Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/6324
Title: Ідейні погляди ченця Гошівської обителі Володимира (Іполита) Терлецького
Authors: Райківський, Ігор Ярославович
Keywords: Володимир (Іполит) Терлецький, чернець, Греко-Католицька Церква, русини-українці.
Issue Date: 2018
Publisher: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника", Гошівський монастир Преображення Господнього отців василіан.
Citation: Райківський І. Ідейні погляди ченця Гошівської обителі Володимира (Іполита) Терлецького // Карпати: людина, етнос, цивілізація. Науковий журнал з проблем карпатознавства. Івано-Франківськ, 2017–2018. Вип. 7–8. С. 97–124.
Abstract: У статті висвітлюється життєвий шлях та ідейні погляди о. Володимира (Іполита) Терлецького (1808–1888 р.) – церковного і громадського діяча, публіциста, лікаря за фахом. В.Терлецький упродовж життя здійснив складну ідейну еволюцію – з полонофільських позицій (був римо-католиком, "русином польської нації", нащадком славного роду Терлецьких) на близькі до народовських, українофільські. Він перейшов у Греко-Католицьку Церкву, став ченцем Василіанського чину і взяв активну участь в "обрядовому" русі для очищення східного обряду. В 1862–1863 рр. о. Володимир понад рік був монахом Гошівської обителі. Однак на схилі віку він перейшов на проросійські, москвофільські позиції, виїхав на Наддніпрянську Україну, де прийняв православ’я і помер в Одесі. В.Терлецький мав зв’язки з авторитетними діячами в різних галузях суспільного життя – А.Міцкевичем, А.Чарторийським, Ю.-Б.Залеським, Я.Головацьким, О.Духновичем та ін.
Description: Стаття в науковому фаховому виданні.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/6324
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.