Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/5257
Назва: Соціально-психологічні особливості аутоагресивної поведінки сучасної молоді
Автори: Яремчук, Віталія Василівна
Ключові слова: аутоагресія, аутоагресивна поведінка, молодь, патерни аутоагресивної поведінки.
Дата публікації: 2018
Видавництво: Вид-во Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
Бібліографічний опис: Яремчук В. В. Соціально-психологічні особливості аутоагресивної поведінки сучасної молоді / В. В. Яремчук // Теоретичні і прикладні проблеми психології. - 2018. - № 3(2). - С. 227-232.
Серія/номер: КВ №15358-3930 Р;№3(47)
Короткий огляд (реферат): В статті піднімається проблема аутоагресивної поведінки молоді. Автором наголошено, що соціальні та соціально-психологічні чинники здатні спричиняти прояви аутоагресивної поведінки. Опираючись на дослідження вчених, авторка вважає, що для виникнення аутоагресії необхідна система, що включає як мінімум три компоненти: фрустровану людина з сформованим внутрішнім конфліктом, що пригнічує свою агресію, і одночасно, заперечує свої соціалізовані інтроекти; психотравматичну ситуацію, в якій реалізуються захисні патерни поведінки, обумовлені вищезазначеним внутрішньоособистісним конфліктом; зворотній негативний зв’язок - нездійснені очікування по відношенню до об'єкта, агресивність суб’єкта, потреба дозволу внутрішньоособистісного конфлікту. Наголошено, що соціально-психологічними передумовами аутоагресивної поведінки молоді є: стан дезадаптації, обумовлений деформацією смисложиттєвих орієнтацій, міжособистісної взаємодії, індивідуальнотипологічні особливості юнаків, належність до групи соціального ризику. Авторка стверджує, що ефективним засобом профілактики проявів аутоагресивної поведінки можуть бути різноманітні види соціально-психологічних тренінгів, психотерапевтичні практики, індивідуальна консультативна робота. Головним завданням психолога в роботі має стати включеність таких молодих людей у особистісно-цінні для них види діяльності, підтримання соціальних потреб у визнанні і безпеці, реальність комунікативних контактів, зміна алгоритму поведінки із узалежненої на асертивну.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/5257
ISSN: 2219-2654
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ПФ)



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.