Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/9540
Назва: Ґендерні аспекти підготовки фахівців у закладах інженерно-технічної освіти України
Інші назви: Gender aspects of training specialists in engineering and technical universities in Ukraine
Автори: Палагнюк, Михайло Михайлович
Ключові слова: філософія ґендеру
професійна підготовка
інженерно-технічна освіта
ґендерні стереотипи
ґендерна дискримінація
професії STEM
Дата публікації: 2020
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Палагнюк М. М. Ґендерні аспекти підготовки фахівців у закладах інженерно-технічної освіти України / М. М. Палагнюк // Освітні обрії. - 2020. - Т. 51. - № 2. - С. 27-32.
Короткий огляд (реферат): У статті висвітлено актуальність проблеми ґендеру у професійній підготовці фахівців у закладах інженерно-технічної освіти України в умовах євроінтеґрування. Наголошено на потребі забезпечення ґендерної рівності у виборі професій інженерно-технічного профілю, рівних можливостей для чоловіків та жінок у сфері зайнятості. Представлено результати емпіричного дослідження з вивчення ґендерних стереотипів у виборі професійного фаху серед студентів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (в опитуванні взяли участь 110 респондентів). З’ясовано, що ґендерні ознаки у значної частини молодих людей не є прерогативою вибору професій інженерно-технічного профілю (про це вказали 54,1% опитаних). Досліджено, що 18,3% опитаних схильні до стереотипних уявлень щодо пріоритетності чоловіків у виборі та досягненні успіху у сфері комп’ютерної чи нафтової інженерії. Ґендерний стереотип у професійному самовизначенні розглядається як культурне явище, що формується під впливом конкретних історичних умов і є продуктом соціокультурних норм, правил чи очікувань. Вказано на випадки ґендерної дискримінації, що мають місце у професійній сфері, про що зізналися 28,4% респондентів. Обґрунтовано негативний вплив ґендерної дискримінації на економічний розвиток країни. Визначено важливе значення стереотипного мислення щодо статусу чоловіків і жінок у підтримці ґендерної нерівності в соціально-економічній системі суспільства. Акцентовано на необхідності подолання ґендерних стереотипів стосовно вибору професії STEM і досягнення успіхів в інженерно-технічній справі серед представників чоловічої та жіночої статі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/9540
Розташовується у зібраннях:Т. 51, № 2

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4825-Текст статті-10880-1-10-20210307.pdf538.94 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.