Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/6087
Title: «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі
Authors: Паска, Богдан Валерійович
Keywords: Валентин Мороз
український дисидентський рух
"Репортаж із заповідника імені Берії"
самвидав
радянський режим
В'ячеслав Чорновіл
Issue Date: Apr-2016
Citation: Паска Б. «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. 2016. Вип. 45. С. 240-247.
Abstract: У статті проаналізовано твір В. Мороза «Репортаж із заповідника імені Берії» в контексті українського національно-визвольного руху та розвитку українського самвидаву. Висвітлено умови і процес написання твору в умовах ув’язнення автора у мордовських таборах суворого режиму. Розкрито масштаб розповсюдження «Репортажу із заповідника імені Берії» серед українських дисидентів та його вплив на політизацію антирадянського руху опору. Проаналізовано зміст твору В. Мороза та його основні ідеї у порівнянні з іншими працями українського самвидаву. Досліджено спробу організації радянським режимом нових репресій проти В. Мороза за написання «Репортажу із заповідника імені Берії».
URI: http://hdl.handle.net/123456789/6087
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.