Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/9681
Title: Моделювання поширення електромагнітних коливань методом модифікованого рівняння телеграфної лінії
Other Titles: Simulation of the Propagation of Electromagnetic Oscillations by the Method of the Modified Equation of the Telegraph Line
Authors: Політанський, Руслан Леонідович
Нитребич, Зіновій Миколайович
Петришин, Роман Іванович
Когут, Ігор Тимофійович
Маланчук, Оксана Михайлівна
Вісьтак, Марія Володимирівна
Keywords: телеграфна лінія
двоточкова задача
Issue Date: 2021
Publisher: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Citation: Політанський Р. Л. Моделювання поширення електромагнітних коливань методом модифікованого рівняння телеграфної лінії / Р. Л. Політанський, З. М. Нитребич, Р. І. Петришин, І. Т. Когут, О. М. Маланчук, М. В. Вісьтак // Фізика і хімія твердого тіла. - 2021. - Т. 22. - № 1. - С. 168-174.
Abstract: У роботі розглянуто фізичні процеси, що пов’язані з поширенням електромагнітних коливань у довгій лінії розміри якої є співрозмірними або перевищують довжину електромагнітної хвилі. В якості методу дослідження було використано диференційно-символьний метод, який був застосований до модифікованого рівняння телеграфної лінії. В якості параметрів керування процесом поширення електромагнітних коливань розглядалися граничні умови для двоточкової задачі а також додаткові параметри що є коефіцієнтами при перших похідних за координатою і часом у порівнянні із класичним рівнянням телеграфної лінії. На основі диференційно-символьного методу було знайдено граничні умови дво-точкової задачі, при яких у довгій лінії реалізовані найбільш характерні коливні процеси. На основі проведених досліджень можна зробити висновки про ефективність застосування аналітичних методів для аналізу конкретних технічних об’єктів та керування процесами, які у них відбуваються.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/9681
Appears in Collections:Т. 22, № 1

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
4746-Текст статті-11063-1-10-20210318.pdf488.78 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.