Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/8773
Title: Визначення функціонального віку юнаків 16–17 років як передумови розробки спортивно-оздоровчої програми
Other Titles: Calculation of the functional age of juniors of 16–17 years in the development of health and recreation programs
Authors: Підгайна, Віра Олексіївна
Keywords: темп фізичного розвитку
функціональний вік
акварекреація
здоров’я учнів
Issue Date: 2019
Publisher: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Citation: Підгайна В. О. Визначення функціонального віку юнаків 16–17 років як передумови розробки спортивно-оздоровчої програми / В. О. Підгайна // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура. - 2019. - № 31. - С. 113-116.
Abstract: Резюме. Стаття присвячена вивченню питання визначення темпів фізичного розвитку старшо- класників та здійснити порівняльну характеристику функціонального та календарного віку юнаків 16– 17 років закладів середньої освіти міста Києва, як складових розробки оздоровчо-рекреаційної програми. Для вирішення поставленої мети використовувались наступні методи: аналіз даних науково-ме- тодичної літератури; визначення темпів фізичного розвитку юнаків відбувався за методикою Коро- бейнікова Г. В., яка включала наступні етапи: розрахунок значення темпів функціонального розвитку об- стежуваного; розрахунок функціонального віку за допомогою календарного віку; зіставлення отриманих показників. Оцінка різниці між ними дозволяє встановити на скільки років обстежуваний випереджає чи відстає від однолітків за темпами розвитку. Для обробки даних були застосовані загальноприйняті методи математичної статистики. За результатами отриманих результатів, автором було визна- чено, що рівень темпу фізичного розвитку старшокласників, знаходиться у переважній більшості знаходиться на рівні менше “1”, тобто – хлопці володіють уповільненим темпом розвитку організму. Також було визначено рівень функціонального віку старшокласників, серед учасників педагогічного експерименту, ФВ (функціональний вік) знаходиться в межах норми. Такі розбіжності в результатах свідчать про те, що антропометричні та функціональні показники не відповідають віковим нормам.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/8773
Appears in Collections:№ 31

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
1547-Текст статті-3247-1-10-20191203.pdf2.07 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.