Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/9330
Назва: Перше знайомство з творчістю Івана Котляревського в австрійській Галичині
Автори: Райківський, Ігор Ярославович
Ключові слова: Іван Котляревський, нова українська література, творчість, національний рух, Галичина, “Енеїда”, галицькі й наддніпрянські діячі.
Дата публікації: 2020
Видавництво: Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету
Бібліографічний опис: Райківський І. Перше знайомство з творчістю Івана Котляревського в австрійській Галичині // Засіяно рясно – колоситься щедро. Науковий збірник на пошану доктора філологічних наук, професора, академіка АН Вищої школи, заслуженого діяча науки і техніки України Володимира Качкана (до 80-річчя з дня народження та 60-ліття творчої діяльності). Івано-Франківськ: Видавництво ІФНМУ, 2020. С. 263–278.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовано вплив творчості зачинателя нової української літератури на розвиток національного руху в Галичині першої половини ХІХ ст. Звернено увагу на перше ознайомлення нечисленної галицької інтелігенції з творами І.Котляревського, інтерес діячів “Руської трійці” та їх сучасників в Австрії до літературного доробку видатного українського письменника. Зокрема, ця зацікавленість проявилася в переписуванні деяких його творів (з огляду на важкодоступність книжок, виданих у Росії), постановці адаптованих п’єс “Наталка Полтавка” і “Москаль-чарівник” на галицькій сцені періоду “весни народів”, спробі перевидання “Енеїди” та ін. Окремо висвітлюється питання про примірники першого видання “Енеїди” 1798 р. у власності галичан, а також з’ясовано, скільки з них збереглося у фондах наукових бібліотек сучасного Львова.
Опис: Стаття в науковому збірнику.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/9330
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІПМВ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Pershe znajomstvo z ... Kotljare.pdf21.12 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.