Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/8413
Назва: Становлення судової системи влади в Україні (ІХ–Х ст.)
Автори: Биркович, О. І.
Ключові слова: судова система влади
інститути держави і права
віче
«Руська правда»
Дата публікації: 2018
Видавництво: Юридичний інститут ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
Бібліографічний опис: Биркович О. І. Становлення судової системи влади в Україні (ІХ–Х ст.) / О. І. Биркович // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України: Збірник наукових статей. - 2018. - Вип. 46. - С.3-15.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджується становлення судової системи влади України в IX-X ст. Виходячи з демократичного характеру формування інститутів держави і права, випливає, що на першому етапі формування судової влади Віче російських земель виконує всі вищі законодавчі, виконавчі та судові функції. На другому етапі Віче покладається на свої потужні судові функції в межах завдань, покладених на князя та його війська. Досягнення Віче та князя у розвитку державно-правової системи можуть бути зафіксовані у формі соціально-політичного союзу. У формалізованому вираженні слова князь був наділений судовою владою в межах своїх прав та обов'язків. Справжній розподіл функцій судової влади в Київській Русі X-XI століть між віком міст, князівська система управління, місцеві патріотичні установи та державні чиновники не конкурували, а стосувались лише того аспекту суспільного життя, деякі з яких безпосередньо підпорядковувались уряду різних установ. Основа такої державно-правової системи з її інститутами законодавчої, виконавчої та судової влади була цілком публічною, прозорою та придатною для розумного розуміння суспільства.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/8413
Розташовується у зібраннях:№ 46

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
1116-Article Text-2320-1-10-20191101.pdf5.27 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.