Повні доступи до електронних ресурсів
- Центр навчальної літератури.Повний доступ до передплаченого пакету доступний в мережі бібліотеки (логін – pnu, пароль – library).
- Бібліотека Інституту проблем сучасного мистецтва – повний доступ до видань.
- JourmalTOC – безкоштовний сервіс пошуку статей з важливих академічних журналів світу. Готова систематична картотека статей: розписані 23,176 назви журналів від 2051 видавництв світу (серед яких Elsevier, Springer-Verlag, Taylor & Francis, John Wiley and Sons, SciELO, Sage Publications, Redalyc, Walter de Gruyter, RMIT Publishing, Inderscience Publishers, Project MUSE, Hindawi, Cambridge University Press, Emerald, Oxford University Press та ін. В тому числі ж 6000+ журналів відкритого доступу.
Відкриті доступи до електронних ресурсів
- Libraria. Архів української періодики онлайн.Вільний доступ до всіх колекцій як для інституційних, так і для індивідуальних користувачів.
- Електронні ресурси (Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського) (Наукова електронна бібліотека; Наукова періодика України; Автореферати дисертацій; Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини; Електронна колекція газет; Електронна колекція карт; Інформаційно-аналітичні матеріали; Спеціалізовані е-бібліотеки; Електронні виставки)
- Електронна бібліотека Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (колишня Парламентська бібліотека; культурологія, етнографія, мистецтво, заклади культури)
- Електронна повнотекстова колекція авторефератів дисертацій (1998 – 2011 рр.)
- Електронний архів Наукової бібліотеки ім. Максимовича КНУ Т. Шевченка – вісники, повнотекстові дисертації, стародруки, творча спадщина М.П.Драгоманова, творча спадщина М.О.Максимовича і ін.
- Електронний архів Національного університету «Києво-Могилянська академія», що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ до наукових досліджень професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів Університету.
- Національний репозитарій академічних текстів (НРАТ), — загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти. Національний репозитарій складається з центрального репозитарію, що підтримується розпорядником Національного репозитарію, і локальних репозитаріїв, що підтримуються інституціональними учасниками.
Бази даних (повнотекстові книги, фотографії, аудіо, відео)
-
Ця база даних, дає можливість отримати доступ до повнотекстових ресурсів порталу Springer Link, а саме: журналів Springer 1997-2020 рр. та електронних книг Springer 2017 р. Відтепер усі передплачені 9662 назви книг доступні українським користувачам назавжди.
Умови використання електронних продуктів Springer Nature скачати >>>
-
-
- Електронні ресурси видавництва Bentham Science (до 31 грудня 2022 року, тільки в університетській мережі).
Bentham Science видає науково-технічні та медичні журнали та електронні книги. Загалом – це понад 120 академічних журналів на основі передплати та понад 60 журналів з відкритим доступом.
-
-
- Детальніше про налаштування доступу можна
-
-
- Безкоштовний тестовий доступ до баз даних EBSCO >>>
Доступ до баз даних EBSCO надається через пошуковий інтерфейс на платформі EBSCOhost за IP-адресами установи без введення логіну та паролю.
-
-
-
- Платформа EBSCOhost – це інтерактивна довідково-бібліографічна система, яка складається з різноманітних повнотекстових та реферативних баз даних від провідних постачальників інформації. Інформаційні ресурси мають широке тематичне охоплення: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології. Додаткова інформація про доступні бази (
-
-
-
- Віддалений доступ до ScienceDirect >>>
(з можливістю працювати дистанційно без привязки до IP-адреси установи).
-
-
- Для використання ресурсу необхідно мати особисту корпоративну адресу поштової скриньки (…@pnu.edu.ua) і по ній бути зареєстрованим на платформі Scopus.
-
-
- Для налаштування доступу
-
- Платформа Research4Life >>> забезпечує доступ до більше ніж 200 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу на природничу, суспільну та гуманітарну тематику.
Важливо: за логіном і паролем потрібно звертатись до Наукової бібліотеки університету (відділ інформаційних технологій та компютерного забезпечення) Користуйтесь цією можливістю! - https://zenodo.org Zenodo — це науковий репозиторій з відкритим доступом, розроблений CERN у рамках Європейскої програми OpenAIRE. Він дозволяє дослідникам зберігати, ділитися та публікувати різні наукові матеріали, такі як статті, набори даних, програмне забезпечення, звіти тощо. Також можна безоплатно отримати DOI для Ваших матеріалів.
Закордонні ресурси
- eLibraryUSA – електронна бібліотека США, що надає доступ до багатьох навчальних і наукових платформ, преси і відео. Зокрема через бібліотеку можна переглядати бази наукових статей Academic Search Premier та JSTOR, а також дисертаційну базу ProQuest Dissertations & These Global. Для реєстрації потрібно заповнити форму за посиланням. Замість американського пункту доступу слід обрати поле “Інше” і вказати у ньому “Ukraine”. Одразу після реєстрації ви одержите електронну пошту і пароль для входу в бібліотеку.
- Платформа SagePub – навчальна база видавництва Sage Publishing, що містить ресурси з соціології, психології, педагогіки, географії, бізнесу, соціальної роботи тощо. Працівники та студенти можуть отримати тимчасовий (30 днів) безкоштовний доступ до будь-якого з розділів платформи. Для цього потрібно заповнити відповідну форму і ввести у поле Email свою пошту на домені pnu.edu.ua. Логін і пароль для доступу до курсу автоматично надійдуть на вказану пошту.
- The America House Kyiv OverDrive Library – безкоштовна віртуальна бібліотека, відкрита для українців віком від 14 років. Бібліотека пропонує широкий вибір видань англійською мовою: художньої літератури та нон-фікшн на теми культури, історії, науки та підприємництва. Працює на базі сервісу OverDrive, який дозволяє позичати цифровий контент. Щоб отримати доступ до ресурсу, необхідно заповнити реєстраційну форму.
- HighWire Press – велике сховище наукових журналів, які надають безкоштовний повнотекстовий доступ до своїх статей (968 журналів, 1,39 млн. статей). Дана пошукова система дозволяє здійснити повнотекстовий пошук у цих журналах + пошук у Medline . Безкоштовні статті доступні для скачування
- Scholar.google.Пошукова система по науковій літературі. Включає статті великих наукових видавництв, архіви препринтів, публікації на сайтах університетів, наукових товариств та інших наукових організацій. Шукає статті зокрема на російській мові. Розраховує індекс цитування публікацій і дозволяє знаходити статті, які містять посилання на ті, що вже знайдені.
- Пошук за статтями медичної тематики. Ця база даних, створена національною медичною бібліотекою США, включає статті з більш ніж 3900 медичних і біологічних журналів, які видаються в 71 країні світу. Практично тематика набагато ширше виключно медичної, оскільки до бази даних потрапляють статті з усіх журналів, у яких подібна стаття може з’явитись (наприклад, Physical Review E)
- Open Educational Resources Search Index (OERSI) – пошуковий індекс відкритих освітніх ресурсів, який містить понад 43 тис. відкритих освітніх матеріалів
- TIB AV-Portal – портал для розміщення наукових відео, на якому доступні понад 38,5 тис. освітніх та наукових відеоматеріалів.
Онлайн-ресурси, матеріали і бібліотеки, присвячені Сталому Розвитку
Сталий розвиток – такий розвиток країн і регіонів, коли економічне зростання, матеріальне виробництво і споживання, а також інші види діяльності суспільства відбуваються в межах, які визначаються здатністю екосистем відновлюватися, поглинати забруднення і підтримувати життєдіяльність теперішніх та майбутніх поколінь.
- Що таке Сталий Розвиток (Sustainable Development) (стаття на Вікіпедії)
- Концепція сталого розвитку та її значення (матеріал на сайті Всеосвіта)
- Сайт, присвячений Сталому розвитоку для України
- Цілі сталого розвитку та Україна (матеріал на Урядовому порталі України)
- Звіт зі Сталого розвитку Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (2022) (pdf)
- Цілі Сталого розвитку у публікаціях авторів Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (за даними Scopus)
Ресурси обмеженого доступу
CulOnline – відкритий онлайн-доступ до понад тисячі книг видавництва “Центр учбової літератури” (ЦУЛ) з різних категорій знань: електронні підручники та навчальні посібники з аудиту, бухгалтерського та кадрового обліку, фінансів, економіки, менеджменту, маркетингу, права, психології, гуманітарних, природничих та технічних наук; кодекси, закони та науково-практичні коментарі законодавства України. Зазначені категорії літератури можна переглянути у локальній мережі Університету. Логін для входу на сайт: LNU. Пароль для входу на сайт: library.
V&R eLibrary – німецька цифрова бібліотека, яка пропонує завантаження контенту видавництва V&R Verlage та багато інших послуг. Наукове видавництво Vandenhoeck & Ruprecht (V&R; м. Геттінген, Німеччина) було засновано 1735 р. разом із Геттінгенським університетом. Традиційними напрямками публікацій V&R є теологія, історія, філософія та філологія. Крім того, компанія спеціалізується на виданні шкільних підручників. Відповідно, до складу V&R eLibrary входять наукові електронні книги та журнали з гуманітарних та соціальних наук і шкільні підручники.V&R eLibrary – німецька цифрова бібліотека, яка пропонує завантаження контенту видавництва V&R Verlage та багато інших послуг. Наукове видавництво Vandenhoeck & Ruprecht (V&R; м. Геттінген, Німеччина) було засновано 1735 р. разом із Геттінгенським університетом. Традиційними напрямками публікацій V&R є теологія, історія, філософія та філологія. Крім того, компанія спеціалізується на виданні шкільних підручників. Відповідно, до складу V&R eLibrary входять наукові електронні книги та журнали з гуманітарних та соціальних наук і шкільні підручники. Перегляд та інформація про doi матеріалів доступні після вільної реєстрації. Доступ до повнотекстових матеріалів – платний.
Електронні періодичні видання
(на сайті подано інформацію про фахові видання (категорії А і Б) та нефахові видання, а також посилання на сайти видань з повнотекстовими випусками)