Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/6336
Title: Громадсько-політична і наукова діяльність Валентина Мороза
Authors: Паска, Богдан Валерійович
Keywords: Валентин Мороз
український дисидентський рух
радянський режим
КДБ
самвидав
українська діаспора
мордовські колонії
український націоналізм
Issue Date: 6-Jun-2017
Citation: Паска Б. В. Громадсько-політична і наукова діяльність Валентина Мороза : дис. … канд. іст. наук : 07.00.01 / Паска Богдан Валерійович. Івано-Франківськ, 2017. 281 с.
Abstract: Мета дослідження – об’єктивне і комплексне вивчення громадсько- політичної і наукової діяльності В. Мороза. У ході реалізації поставленої мети визначено такі завдання: - дослідити стан наукової розробки проблеми, охарактеризувати джерельну базу і методологію; - проаналізувати чинники, що впливали на формування та еволюцію світогляду В. Мороза; - розкрити основні етапи його протистояння радянському режиму в рамках українського дисидентського руху; - з’ясувати роль дисидента в громадському житті української діаспори в країнах Заходу протягом 1979–1991 рр., а також суспільну діяльність в умовах незалежної України; - висвітлити основні напрями наукової діяльності В. Мороза в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.; - визначити місце діяльності В. Мороза в українському національно- визвольному русі та новітній історії України.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/6336
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.