Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/8172
Title: The Use of Animals for Entertainment Purposes: The Requirements of Ukrainian Legislation and the Practice of Their Implementation
Authors: Кобецька, Надія Романівна
Kobetska, Nadiia
Keywords: захист тварин
жорстоке поводження з тваринами
Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження"
використання тварин у видовищних заходах
Issue Date: 2020
Publisher: Maria Curie-Skłodowska University
Citation: Kobetska N. The Use of Animals for Entertainment Purposes: The Requirements of Ukrainian Legislation and the Practice of Their Implementation. Legal Protection of Animals / eds.: E. Kruk, G. Lubeńczuk, H. Spasowska-Czarny. Lublin: Maria Curie-Skłodowska University Press, 2020. P. 227–236.
Abstract: Представлене дослідження охоплює аналіз правового механізму регулювання використання тварин у видовищних заходах за законодавством України. Аналіз проводиться в контексті змісту правового інституту захисту тварин від жорстокого поводження та забезпечення гуманного поводження з ними. Розглядаються особливості становлення та вдосконалення законодавчих приписів щодо недопущення жорстокого поводження з тваринами в Україні. Проведено тлумачення основних вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", які пов’язані з використанням тварин у видовищних заходах, їх конкретизацію в підзаконних актах (Правилах використання тварин у видовищних заходах; Правилах і нормах утримання дельфінів в умовах неволі). Зроблено висновок про формування системи правого регулювання відповідних відносин в Україні в останнє десятиріччя та впровадження міжнародних і європейських вимог. Також наводяться приклади порушень відповідних приписів в діяльності пересувних цирків, дельфінаріїв. Аналізується позитивна практика встановлення заборон, регулювання утримання і поводження з тваринами при проведенні видовищних заходів у межах конкретних міст органами місцевого самоврядування і судами. Наголошується на важливості громадського впливу і нагляду в цій сфері в контексті аналізу конкретних випадків залучення громадськості та участі громадських екологічних організацій в захисті (зокрема, і судовому) тварин, які використовуються у видовищних заходах.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/8172
Appears in Collections:Статті та тези (ННЮІ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Legal-Protection-of-Animals_Kobetska.pdf972.11 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.