяких типах Інтернет-ресурсів та в площині загального переважання за окремими веб-сайтами. Стаття містить порівняльні результати двох етапів емпіричного дослідження, проведеного у різні часові проміжки (2013 і 2014рр.) на основі вибірки сформованої з авторів та відвідувачів різноманітних Інтернет-сайтів. Результати дослідження доводять, що значна кількість обговорюваних тем, проблем, проявів емоційних реакцій відвідувачів Інтернету стосується агресії, ворожості і насилля; спостерігається зацікавленість користувачів Інтернету, особливо учасників веб-форумів, блогосфери, Інтернет-ЗМІ темами насильницького, ворожого й агресивного характеру; за останній рік в мережі різко збільшилася кількість обговорюваних тем і проблем, пов’язаних з деструктивними соціальними явищами – відносно «агресії» у 7,5 разів, «насилля» у 10,5 разів, «ворожості» у 10 разів; протягом року теми, пов’язані з агресією, стали домінантними у віртуальній медіа-сфері, збільшивши власний контент у 11,5 разів; одна з найбільш реактивних рефлексивних форм Інтернет-присутності – чат – продемонструвала збільшення кількості обговорюваних тем щодо насилля у 64,5, у той час як теми, пов’язані з ворожістю, продемонстрували 33-кратне зростання. Перспективним напрямком роботи є розширення базових категорій контент-аналізу та проведення статистично-математичного аналізу отриманих результатів.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/4955
ISSN: 2309-785X
Appears in Collections:Статті та тези (ІПОДП)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Po_2014_1_9 (Мицько-В.М.).pdf219.45 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.