Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/6341
Title: Луцький осередок українського національного руху в середині 60-х років ХХ століття
Authors: Паска, Богдан Валерійович
Keywords: Валентин Мороз
Дмитро Іващенко
український дисидентський рух
шістдесятництво
самвидав
Issue Date: Nov-2015
Citation: Паска Б. Луцький осередок українського національного руху в середині 60-х років ХХ століття // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. Запоріжжя : ЗНУ, 2015. Вип. 44. Том 1. С. 255–263.
Abstract: У статті проаналізовано діяльність луцького осередку руху опору проти радянського режиму у 1963-1965 рр. Досліджено роль і значення Валентина Мороза та Дмитра Іващенка у становленні луцького дисидентського гуртка. Висвітлено практичну роботу його членів щодо популяризації української мови і культури, поширення української національної ідеї, розповсюдження самвидавчих матеріалів та іншої забороненої літератури. Розкрито систему поглядів та теоретичну програму В. Мороза, а також вплив його ідей на інших учасників гуртка. Акцентовано увагу на ролі В. Мороза та Д. Іващенка у встановленні контактів між луцьким осередком та київським, львівським, івано-франківським та центрами українського дисидентського руху, а також налагодженні каналів передачі до Луцька матеріалів самвидаву.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/6341
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.