ГРАНТИ, надані бібліотеці
Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника подала заявку на участь у щорічному конкурсі на Степендіальну програму в 2015/2016 н.р. у галузі культурології, журналістики, адміністрації та менеджменту для молодих науковців з України, призначеної для наукового стажування в польських університетах (однорічне індивідуальне післядипломне навчання). Розмір щомісячної стипендії складає 1350 злотих.
Програма розпочалася 1 вересня 2015 р. з додаткового Підготовчого курсу у Студіях Східної Європи Варшавському університеті (загальні лекції та додатковий курс польської мови) і продовжилася з 1 жовтня 2015 р. і закінчиться 31 липня 2016 р. у призначеному навчальному закладі.
Степендіат повинен відвідувати щотижня 5 академічних занять (лекції, семінари), відповідних до тематики програми перебування на Степендії; відвідати додаткові заняття з польської мови і скласти залік;
Результатом Степендіальної програми повинна бути захист до 20 червня 2016 р. дипломної роботи (50 стор. польською мовою, шрифт 12) та прочитання 2 рефератів (частин дипломної роботи) у січні і травні 2016 р.
Випускник може узяти участь у ІІ етапі Програми – заочному навчанні в аспірантурі.
Степендію отримала Арабчук Інна Михайлівна, магістр польської філології, завідувач науково-методичного відділу наукової бібліотеки ДВНЗ «ПНУ ім. В. Стефаника».
Після підготовчого курсу у Полонікумі Варшавського університету закріплена до Інституту наукової інформації і бібліотекознавства філологічного факультету Вроцлавського університету.
Тема дипломної роботи – «Фонд Владислава Копалінського у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника».
Як відомо, особливо цінним надбанням Наукової бібліотеки Прикарпатського університету за 2008 рік є книгозбірня Владислава Копалінського (1907-2007 рр.) – відомого в Польщі ерудита, лексикографа, перекладача. Одержати її посприяли Ольга Михайлівна Цівкач та А.Копалінська-Мислінська. За своє довге життя В.Копалінський (він же В.Стерлінг, він же Ян Стефчик) працював учителем іноземних мов, радіожурналістом, автором сатиричних текстів, радіоп’єс і театральної драми, видавцем, перекладачем, іноземним кореспондентом, популяризатором науки, але вважав себе лексикографом. Подарований науковій бібліотеці університету фонд охоплює 2164 одиниці. Фонд зберігається у читальному залі слов’янської філології. Підбір літератури виражає особисті зацікавлення лексикографа. В.Копалінський був великим пропагандистом вивчення іноземних мов. Він закликав видавати класиків в оригіналі. Основна частина цього фонду, а це 1 386 примірників художньої літератури польською, англійською, німецькою, французькою, російською мовами та переклади класиків світової літератури на польську мову.
|