Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/7096
Назва: Уявлення наддніпрянських громадівців про Галичину та її населення (1860–1880-ті роки)
Автори: Райківський, Ігор Ярославович
Ключові слова: Наддніпрянські громадівці, українофіли, уявлення, Галичина, населення.
Дата публікації: 2011
Видавництво: Львівський національний університет ім. І.Франка; Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України; Жешувський університет імені Королеви Ядвіги.
Бібліографічний опис: Райківський І. Уявлення наддніпрянських громадівців про Галичину та її населення (1860–1880-ті роки) // Історія – ментальність – ідентичність. Вип. ІV: Історична пам’ять українців і поляків у період формування національної свідомості в ХІХ – першій половині ХХ століття: колективна монографія / за ред. Л.Зашкільняка, Й.Пісуліньської, П.Сєрженги. Львів: ПАІС, 2011. С. 355–365.
Короткий огляд (реферат): У статті висвітлюється уявлення українських громадівців Наддніпрянщини про австрійську Галичину та її населення в 1860–1880-х рр. Зокрема, стверджується, що лідери громадівців (В.Антонович, П.Куліш, М.Драгоманов, О.Кониський та ін.) утверджували належність галичан до єдиної української нації. Відомості про Галичину під кутом зору єдності русько-українського простору давали наукові видання і преса громадівців – журнали "Основа" і "Киевская старина", газета "Киевский телеграф". Імпульси, що надходили з Наддніпрянщини (через поширення літератури, особисті контакти та ін.), сприяли українському національному самоусвідомленню галицько-руського населення.
Опис: Стаття в колективній монографії, опублікованій за матеріалами Міжнародної наукової конференції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/7096
ISBN: 978-966-1585-65-1
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІПМВ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ujavlennja naddnipr. hromadivciv 2011.pdf39 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.