Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/7833
Title: Стан лісів Українських Карпат у 2012 році
Authors: Шпарик, Юрій Степанович
Вітер, Роман Михайлович
Яновська, Ірина Миколаївна
Фалько, Роман Іванович
Keywords: моніторинг, дефоліація, дехромація, пошкодження, статистика, кореляція, ГІС
Issue Date: 24-Jul-2013
Publisher: РВВ НЛТУ України
Citation: Шпарик Ю.С. Стан лісів Українських Карпат у 2012 році / Ю.С. Шпарик, Р.М. Вітер, І.М. Яновська, Р.І. Фалько // Науковий вісник НЛТУ України: збірник науково-технічних праць. – Львів: РВВ НЛТУ України. – 2013. – Вип. 23.08. – С. 61-65.
Series/Report no.: 23.08;
Abstract: За результатами моніторингу І рівня в 2012 р. пошкодження лісів регіону Українських Карпат віднесено до класу "слабкі". Мінімальна дефоліація була у вільхи чорної, а максимальна – у ялини; дехромація – відповідно у вільхи чорної і в ялиці. З пошкоджень переважали сухі сучки у хвойних порід, листогризучі – у листяних, поперечний рак – у бука та ялиці. Стан бука і дуба, порівняно з 2011 р. не змінився, а ялини та ялиці – погіршився.
Description: Методикою ICP-Forest передбачено формування першого рівня моніторингу лісів закладкою в кутах правильних квадратів чи гексаедрів відповідно до розташування лісових масивів постійних дослідних об'єктів (ПДО) для контролю стану лісів. ПДО першого рівня – це чотири кругових площадки зі шістьма обліковими деревами на кожній. Обстежуються щорічно за такими основними параметрами: периметр, клас Крафта, довжина крони, дефоліація, дехромація, пошкодження, трав'яний покрив. У 2012 р. було обстежено 17 ПДО першого рівня моніторингу в 5 областях регіону.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/7833
Appears in Collections:Статті та тези (ФПН)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
61_Szp.pdfСтаття у науковому фаховому виданні337.01 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.