Вхід для адміністраторів >>>

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
  ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

Головна Архів новин Визначення УДК Нові надходження Меценати Наші партнери





АКТУАЛЬНІ
ОГОЛОШЕННЯ
ПРО БІБЛІОТЕКУ
КОНТАКТИ
ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ
ФОНДИ БІБЛІОТЕКИ
ПЕРШОКУРСНИКАМ
ВИПУСКНИКАМ
ПОСЛУГИ КОРИСТУВАЧАМ
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ
ВІРТУАЛЬНА ДОВІДКА
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА
НАУКОВІ ВИДАННЯ УНІВЕРСИТЕТУ
(вісники, журнали, збірники)
РЕПОЗИТАРІЙ УНІВЕРСИТЕТУ
(тексти відкритого доступу)
ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО НАПИСАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ
АСПІРАНТАМ ТА ДОКТОРАНТАМ
НАУКОМЕТРІЯ
МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ
РЕСУРСИ ТА БАЗИ ДАНИХ
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ
НАУКОВА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
До 100-річчя відомого бібліографа В. Т. Полєка (1924-1999)
СТЕФАНИКОЗНАВСТВО В ПНУ
ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
НАША БІБЛІОТЕКА У ЗМІ
ПРО УНІВЕРСИТЕТ
Flag Counter

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Notice: Undefined variable: us in /var/www/html/news_oll.php on line 113



Шановні користувачі!
Доводимо до Вашого відома, що у серпні 2024 року порталом Research4Life >>> було продовжено статус України – включення держави до групи країн А, організації та вчені з яких мають безкоштовний доступ до ресурсів платформи.
Нагадуємо, що через портал «Research4Life» надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші.

Для тих користувачів, хто ще не користується Research4Life, потрібно звернутися до ученого секретаря Наукової бібліотеки за логіном та паролем.
Читати повністю>>
***




10 вересня 2024 р. у читальному залі імені Богдана Гаврилишина Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університеу імені Василя Стефаника за участю Центру інноваційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem» (директор - професор Олена Будник) відбулася зустріч-презентація із керівницею Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», авторкою національних інновацій і проєктів для незрячих Оксаною ПОТИМКО. Вона займається виготовленням відеоконтенту з аудіодискрипцією, організацією інклюзивного навчання незрячих дітей у закладах середньої та вищої освіти різних регіонів України, підготовкою педагогів до роботи з аудиторією незрячих учнів/студентів, публікацією літератури шрифтом Брайля і створенням підручників у форматі DAISY, виготовленням бронзових мініатюр архітектурних споруд, розгортанням нових форм роботи в галузі культури.

У межах заходу відбулися презентації :

1) інклюзивний мистецький проєкт "Відчинилося життя. Пісні народжені у Львові" за участі оркестру, відомих артистів і незрячих виконавців;
2) монографії Ярослава Грицака "Подолати минуле. Глобальна історія України" шрифтом Брайля та аудіоверсії;
3) навчальних матеріалів для створення безбарєрного освітньо-культурного середовища.

Було переглянуто надзвичайно цікавий мотиваційний фільм, в якому ролі виконували незрячі актори.

Мотто виступу Оксани Потимко: «… Інклюзія незрячої дитини ніколи не буде успішною у звичайному класі. Успішна інклюзія: дитина має облаштоване робоче місце, навчений і підготовлений вчитель, організаційна коректив них занять з тифлопедагогом».

На даному заході присутні викладачі, аспіранти та студенти отримали цікавий досвід того, як спілкуватися з незрячими людьми, допомагати їм адаптовуватися до середовища, які книги для них видрукувані шрифтом Брайля.

Зокрема, професор університету та письменниця Ольга Деркачова відзначила: «…Коли з тобою діляться унікальним досвідом, це безцінно». Професор Оксана Джус, у свою чергу, констатувала: «… Живе, інтерактивне спілкування, пізнання світу на дотик, знайомство з унікальними матеріалами і книгами, надрукованими рельєфно-крапкових шрифтом, представлення інклюзивних напрацювань у сфері освіти, культури й безбарєрності, - все це стало унікальним підґрунтям для опанування обраного фаху для студентів ОП «Спеціальна освіта» кафедри логопедії та інноваційних технологій в інклюзії Факультету управління Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Директор Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Роман Дзумедзей подякував Оксані Потимко за подаровані для фондів університетської бібліотеки особливі книги, надрукованими шрифтом Брайля, видані за ініціативи Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ» (виконавчий директор Оксана Потимко) та за фінансової підтримки Abilis Foundation, Фінляндія у рамках проєкту «Рятівна книжка для незрячих».



Читати повністю>>


Центр ІОТ «PNU EcoSystem» та Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника запрошують на представлення унікальних інклюзивних напрацювань у сфері освіти, культури й безбарєрності – зустріч із Оксаною Потимко – керівницею Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету "Львівська політехніка", авторкою національних інновацій і проєктів для незрячих.
У Програмі заходу презентації:
1) інклюзивного мистецького проєкту «Відчинилося життя. Пісні, народжені у Львові» за участі оркестру, відомих артистів і незрячих виконавців;
2) монографії Ярослава Грицака «Подолати минуле. Глобальна історія України» шрифтом Брайля та аудіоверсії.
3) навчальних матеріалів для створення безбарєрного освітньо-культурного середовища.
Запрошуємо викладачів університету, аспірантів, студентів, усіх, кого цікавлять питання інклюзивності та безбарєрності.
Захід відбудеться 10 вересня 2024 р. о 12 год у читальному залі імені Богдана Гаврилишина Наукової бібліотеки ПНУ.
Читати повністю>>





6 червня 2024 р. в Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося планове засідання Івано-Франківського обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, в якому взяли участь провідні фахівці Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Науково-технічної бібліотеки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Бібліотеки Івано-Франківського державного медичного університету.

Було заслухано доповідь директора Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Романа Олексійовича ДЗУМЕДЗЕЯ «Від біобібліографічного покажчика науковця до наукового звіту університету», в якій було акцентовано увагу на ролі бібліотек в забезпеченні позицій університету в різних науково-метричних рейтингах. У відповідях на питання присутніх було дано фахову інформацію з організації науково-методичного забезпечення даного напрямку діяльності бібліотеки.

Також відбувся семінар-практикум «Сервіси наукових метаданих», на якому провели навчання для бібліотекарів директор бібліотеки Роман Олексійович ДЗУМЕДЗЕЙ та заступник директора Юлія Михайлівна КОСТЮК.
Читати повністю>>
Читати повністю>>
***

***
Читати повністю>>
Шановні читачі! У фонди бібліотеки надійшли цікаві краєзнавчі видання. Запрошуємо ознайомитися з ними!

* Санкович (Драпак), Марія. Ісповідник віри о. Михаїл Косило. - Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2022. - 104 с. (на титульній сторінці вказано імя - о. Михайло) )
* Санкович (Драпак), Марія; Онутчак, Іван. Криниця душі Карпатської : історико-етнографічна спадщина жителів Микуличина та Яблуниці (коліди, коломийки, латкання). - Івано-Франківськ: Симфонія форте. 2021. - 228 с.
* Санкович (Драпак), Марія. Яблуниця - перлина Карпат. - Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2020. - 208 с.







Читати повністю>>


***
Читати повністю>>

Читати повністю>>


10 квітня 2024 року об 11.30 в читальному залі суспільних наук Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбудеться творча зустріч студентів з Григорієм Фальковичем – українським поетом і прозаїком, громадським діячем, лауреатом державних премій, автором десятків книг. Вхід вільний, запрошуємо усіх бажаючих!
Читати повністю>>
***

4 квітня 2024 р. о 15:00 год у 23 аудиторії центрального корпусу ПНУ відбудеться лекція доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського «Внесок українських вчених у світову науку» та презентація книги «На скрижалях науки». Книга повертає із забуття понад 200 імен учених, які з різних причин вимушені були залишити Батьківщину і працювали на розвиток інших держав. Акцентовано увагу на долю вчених, яких радянською ідеологічною системою було визнано «ворогами народу». Організатори наукова бібліотека університету, фізико-технічний факультет, кафедра фізики і методики викладання.
Читати повністю>>


16 листопада 2023 р. у Виставковковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася передача літератури з Нідерландів та Франції у межах благодійної акції “Українській молоді – європейську книгу”. Бібліотечні фонди Університету поповнено 323 сучасними книгами (150 українською мовою, 92 англійською мовою, 19 французькою мовою, 62 польською мовою).

Цей міжнародний напрямок реалізує Держкомтелерадіо, Офіс Президента України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ, а також за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, General Staff of the Armed Forces of Ukraine, Командування Медичних сил Збройних Сил України, Міністерства молоді та спорту України, НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team, Верховної Ради України, міжнародного благодійного фонду “Здоровя майбутнього”.

МОДЕРАТОР:
Джус Оксана Володимирівна - завідувач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

СПІКЕРИ:
Цепенда Ігор Євгенович – ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Червак Богдан Остапович – перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України (онлайн).
Бовтрук Наталія –комунікаційниця благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” (онлайн).
Загурська Надія Лаврівна - директор департаменту культури Івано-Франківської міської ради.
Железняк Марія Олександрівна – заступник директора міської централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми та молоддю.



Читати повністю>>


Представляємо діаспорні періодичні видання: «ГУЦУЛІЯ», «ГОЛОС СТАНІСЛАВЩИНИ», «ШАШКЕВИЧІЯНА», «УКРАЇНКА В СВІТІ», які надійшли до нас, як книгообмін з Львівської Наукової бібліотеки імені Василя Стефаника.
В журналах містяться новини з життя української діаспори у США та Канаді, історичні довідки, уривки літературних творів, вірші. Також багато етнографічних та краєзнавчих матеріалів. Іноді трапляються відомості про мистецьке життя в Україні, котрі різними, найчастіше випадковими шляхами потрапляли за кордон.
Ознайомитись з надходженнями можуть всі бажаючі на абонементі художньої літератури, де знаходиться фонд відділу україніки.
Читати повністю>>
Читати повністю>>



Наукова бібліотека Прикарпатчського національного університету імені Василя Стефаника щиро вдячна доктору історичних наук, професору кафедри етнології Львівського національного університету імені Івана Франка Михайлу Глушку за подаровані монографії:
* Глушко М. народонавчі студії в Науковому товаристві імені Шевченка (1895-2020) : статті та матеріали. – Львів : НТШ, 2022. – 664 с. (анотацію та вступну статтю можна прочитати за посиланням: http://lib.pnu.edu.ua:8080/handle/123456789/17743)
Глушко М. Філарет Колеса і Наукове товариство імені Шевченка у Львові. - Львів: ЛНУ ім. Івана
Франка, 2023. - 224 с., іл.
Глушко М. Генезис тваринного запрягу в Україні (культурно-історична проблема). – Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2003. – 448 с., іл.
Глушко М., Хомчак Л. Надсяння : традиційна культура і побут: етнолінгвістичні скарби. – Львів: Інститут українознавства ім. ІІ. Крипякевича НАН України ; НТШ, 592 с., іл.
Читати повністю>>


Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника висловлює щиру вдячність за подаровані видання для Іменного Фонду професора, доктора історичних наук Аль-Хадж Фергад Ґардашкан Оглу Туранли >>>:

http://lib.pnu.edu.ua/news_ful.php?id=446

- доктору історичних наук, професору Віталю Щербаку за «Державна ідея в ранньомодерній Україні. Монографія. Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2019. С. 220 с.» (https://www.facebook.com/profile.php?id=100018389267631);

- кандидату філологічних наук, доценту Наталії Томі за «Абстрактна лексика в мовосвіті Петра Могили : монографія. Тернопіль : Астон, 2014. 216 с.» (https://www.facebook.com/natalia.toma.98);

- доктору філологічних наук, професору, письменнику Григорію Халимоненку за «Турецька лексична скиба українського словника. Ч. 1. Київ : Київський нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2010. 362 с.» (https://www.facebook.com/halymonenko);

- письменнику, очільнику видавництва «Веселка» Олексію Кононенку «ТАЇНА ПЕРА : поетичні переклади. К. : АДЕФ-Україна, 2013. 336 с.» (https://www.facebook.com/veselka.vydavnytstvo). SEO просування
Читати повністю>>
Визначення УДК
http://lib.pnu.edu.ua/udk-online.php
Читати повністю>>
12 травня 2023 р. у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулось методичне обєднання керівництва та провідних фахівців бібліотек вищих навчальних закладів Прикарпаття, зокрема: Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, наукової бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету, науково-технічної бібліотеки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
На даному заході порушувалися питання:
- "Соціальні медіа для бібліотек: середовище, ресурс, сервіс, приховані можливості" (Іван Васильович ЮРЕЧКО - бібліотекар І категорії відділу обслуговування науковою та навчальною літературою);
- "Особливості процесу комплектування фондів університетських бібліотек (на прикладі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника)" (Олена Вікторівна ГОЛОВАТА - завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів).
Також було порушено багато інших питань. Результатом даного заходу було узгоджено про необхідність підлаштування фондів бібліотек (як друкованих так і електронних) до умов сьогоднішньої ситуації, що склалася у звязку з розвитком сучасних ІТ-технологій та військовим станом в Україні, а також врахуванням прийнятого Закону України "Про авторське право та суміжні права", який вступив у дію з 1 січня 2023 року.

Фоторепортаж -->>
Читати повністю>>
Читати повністю>>


Дякуємо нашим партнерам, зокрема ректору Академії ім. Якуба з Парадижу у Гожуві-Великопольському доктору габілітованому, професору Ельжбеті Скорубській-Рачинській за цікаву монографію "Процеси інклюзії дітей-біженців з України на прикладі шкіл у м. Ґожув Великопольський". Дане монографічне дослідження проведене авторським колективом: доктор габілітований, професор Беата Орловська, доктор Лукаш Будзинський та Джоана Любимов.

Дана монографія підготовлена в рамках проєкту, що фінансується з державного бюджету в межах конкурсу Міністра закордонних справ Республіки Польща «Публічна дипломатія 2022 – Україна ІІ. Захист доброго імені Польщі шляхом моніторингу і реагування на дії, що мають спотворюючий та дезінформаційний характер».

Orłowska B. Procesy inkluzji dzieci uchodźców z Ukrainy na przykładzie szkół podstawowych w Gorzowie Wielkopolskim / B. Orłowska, Ł. Budzyński, J. Lubimow // Poznań. - 2022.- 316 s. http://lib.pnu.edu.ua:8080/handle/123456789/15146
Читати повністю>>
Читати повністю>>
Читати повністю>>


У фонди Наукової бібліотеки поступила монографія:
Гуйванюк Микола "На шляху поступу ми лиш каменярі...". Українська інтелігенція в суспільно-політичному та культурно-освітньому житті Галичини й Буковием (кінець ХІХ - початок ХХ ст.) / наук. ред. О. В. Добржанський. - Чернівці : Друк Арт, 2021. -408 с.
У монографії розкрито процес становлення, соціальне походження та структуру української літературної інтелігенції Галичини й Буковини (кінець ХІХ - початок ХХ ст.), їхню діяльність із захисту соціальних та економічних прав та інтересів українського населення Галичини та Буковини, показано їх вплив на культурне та релігійне життя регіону, проаналізовано просвітницьку та наукову діяльність і внесок у розвиток українського шкільництва.
Читати повністю>>


ТОБІ, ПЕРШОКУРСНИКУ!!
Шановний першокурснику, вітаємо тебе зі вступом до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і запрошуємо до БІБЛІОТЕКИ!

Для тебе:

- навчальна література,
- художня література, нон-фікшн, книги для саморозвитку,
- читальні зали,
- WI-FI,
- сайт бібліотеки, електронний каталог, електронна бібліотека,
- навчання інформаційній грамотності та академічній доброчесності,
- консультації бібліотекарів і віртуальна довідка.

Більше про сервіси та послуги ти дізнаєшся з відео на youtube-каналі нашої бібліотеки >>>.
Читати повністю>>
Вітаємо з Днем Незалежності України!

Читати повністю>>


‼ Компанія Elsevier пропонує підтримку українським вченим.

Щоб полегшити роботу дослідників у складних умовах, створено Resource Centre https://bit.ly/3zVoJ0N, де українські дослідники можуть зареєструватися, щоб отримати доступ до додаткових дослідницьких інструментів Elsevier, таких як ScienceDirect; Scopus, Researcher Discovery, Researcher Academy та Mendeley.

➡Відвідайте сторінку Resource Centre ПИДОРЫ, щоб отримати інформацію про те, як увійти, короткі посібники та іншу інформацію.
Читати повністю>>
Шановні студенти ІV курсів!
Просимо повернути на абонемент навчальної літератури отримані вами підручники
до 27.06.2022 р.
Читати повністю>>


9 червня 2022 р. працівники Наукової бібліотеки ПНУ взяли участь у Вісімнадцятих Біографічних читаннях "Сучасні моделі біографічних реконструкцій" (організатор - Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського), а саме подали доповідь:
"З епістолярної спадщини знаних українських бібліографів Мирослава Мороза (1923-2006) та Володимира Полєка (1924-1999)"
Галярник Надія Романівна,
головна бібліотекарка, хранителька Іменного фонду професора В. Т. Полєка
Гуцуляк Олег Борисович,
учений секретар Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат філософських наук, доцент
Читати повністю>>




З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!
Популяризуймо вишивку, етнічний одяг та вшановуймо українські народні традиції!
Читати повністю>>


18 травня у Проєктно-освітньому центрі «Агенти змін» Прикарпатського національного університету) відбулася презентація книги мемуарів «Те, що торкнулося серця…», автором яких є ректор Херсонського державного університету, професор, доктор педагогічних наук, один із архітекторів реформи національної освіти Олександр Володимирович Співаковський. Головним мотто-заповітом видання є афоризм «Не шкодуй про Минуле. Не турбуйся про Майбутнє. Цінуй Теперішнє!». Читачі Наукової бібліотеки ПНУ щиро вдячні автору за подаровану книгу!
Читати повністю>>


Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі книжкову виставку "Здобутки і проблеми науки педагогіки в дослідженнях науковців педагогічного факультету", присвячену 82-ій річниці з дня заснування Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, яка експонується у читальному залі педагогічного факультету (вул. Бандери 1, 8-й поверх).
Читати повністю>>

Приміщення бібліотеки

Польща та публічні бібліотеки

 Наша працівниця Гудз Оксана Василівна, бібліотекар І категорії відділу обслуговування науковою та навчальною літературою Наукової бібліотеки ПНУ ім. Василя Стефаника, вимушено перебуває у Польщі в с. Нове Крамсько (пол. Nowe Kramsko, нім. Neu Kramzig), у гміні Бабімост Зельоноґурського повіту Любуського воєводства. Населення складає 829 осіб (дані 2011 р.).

  В рамках дистанційної роботи за завданням директора Наукової бібліотеки вона вивчала досвід місцевої сільської публічної бібліотеки, що перебуває у підпорядкуванні гміни.

   Наведемо цікаві фрагменти її розповіді:

   «Я знаходжуся в Польщі, в країні, що з розумінням прийняла українських біженців. За завданням директора я невдовзі відвідала місцеву бібліотеку для перейняття позитивного досвіду та підвищення своєї кваліфікації. Бібліотека розташована в окремому старовинному будинку міжвоєнного періоду. Приміщення зручні і достатньо великі, затишні.
Читати повністю>>


Досвід іноземних колег

  Працівниця Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, провідний бібліотекар відділу обслуговування науковою та навчальною літературою Сухорукова Інесса Миколаївна зараз перебуває вимушено, як і багато інших українців, на території Республіки Польща. Це прикрі наслідки чергової російсько-української війни, в якій ми впевнені у нашій перемозі та твердо віримо в ЗСУ. В рамках дистанційної роботи їй доручено вивчити досвід місцевої бібліотеки і поділитися ним із своїми колегами в Прикарпатському національному університеті в Івано-Франківську.

         Наведемо найцікавіші фрагменти із її розповіді:

     «Я знаходжуся в Польщі, в Молопольському воєводстві, с. Ліпниця Велика. Звичайно, за завданням директора, я в першу чергу відвідала місцеву бібліотеку для обміну досвідом. Бібліотека розташована в приміщенні, де є ще і соціальні служби та офіси місцевої влади. Приміщення досить маленьке, але затишне. В бібліотеці працюють двоє: завідуюча (1 ставка) і помічник на чверть ставки. Робота організована майже так само, як і у нас.
Читати повністю>>




21 квітня 2022 р. Науковою бібліотекою Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника подаровано 75 книг українознавчої та краєзнавчої тематики 78-му батальйону 102-ї бригади Територіальної Оборони.
Читати повністю>>


Дорогі читачі нашої бібліотеки!
Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life.
Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили, зокрема, такі великі видавничі компанії як Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням: bit.ly/36SnPG9, зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Платформа Research4Life забезпечує доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу на природничу, суспільну та гуманітарну тематику.
Доступ до ресурсів надається через уніфікований портал R4L
🔗 https://portal.research4life.org
чи окремі портали:
🔗AGORA: https://agora.research4life.org
🔗ARDI: https://ardi.research4life.org
Важливо:
за логіном і паролем потрібно звертатись до Наукової бібліотеки університету.
Платформа R4L дозволяє не лише працювати з повними текстами публікацій, але й розвивати та зміцнювати інформаційну грамотність та навички пошуку. Також R4L пропонує ряд навчальних ресурсів:
📌актуальні вебінари: https://www.research4life.org/news/prc-webinars
📌сторінка з переліком тренінгів: https://www.research4life.org/training
📌про R4L: https://www.research4life.org/training/about
📌корисна інформація для авторів та інструменти керування посиланнями (Reference Management Tools): https://www.research4life.org/training/authors-hub
📌профільне навчання: https://www.research4life.org/training/program-specific-training;
📌ресурси суміжних організацій та видавництв: https://www.research4life.org/training/resources-related-organizations.
Користуйтесь цією можливістю!
Читати повністю>>


13 квітня 2022 р. відбулося засідання Івано-Франківського обласного методичного обєднання бібліотек закладів вищої освіти (дистанційно, в онлайн-режимі). З доповідями виступили заступник директора наукової бібліотеки ПНУ Роман Дзумедзей («Наукометрія як ідентифікатор наукової діяльності університету») та завідувач сектору періодичних видань наукової бібліотеки ПНУ Іван Пелипишак («Віртуальна довідка як вид інформаційних послуг бібліотеки»). В обговореннях взяли участь колеги з бібліотек вишів. Робота пройшла в конструктивній та дружній атмосфері.
Читати повністю>>


Шановні колеги! Інформуємо про можливість до 31 грудня 2022 року користуватись ресурсами платформи Edanz Learning Lab, доступ до якої надали представники видавництва Bentham Science. Детальніше за посиланням (pdf-файл) >>>

Bentham Science — видавець рецензованої наукової літератури продовжує тестовий доступ до власних ресурсів (електронних журналів, книг, баз даних) в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук до 31 грудня 2022 року.
Читати повністю>>


Для користувачів нашої бібліотеки відкрито безкоштовний тестовий доступ до баз даних EBSCO >>> (до 31 грудня 2021 р.).
Доступ до баз даних EBSCO надається через пошуковий інтерфейс на платформі EBSCOhost за IP-адресами установи без введення логіну та паролю.
Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 >>>
Платформа EBSCOhost – це інтерактивна довідково-бібліографічна система, яка складається з різноманітних повнотекстових та реферативних баз даних від провідних постачальників інформації. Інформаційні ресурси мають широке тематичне охоплення: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології. Додаткова інформація про доступні бази (доданий файл >>>)
Читати повністю>>


Шановні колеги! Інформуємо про можливість користуватись ресурсами платформи Edanz Learning Lab, доступ до якої надали представники видавництва Bentham Science. Детальніше за посиланням (pdf-файл) >>>
Читати повністю>>


ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ УСІМ КОЛЕГАМ, ЯКІ ПРАЦЮВАЛИ РАНІШЕ ТА ПРАЦЮЮТЬ СЬОГОДНІ У БІБЛІОТЕЦІ!
Пропонуємо до перегляду відео "Історія бібліотеки ПНУ у фотографіях".

Читати повністю>>


За допомогою Е-бібліотеки Вам доступні наступні послуги:

• Отримання книг у бібліотеці. Для отримання книги Вам потрібно оформити запит, заповнивши гугл-форму >>>. .

• Отримання окремих сторінок видання у відсканованому вигляді. Для отримання окремих сторінок видання у відсканованому вигляді Вам потрібно оформити запит, заповнивши гугл-форму >>>

• «Віртуальна довідка» (підбір найактуальнішої літератури за темою) - http://lib.pnu.edu.ua/dovidka.php

• «Електронний каталог» (дистанційний пошук літератури серед фондів бібліотеки) - http://lib.pnu.edu.ua/lib/

• «Електронна бібліотека» (електронні навчальні ресурси) - http://lib.pnu.edu.ua/elibrary.php

• «Репозитарій» (наукові праці працівників університету та наукова періодика університету) - http://lib.pnu.edu.ua:8080

• Довідка з УДК - потрібно оформити запит, заповнивши гугл-форму >>>

• Відкриті доступи до інших електронних ресурсів - http://lib.pnu.edu.ua/electronic.phpSavoybetting
Читати повністю>>


22-24 вересня 2021 року тренери з видавництва Bentham Science проведують серію вебінарів, присвячених роботі з платформою Bentham Science та підготовці наукової статті до публікації (мова вебінарів - англійська).
Нижче подано дату та час проведення вебінарів, ключові питання та форму для реєстрації.

22 вересня 2021 р., початок о 10 год. (за київським часом)
Тема. Вступ до журналів та електронних книг Bentham Science.
Питання, які планується розглянути:
- Тематичне охоплення журналів та електронних книг Bentham Science;
- Як обрати авторитетний журнал для публікації результатів власних досліджень;
- Бази даних та інструменти пошуку Bentham Science;
- Яку користь дослідники можуть отримати від співпраці з видавництвом Bentham Science.
Форма для реєстрації за посиланням: bit.ly/2XFY9s6.

23 вересня 2021 р., початок о 10 год. (за київським часом)
Тема. Ефективна комунікація з редакторами та рецензентами.
Питання, які планується розглянути:
- Процедура подання матеріалу для публікації;
- Комунікація з редакторами електронною поштою;
- Опрацювання коментарів експертів;
- Як діяти у разі відхилення матеріалу;
Форма для реєстрації за посиланням: bit.ly/3CrlE6N.

24 вересня 2021 р., початок о 10 год. (за київським часом)
Тема. Планування публікації результатів вашого дослідження у журналах із високим рівнем впливу.
Питання, які планується розглянути:
- Вибір теми дослідження;
- Підготовка матеріалу для публікації;
- Вибір журналу для публікації;
- Керування процесом подання матеріалу для публікації.
Форма для реєстрації за посиланням: bit.ly/3tSpkvz

Також для вчених доступні для перегляду на платформі YouTube записи раніше проведених вебінарів (наводяться назви англійською мовою):
Writing for acceptance: bit.ly/3lCX4cE ;
Academic branding: bit.ly/3kpLLF8 ;
Peer review: bit.ly/3tWwkYo ;
Avoiding ethics disasters: bit.ly/3tWwwXC ;
How to win research funding: bit.ly/3lD7glj ;
How to build your research superpowers: bit.ly/3lHyHdO .
Читати повністю>>


24 вересня о 10:00 відбудеться презентація посібника професора кафедри загального та германського мовознавства Ярослава Мельника "Церковнословянська мова. Буквар та читанка".

У звязку із посиленням карантинних обмежень презентація буде проведена онлайн. До неї можна долучитися за посиланням:
https//meet.google.com/yhg-pejv-bww

Із змістом книги можна познайомитись за посиланням:
http://lib.pnu.edu.ua/read.php?id=11280

Книга розрахована на широке коло коло фахівців - філологів, релігієзнавців, істориків, краєзнавців, філософів, працівників музеїв та архівів, художників, які працюють в галузі сакрального мистецтва, священнослужителів, студентів духовних закладів, а також на усіх, кого цікавить минуле нашого краю, культура, родовід та ін.
Читати повністю>>


До уваги викладачів та науковців!
Наукова бібліотека університету отримала безкоштовний тестовий доступ до електронних ресурсів видавництва Bentham Science (до 15 грудня 2021 року, тільки в університетській мережі).
Зазначимо, що Bentham Science видає науково-технічні та медичні журнали та електронні книги. Загалом – це понад 120 академічних журналів на основі передплати та понад 60 журналів з відкритим доступом.
Для налаштування тестового доступу Вам необхідно перейти за покликанням:
Доступ до електронних журналів (статті з журналів можна завантажувати у форматі PDF) >>>;
Доступ до електронних книг (знайомство з повними текстами книг виключно онлайн) >>>.
Детальніше про налаштування доступу можна ознайомитися в Інструкції >>>
Читати повністю>>


14 вересня 2021 р. в читальному залі педагогічного факультету відбулась зустріч з студентами 4-курсу педагогічного факультету. Бібліотекарі Людмила Кушнір та Віра Морицан ознайомили присутніх з навчально-методичними посібниками щодо реформи загальної середньої освіти "Нова українська школа".
Читати повністю>>


Шановні Першокурсники!

Прийміть найщиріші вітання з високим почесним званням - Студент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника!
Дозвольте висловити впевненість, що це звання ви будете наповнювати гідністю завдяки наполегливому навчанню в аудиторіях, лабораторіях і бібліотеці! Сподіваємося, що Ви будете найкращими, дисциплінованими читачами.
З початком нового навчального року! Бібліотека чекає на вас щодня!

Графік облуговування першокурсників (скачати) >>>
Читати повністю>>
Шановні студенти ІІ, ІІІ, ІV, V курсів!
Просимо Вас в обов’язковому порядку повернути всі отримані Вами підручники у бібліотеку (на абонемент навчальної літератури) до 20.09.2021 р.
Примітка: студенти, які залишаться боржниками, бібліотека обслуговувати не буде.
При відвідуванні бібліотеки використовуйте засоби особистого захисту та дотримуйтеся соціальної дистанції.
Бібліотека чекає на вас щодня!
Адміністрація бібліотеки
Читати повністю>>
З нагоди 30-ї річниці Незалежності України у читальних залах та на абонементі художньої літератури Наукової бібліотеки нашого Університету представлені книжкові виставки та перегляди, матеріали яких висвітлюють тривалий шлях, пройдений нашою державою, та перспективи подальшлго її розвитку.

1. «Україна: суверенітет, незалежність, цілісність, свобода» (тематична виставка; читальний зал ім. Б. Гаврилишина).
2. «Незалежність: як це було досягнуто (хронологія подій у фотографіях)» (віртуальна тематична виставка, читальний зал суспільних наук).
3. «Здобуття незалежності України. 1991. Історія проголошення, документи, свідчення» (тематична виставка, віртуальна виставка; читальний зал суспільних наук).
4. «Історія Незалежності України у наукових дослідженнях професорсько-викладацького складу Прикарпатського університету» (тематична полиця; читальний зал суспільних наук).
5. «Конституційно-правові засади становлення української державності» (тематична виставка-інсталяція; читальний зал юридичного інституту).
6. «Доля України словами письменників» до 30-річчя Незалежності України)» (тематична виставка; абонемент художньої літератури).

Інформаційно-бібліографічним відділом на основі фондів Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника укладено бібліографічний покажчик "Незалежність України : здобутки, проблеми, перспективи" (випуск 2-й, у двох частинах):
ч. 1 : 2011–2021 рр. переглянути >>>,
ч. 2 : Прикарпаття за умов незалежності України (2011–2021 рр.) переглянути>>>.
Зібраний і впорядкований матеріал буде корисним науковцям, викладачам, аспірантам, студентам, вчителям, усім, хто цікавиться історією, суспільно-політичним життям України.
Читати повністю>>


VI міжнародна наукова конференція „Станиславів та Станиславівщина”

Програма конференції (скачати pdf >>>).

Dzień 1 (VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa) | День 1 (VI міжнародна наукова конференція) Piątek, 10 września 2021 r. | П’ятниця, 10 вересня 2021 р.
https://us02web.zoom.us/j/81764335981?pwd=ckwwZ0RpOHhyeGk3amZWaktqS1gwdz09

Dzień 2 (VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa) | День 2 (VI міжнародна наукова конференція) Sobota, 11 września 2021 r. | Cубота, 11 вересня 2021 р.
https://us02web.zoom.us/j/87679308097?pwd=cjYxelU2REplNjVKRVprT045WDRKZz09

Від імені організаторів маємо честь запросити на VI міжнародну наукову конференцію „Станиславів та Станиславівщина в українському та польському історичному просторі”. Тема, яка обговорюватиметься, дозволить українським та польським науковцям дискутувати про стан досліджень Станиславова та Станиславівщини, які проводяться в українських та польських наукових осередках. Метою заходу є презентація фактичного стану досліджень та окреслення чітко визначених наукових постулатів з тем та питань, які зазвичай обговорюються окремо або не були повністю проаналізовані раніше.

До участі в заході запрошуємо передусім науковців з України та Польщі, які вивчають історію міста в окреслюваний період, тобто з моменту заснування міста і до сьогодення. Основою дискусії має стати аспект співіснування та співпраці між громадами (з точки зору релігії, політики, війська, культури та економіки), що населяли цю територію з XVII до кінця ХХ-го століття.
Читати повністю>>


Український центр економічних та політичних дослідженьім. О. Разумкова пропонує Вашій увазі україномовне видання Щорічника СІПРІ 2020: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека. Щорічник видається Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження миру (СІПРІ) і є одним із найбільш авторитетних джерел інформації у сфері міжнародної безпеки.

Матеріали Щорічника доступні в електронному вигляді на вебсайті Центру Разумкова за посиланнямh https://www.razumkov.org.ua/vydannia/sipri

Пропонуємо ознайомитись із положеннями цього видання для використання в роботі, освітньому та науковому процесах.
Читати повністю>>


Читачі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника висловлюють щиру подяку доктору педагогічних наук, доценту кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Зозуляк-Случик Роксоляні Василівній за подаровані видання:
"Формування професійної етики майбутніх соціальних працівників в університетах". Монографія. - Ів.-Франківськ: НАІР. - 2019 р. (15 примірників).
"Формування професійної етики майбутніх соціальних працівників у освітньому процесі сучасних університетів". Методичні рекомендації. - Ів.-Франківськ: НАІР. - 2019 р. (5 примірників).
Читати повністю>>


Читачі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника висловлюють щиру подяку завідувачу кафедри української мови, доктору філологічних наук, професору Ґрещуку Василю Васильовичу за подароване багатотомне репринтне видання "Російсько-український словник" (за редакцією А. Ю. Кримського), що побачило світ у серії "Словникова спадщина України" (т. 1; т. 2, вип. 1, 2, 3; т. 3. вип. 1, 2), а також репринтне видання "Нариси з української синтакси (у звязку з фразеологією та стилістикою)" відомого мовознавця С. Смеречинського (серія "Українська граматична класика").
Дані книги будуть цінним надбанням фонду нашої бібліотеки!
Читати повністю>>
26 травня 2021р. відбулося планове засідання обласного методичного обєднання бібліотек закладів вищої освіти м. Івано-Франківська дистанційно, в онлайн-режимі. Із досвідом роботи бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника ознайомив заступник директора бібліотеки ПНУ Роман Дзумедзей, який професійно виступив з доповіддю у формі презентації «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» (з досвіду роботи НБ ПНУ).
Також відбулося засідання секції з питання інформаційних технологій, в рамках якої організовано семінар-практикум «Бібліографічний апарат наукової публікації як вияв академічної доброчесності», який провела завідувач сектору наукової літератури науково-методичного відділу НБ ПНУ Наталія Мазур.
Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу НБ ПНУ Ольга Блинчук провела семінар «Бібліографічний покажчик як засіб популяризації наукових досягнень вчених Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника» (секція з питань інформаційно-бібліографічної діяльності).
Читати повністю>>
Про організацію повернення літератури студентами і викладачами у фонди Наукової бібліотеки.
До уваги випускників!
У звязку із карантинними заходами, для повернення книг, які ви отримали на абонементі навчальної літератури, просимо уважно ознайомитись із графіком (вступає в дію з 24.05.2021р.)



Студентам І-ІІІ курсів здача книг буде організована в серпні - вересні 2021 року.
Переглянути презентацію - скачати >>>
Читати повністю>>

    150-річчю від Дня народження Василя Стефаника присвячується:

Стефаникознавство у Прикарпатському університеті >>>

Стефаникознавство у вищих закладах освіти України : бібліографічний покажчик : [електронний ресурс] / Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Наукова бібліотека, Інформаційно-бібліографічний відділ ; уклад. О.М. Блинчук, ред. С.В. Олейник ; відповід. за вип. та ред.О.М. Блинчук ; наук. ред. О.Б. Гуцуляк ; вступ. ст. Н.Р. Галярник. – Івано-Франківськ, 2021. – 77 с. скачати >>

«Василь Стефаник: життя та творчість» (колекція матеріалів з Фонду рідкісних видань) >>>

«Увічнення пам’яті Василя Стефаника у памятниках та меморіальних дошках» (віртуальна виставка-мандрівка)



«Читання уривків із новел Василя Стефаника» (відеоролик)



«Одна книга – різні видання» (віртуальна виставка, присвячена Василеві Стефанику)



«Творчість Василя Стефаника у графіці В. Касіяна та інших українських художників» (віртуальна виставка) >>>

«Василь Стефаник: бібліографія творів і критичний дискурс» (тематична виставка, фойє читального залу ім. Богдана Гаврилишина)

«Філософське світосприйняття Василя Стефаника» (тематична виставка, читальний зал факультету психології)

«Я свою душу пустив у душу народну…» (тематична виставка, «Фонд професора Володимира Полєка»)

«Відомі письменники про Василя Стефаника» (тематична інсталяція, абонемент художньої літератури)

Читати повністю>>

Шановні колеги!
Понад 150 українських установ (в тому числі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) отримали віддалений доступ до ScienceDirect з можливістю працювати дистанційно без привязки до IP-адреси установи.
Savoybetting Для використання ресурсу необхідно мати особисту корпоративну адресу поштової скриньки (…@pnu.edu.ua) і по ній бути зареєстрованим на платформі Scopus.
Для налаштування доступу скористайтеся Інструкцією >>>.
Читати повністю>>


Звітна наукова конференція викладачів, докторантів, аспірантів за 2020 рік

СЕКЦІЯ БІБЛІОТЕКОЗНАВСТВА, БІБЛІОГРАФІЇ, КНИГОЗНАВСТВА, ПРЕСОЗНАВСТВА
КЕРІВНИК – кандидат історичнних наук, доцент П.М. ГАВРИЛИШИН
СЕКРЕТАР – кандидат філософських наук, доцент О.Б. ГУЦУЛЯК

Пленарне засідання
(8 квітня 2021 р., читальний зал ім. Б. Гаврилишина, ЦК, 11.00)

1. Краєзнавчий напрям в роботі університетської бібліотеки
Директор наукової бібліотеки, кандидат історичнних наук П.М. ГАВРИЛИШИН

2. Електронна бібліотека: нові виклики
Вчений секретар, кандидат філософських наук, доцент О.Б. ГУЦУЛЯК

3. Бібліографічне посилання: загальні положення та правила складання (за ДСТУ 8302:2015)
Завідувач сектором наукової бібліотеки Н.Г. МАЗУР

4. Біобібліографічний покажчик як засіб популяризації наукових досягнень вчених Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника
Завідувач відділу наукової бібліотеки О. М. БЛИНЧУК

5. Видання з дослідження української мови у Фонді рідкісних видань Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника
Заступник директора наукової бібліотеки С.В. ОЛЕЙНИК

6. Дослідження життя та творчості Василя Стефаника професором Володимиром Полєком (на матеріалі Іменного фонду професора В.Т. Полєка наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника
Головний бібліотекар Н.Р. ГАЛЯРНИК
Читати повністю>>


Запрошуємо 5 березня 2021 р. 11:00-12:30 до ДНТБ України на семінар з он-лайн трансляцією “Як опублікуватися у виданні, що індексується Web of Science”.
Програма заходу:
Підбір і оцінка видання для публікації.
Перевірка індексації видання.
Оформлення статті за форматом обраного видання.
Публікаційний процес, права і обовязки автора та журналу.
Розповсюдження публікацій.
Відповіді на запитання учасників.
У зв’язку з карантином кількість місць для глядачів буде обмежена.
Долучайтесь до онлайн трансляції у YouTube за адресою
https://youtu.be/0cDsqIwE38U
Для отримання матеріалів зареєструйтесь за посиланням
https://forms.gle/mm2nwUaZgMSRiMSi9
Читати повністю>>


Для науковців Прикарпатського національного уніварситету ім. В. Cтефаника завдяки підписанню університетом договору з ДНТБ України щодо доступу до ScienceDirect, є можливість налаштувати віддалений доступ з використанням доменного імені установи без привязки до IP-адреси установи.
Для подання запиту на відкриття віддаленого доступу з використанням доменного імені установи необхідно:
Мати в установі корпоративну адресу поштової скриньки (домен установи);
Заповнити ФОРМУ-ЗАПИТ >>>.
Читати повністю>>


Відкрийте для себе електронні книги з ScienceDirect!
Ласкаво просимо до ScienceDirect, провідної платформи рецензованої літератури для вдосконалення ваших досліджень.
Читати повністю>>
На кафедрі історії України і методики викладання історії 2 лютого 2021 р. відбулося вшанування 70-х роковин від дня народження кандидата історичних наук, доцента Василя Миколайовича Бурдуланюка.

Із цієї нагоди працівниками інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотекибуло укладено біобібліографічний покажчик, присвячений науково-краєзнавчої діяльності науковця. Завідувачка відділу Ольга Миколаївна Блинчук презентувала бібліографію праць В.М. Бурдуланюка, які систематизовані в пять розділів.

Біобібліографічний покажчик, розміщено на сайті наукової бібліотеки університету (http://lib.pnu.edu.ua/files/pokajchiki/burdulanjuk.pdf).

Читати повністю>>
Читати повністю>>

Четверта субота листопада – День памяті жертв Голодоморів. Цього року цей день буде 28 листопада. У всіх храмах міста відбуватимуться поминальні богослужіння ⛪️
Ми памятаємо та змінюємо формат вшанування. Цього року без масових заходів.
Запрошуємо користувачів бібліотеки переглянути віртуальну виставку "Цей біль ніколи не забути" (до Дня памяті жертв Голодомору).
Читати повністю>>
21 жовтня - Міжнародний день академічної доброчесності.
Наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», як посередник між інформаційним полем та його користувачем, не спостерігає збоку, а безпосередньо стоїть на варті дотримання академічної доброчесності науковою спільнотою Університету. Працівниками Наукової бібліотеки здійснюються не лише перевірки наукових текстів на наявність недобросовісних запозичень, а й проводиться ряд заходів, що сприяють дотримання принципів академічної доброчесності, а саме: заняття щодо роботи із першоджерелами, правил розміщення бібліографічних посилань в наукових документах, ознайомлення представників структурних підрозділів університету із різновидами академічного плагіату та шляхами їх виявлення.
Відзначаючи Міжнародний день, головне памятати: дотримання академічної доброчесності – це шлях бути чесним не лише з іншими, а й перед самим собою!
Читати повністю>>

До уваги студентів!
Пропонуємо Вам долучитись до онлайн-зустрічей із працівниками Наукової бібліотеки з метою ознайомлення із бібліотечними фондами і сервісами та можливостями їх використання:

26 жовтня 2020 р.
* Бібліотека і першокурсники: перше знайомство – 12.00 (ZOOM >>> Ідентифікатор конференції: 995 1182 7839 Пароль: pnulib)
* Першокурснику про особливості роботи із джерелами інформації. Особливості їх оформлення у списки – 14.00 (ZOOM >>> Ідентифікатор конференції: 930 0113 1323 Пароль: pnulib)
* Бібліотека як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу – 16.00 (ZOOM >>> Ідентифікатор конференції: 984 5909 4196 Пароль: pnulib)

28 жовтня 2020 р.
* Особливості написання та оформлення джерел науково-дослідних робіт – 14.00 (ZOOM >>> Ідентифікатор конференції: 974 8594 7870 Пароль: pnulib)
* Науковий пошук для молодих дослідників (аспіранти, магістри) – 16.00 (ZOOM >>> Ідентифікатор конференції: 927 2000 0565 Пароль: pnulib)

Всі, хто не зможе приєднатись до онлайн-зустрічей, зможуть переглянути запис на каналі бібліотеки в Youtube >>>

Слідкуйте за інформацією на нашому сайті >>> та на сторінці у Facebook >>> про наступні заходи.
Читати повністю>>


Читачі бібліотеки щиро вдячні науковцям Любов Соловці та Олегові Жерноклеєву за подаровану монографію "Крихівці / Крехівці: коріння, що воскрешає, оживляє, творить" (Івано-Франківськ: Фоліант, 2020, 784 с.), присвячену історії містечка Крихівці (Івано-Франківської ОТГ), віхи поселень на території якого сягають IV тис. до н.е. Окрім загальноісторичних текстових розділів у книзі подано обширні фотогалереї та картографію.
Читати повністю>>
Читати повністю>>
Шановні першокурсники!
Вітаємо Вас зі вступом у Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника!
Для успішного навчання Вам потрібно буде опрацювати багато джерел інформації, які ви зможете отримати у Науковій бібліотеці. Ми завжди готові прийти вам на допомогу: запропонувати друкований або електронний варіант документу, показати, розказати, навчити…

Як стати користувачем бібліотеки?
Щоб стати користувачем Бібліотеки, потрібно зареєструватися на абонементі навчальної та наукової літератури. Ознайомившись з "Правилами користування бібліотекою» >>>, підтвердити свої зобовязання їх неодмінного виконання підписом у читацькому формулярі та квитку користувача. Зареєстрований користувач обслуговується у всіх відділах Бібліотеки.

Де ви можете отримати літературу?
До ваших послуг: абонемент навчальної та наукової літератури та абонемент художньої літератури. Тут ви можете отримати літературу для користування вдома на визначений термін.
Прим. З метою запобігання вірусної інфекції, студенти першого курсу отримують навчальну літературу в індивідуальному порядку, дотримуючись карантинних вимог!

Як що ви бажаєте в комфортних умовах самостійно попрацювати з джерелами інформації, пропонуємо вам скористатися послугами наших спеціалізованих читальних залів >>>.

Як потрапити на абонемент навчальної та наукової літератури?
Потрапити на абонемент можна через внутрішній двір Університету:



Як знайти інформацію про наявність документів у Бібліотеці?
Інформацію про документи, що наявні у Бібліотеці, можна отримати з каталогів та картотек, які знаходяться у залі каталогів інформаційно-бібліографічного відділу (центральний корпус Бібліотеки), або в Електронному каталозі >>>.

Де знайти і як скористатися електронними ресурсами Бібліотеки?
Доступ до електронних ресурсів Бібліотеки цілодобово забезпечує сайт Бібліотеки за адресою http://lib.pnu.edu.ua

За допомогою Е-бібліотеки Вам доступні наступні послуги:
• «Віртуальна довідка» (підбір найактуальнішої літератури за темою) -http://lib.pnu.edu.ua/dovidka.php
• «Електронний каталог» (дистанційний пошук літератури серед фондів бібліотеки) - http://lib.pnu.edu.ua/lib/
• «Електронна бібліотека» (електронні навчальні ресурси) -http://lib.pnu.edu.ua/elibrary.php
• «Репозитарій» (наукові праці працівників університету та наукова періодика університету) - http://lib.pnu.edu.ua:8080
• Відкриті доступи до інших електронних ресурсів -http://lib.pnu.edu.ua/electronic.php

Графік роботи Бібліотеки >>>

Читати повністю>>
V Міжнародна наукова конференція з циклу «Станиславів і Станиславівщина на просторі історії».
Цьогоріч будемо працювати над темою українсько-польского співробітництва, добрим прикладом якої була Варшавська угода 1920 р. Це вже пята наша зустріч, і хоч це не є великим юбілеєм, а тим не менше, це до чогось нас уже зобовязує. З кожним роком докладаємо все більше зусиль, щоб чергова зустріч була щораз краща, з додаванням культурних та інтеграційних заходів. Але цього року маємо вийняток.
П’ятниця, 11 вересня 2020 р.
Міжнародна наукова конференція (День 1)
Субота, 12 вересня 2020 р.
Міжнародна наукова конференція (День 2)
Програму та деталі, що стосуються конференції, можна дізнатися на сторінці CKPiDE:
https://www.ckpide.eu/pl/aktualnosci/ogloszenia/3684-program-v-miedzynarodowej-konferencji-naukowej-stanislawow-i-ziemia-stanislawowska
Читати повністю>>


Вітаємо! Завідуюча відділом бібліографії Ольга Блинчук відзначено Дипломом учасника ТОП-10 у номінації "Персональний покажчик" Всеукраїнського бібліотечного "Бібліографічного рейтингу - 2019" за укладання біобібліографічного покажчика "Володимир Теодорович Полєк (1924-1999).
Читати повністю>>


ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ!
З 1 вересня Ви маєте можливість ПОВЕРНУТИ КНИГИ, які ви отримали на абонементах навчальної та художньої літератури.
Для цього, просимо ретельно заповнити форму >>> .
Графік роботи бібліотеки:
- пн-чт 9.00-17.00
- пятниця 9.00-16.00
- субота, неділя - вихідні.
Нагадуємо, що студенти повинні мати для входу в університет студентські квитки!
Просимо дотримуватись масочного режиму та правил безпеки під час карантину!
Читати повністю>>

Від імені організаторів маємо за честь запросити на V міжнародну наукову конференцію „Станиславів та Станиславівщина як простір міжнародної співпраці в 100-річчя союзу Пілсудський – Петлюра”.
Конференція відбудеться 11-12 вересня 2020 р. у Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську. До участі в конференції можна долучитися також онлайн. Організатори застерігають, що через епідеміологічну ситуацію, можливо доведеться проводити конференцію тільки в режимі онлайн. Про зміни та вимоги будемо інформувати Вас додатково.
Заявку на участь і тему виступу разом з короткою анотацією просимо надіслати на e-mail: konferencja.stanislawow@gmail.com до 23 серпня 2020 року.
Читати повністю>>
У звязку з відпуткою працівників бібліотеки довідки щодо УДК та бібліографічних даних будуть надаватися з 6 серпня 2020 р.
Читати повністю>>
Шановні випускники!
Повернути літературу, яку ви отримали на тимчасове користування в Івано-Франківській обласній універсальній бібліотеці ім. І.Франка, ви можете
06.07. 2020 року з 10 до 12 год!
Читати повністю>>


Шановні користувачі наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника!
З метою забезпечення безперебійної роботи бібліотеки на час карантину та вільного доступу до видань бібліотеки нагадуємо про те, що в університеті працює Е-бібліотека.
За допомогою Е-бібліотеки Вам доступні наступні послуги:
• Отримання книг у бібліотеці. Для отримання книги Вам потрібно оформити запит, заповнивши гугл-форму >>>.
На основі його опрацювання ми звяжемось з Вами і повідомимо про те, чи зможемо надіслати електронний варіант книги, скан-копії необхідних сторінок з відповідних книг чи сплануємо Ваш візит задля уникнення черг і накопичення людей у приміщенні бібліотеки.
• Отримання окремих сторінок видання у відсканованому вигляді. Для отримання окремих сторінок видання у відсканованому вигляді Вам потрібно оформити запит, заповнивши гугл-форму >>>
• «Віртуальна довідка» (підбір найактуальнішої літератури за темою) - http://lib.pnu.edu.ua/dovidka.php
• «Електронний каталог» (дистанційний пошук літератури серед фондів бібліотеки) - http://lib.pnu.edu.ua/lib/
• «Електронна бібліотека» (електронні навчальні ресурси) - http://lib.pnu.edu.ua/elibrary.php
• «Репозитарій» (наукові праці працівників університету та наукова періодика університету) - http://lib.pnu.edu.ua:8080
• Довідкою з УДК - потрібно оформити запит, заповнивши гугл-форму >>>
• Відкриті доступи до інших електронних ресурсів - http://lib.pnu.edu.ua/electronic.php Savoybetting
Читати повністю>>


Щодо тримання окремих сторінок видання у відсканованому вигляді.
Для отримання окремих сторінок видання у відсканованому вигляді Вам потрібно оформити запит, заповнивши гугл-форму >>>
Читати повністю>>
Yongjav: Porn and Movies
Читати повністю>>
Xctube: JAV
Читати повністю>>
Tribus urbanas: un ‘nuevo’ modo de relacionarse
Читати повністю>>
Редагувати новини >>>
Читати повністю>>
Визначення УДК
http://lib.pnu.edu.ua/udk-online.php
Читати повністю>>

Вебінар: “Онлайн ресурси видавництва Wiley в допомогу дослідникам”
Дата: 19/03/2020, 11:00 або 14:00, Київський годину (GMT 2).
Зареєструйтесь >>>
На практичному вебінарі видавництва Wiley з 200-річною історією, аудиторія познайомиться з науковими ресурсами. Представник видавництва розповість про такі можливості платформи Wiley Online Library як доступ до повних текстів та ефективний пошук наукової літератури. Tакож буде пояснено особливості публікаційного процесу та рецензування на прикладі журналів Wiley і надано практичні поради щодо вибору відповідного журналу для Вашої потенційної публікації.
Читати повністю>>


Запрошуємо на серію вебінарів, присвячених роботі із електронними ресурсами Springer Nature та запрошуємо Вас приєднатися до наступних семінарів:

4 березня, 15:00
Тема: An introduction to Springer Nature content (journals and eBooks) hosted on the Springer Link platform.
Мова проведення: англійська.
Реєстрація за посиланням:
https://attendee.gotowebinar.com/register/8729084790783575553

5 березня, 15:00
Тема: An introduction to Springer Nature content (journals and eBooks) hosted on the Springer Link platform.
Мова проведення: англійська
Реєстрація за посиланням:
https://attendee.gotowebinar.com/register/6233772838359898625

Після реєстрації Ви отримаєте повідомлення-підтвердження із короткою інструкцією як приєднатися до віртуального семінару.
Вебінари проводитиме Rene Aernouds - менеджер з розвитку компанії Springer Nature. Тривалість - 1 година.
Участь безкоштовна.
Читати повністю>>


З 1 лютого 2020 стартував тримісячний тестовий доступ до журналів видавництва Wiley.
Доступ можливий у локальній мережі установи і забезпечується через платформу Wiley Online Library (https://onlinelibrary.wiley.com)

http://lib.pnu.edu.ua/news_ful.php?id=446

http://lib.pnu.edu.ua/news_ful.php?id=447

http://lib.pnu.edu.ua/news_ful.php?id=448

http://lib.pnu.edu.ua/news_ful.php?id=449

Читати повністю>>


Читачі бібліотеки щиро вдячні доценту кафедри української мови Валентині Грещук за подарований примірник словника "Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові. Том 1. А - М" (відп. ред. Василь Грещук; вид-во "Місто-НВ", 2019, 584 с.).
Читати повністю>>


Запрошуємо вас взяти участь у вебінарах компанії Springer Nature, присвячених роботі з передплаченими повнотекстовими ресурсами. Ви дізнаєтеся, які саме видання доступні для українських користувачів, про пошукові можливості платформи Springer Link, а також матимете змогу поставити запитання тренерові.
Участь у вебінарах безкоштовна за попередньою реєстрацією. Тривалість – 1 година. Для участі у вебінарі за 10 хвилин до його початку необхідно перейти за посиланням, яке отримаєте у листі після реєстрації.
Розклад вебінарів:
Читати повністю>>


До уваги науковців гуманітарної сфери! Просимо ознайомитися з виданням "Acta Baltico-Slavica", де ви можете опублікувати результати своїх досліджень!
https://ispan.waw.pl/journals/index.php
Читати повністю>>


Наш університет отримав доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature. Нагадаємо, що раніше було надано доступ до баз даних Scopus та Web of science. Інтеграція науковців у світовий дослідницький простір є одним з пріоритетних завдань сьогодення! Доступ до повних текстів дозволить нашим викладачам краще розуміти актуальність своїх досліджень, готувати якісні статті, шукати наукові контакти, розширювати знання та багато іншого.
https://link.springer.com
Умови використання електронних продуктів Springer Nature скачати >>>
Читати повністю>>
У фонди бібліотеки поступила книга:
Угорчак Ю.М., Копчак Ю.С., Перепічка Н.М. Первинна профспілкова організація працівників Прикарпатського національного університету ім. в. Стефаника. сторінки історії. - Івано-Франківськ : ПНУС, 2019. - 200 с.

Читати повністю>>
Читати повністю>>
28 листопада 2019 р. на педагогічному факультеті Прикарпатського національного університету відбувся відбірковий етап соціокультурного проекту "Літературна кавалєрка". Гостями літературного свята стали відомі українські письменники Василь Теремко, Олена Рижко та Валентина Захабура. Участь у грі взяли 4 студентські команди - "ПедаБогині" (група ПО-31). "КіберВумен"(група ПО-32), "Без варіантів"(група ПО-33), "Незабудки" ( група ДО-33). Суденти підготували презентації команд, оригінальні й змістовні буктрейлери на прочитані книги, дивували творчими запитаннями і приємно вразили уважним читанням текстів та креативністю.

Читати повністю>>
5 листопада 2019 року бібліотекарем читального залу педагогічного факультету Людмилою Кушнір було проведено інтерактивне заняття з курсу "Експертна діяльність у галузі освіти". Майбутні експерти ознайомились з вхідною, вихідною та звітньою документацією бібліотеки, її оформленням, специфікою роботи самого бібліотекаря.

Читати повністю>>
10 жовтня 2019 року в читальному залі відбувся літературний бранч з Тимофієм Гаврилівим - науковцем, блогером, перекладачем, письменником, літературознавецем, культурологом, упорядником і головним редактором серії "Студії австрійської літератури". У його доробку декілька поетичних збірок, понад десяток прозових книжок, багато перекладів з німецької. На зустрічі говорили про сучасну літературу, про дискримінацію оповідань та віршів. Автор презентував книжку оповідань "Гарні дівчата", яка побачила світ у львівському "Видавництві Анетти Антоненко". До збірки увійшли 12 оповідань, в яких автор досліджує людську душу в процесі дорослішання чи на зламі особистих катастроф. Уродженець Івано-Франківська розповів як писалася ця книжка, які сенси вкладалися в ті чи інші сюжетні повороти - філософії змін та підмін, конфлікту етики та естетики, метаморфози міста. Це була прекрасна зустріч для гарних дівчат педагогічного факультету.

Читати повністю>>
20 травня 2019 року в читальному залі педагогічного факультету проведено зустріч з Ігором Астапенком - сучасним поетом, автором герметичних і оригінальних віршів, книжок, засновником Всеукраїнського поетичного конкурсу "Гайвороння" та літературної платформи "Літстейдж". Як прозаїк, авторпрезентував присутнім свій дебютний роман "Чаполоч".

Читати повністю>>
Читати повністю>>
Читачі бібліотеки щиро вдячні Маланюку Тарасу Зіновійовичу, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентмеджменту факультету туризму ПНУ, члену Національної спілки краєзнавців України за подаровану книгу-фотоальбом «Стежками Прикарпаття». Зібрані у виданні фото ознайомлюють із наймальовничішим краєм нашої України – Івано-Франківщиною.

Читати повністю>>


6 листопада 2019 р. о 12 годині відбулась презентація двотомного видання віршів Степана Пушика, що непомітно переросла у вечір споминів про поета.
Двотомник С. Пушика "Я для Вкраїни жив" вийшов у видавництві "Місто-НВ" на кошти адміністрації Прикарпатського університету в кількості 100 примірників. Супутні статті про поетичну творчість Степана Григоровича належать О. Слоньовській та С.Бреславській. Упорядник видання - професор О.Слоньовська. Книги мають ошатний і яскраво-промовистий вигляд.
Пані Г. М. Пушик передала в дар Науковій бібліотеці Прикарпатського університету щойно виданий видавництвом "Фоліант" двотомник "Легенди та перекази" за редакції С. Пушика. Перша книга вдало доповнена світлинами з домашнього архіву письменника.
Читати повністю>>
30 жовтня 2019 р. учений секретар Наукової бібліотеки, канд. філос. наук, доцент Олег Борисович Гуцуляк виступив з доповіддю "Олег Лишега як поет-шаман-лицар Буття" на Перших Лишегівських читаннях, що проходили в Народному домі м. Тисмениця і були присвячені 70-річчю від дня народження Олега Лишеги (1949-2014), поета, перекладача і скульптора. Текст доповіді можна прочитати тут >>>.



Читати повністю>>
З 21 по 25 жовтня 2019 року, відповідно до наказу управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, працівники наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника спільно з кафедрою професійної освіти та інформаційних технологій проводили лекційні заняття для бібліотечних працівників Рожнятівського району, Брошнів-Осадської та Спаської ОТГ, що проходили курси підвищення кваліфікації на базі Рожнятівської центральної районної бібліотеки.
В рамках курсу завідувач сектору періодичних видань наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Іван Васильович Пелипишак прочитав лекцію про періодичні видання, які є великою частиною інформаційного ресурсу, що використовується бібліотеками в роботі з користувачем, а також ознайомив бібліотекарів із організацією зберігання та поповнення фонду книжкових видань бібліотек ОТГ. Завідувач відділу інформаційних технологій та компютерного забезпечення наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Світлана Йосипівна Романська прочитала лекцію та поділилась досвідом про нові формами і методи роботи відділу компютеризації та автоматизації бібліотечних процесів, який нині є невід’ємною частиною сучасної бібліотеки.



Читати повністю>>
21 і 23 жовтня 2019 р. у рамках навчального курсу «Основи наукових досліджень» працівники Наукової бібліотеки університету провели практичні заняття для аспірантів 1 курсу щодо написання наукових статей та дисертаційних робіт.
Вчений секретар Гуцуляк О. Б. ознайомив присутніх з контентом веб-сайту бібліотеки, акцентуючи увагу на розділі «Науковцям».
Завідувач сектору наукової літератури Мазур Н. Г. детально ознайомила аспірантів з Наказами МОН про нові вимоги щодо оформлення дисертацій та списку використаних джерел (ДСТУ 8302:2015), надала консультації з приводу індексування УДК.
Заступник директора Дзумедзей Р. О. продемонстрував пошукові можливості платформ Scopus та Wed of Science, а також розповів про дотримання правил з академічної доброчесності.
Читати повністю>>
Читати повністю>>

Дякуємо авторам підручника за поповнення електронного фонду нашої бібліотеки!
Правознавство : підручник для учнів 9-го класу (за заг. ред. д.ю.н, проф. Васильєвої В.А.) (електронна версія). - Івано-Франківськ : ПНУ, 2018. - 4,5 Мб c.
Скачати >>>
Читати повністю>>


Про професора В.Т. Полєка >>>

У Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відбувся за участі викладачів та студентів Круглий стіл, присвячений пам’яті професора кафедри української літератури, бібліографа, краєзнавця Володимира Теодоровича ПОЛЄКА (1924-1999). Відкрив захід директор наукової бібліотеки Петро Гаврилишин. Присутні мали змогу ознайомитися з біографією професора, підготовленим бібліотекою біобібліографічним покажчиком, з структурою і станом опрацювання Іменного Фонду професора В. Полєка. Своїми спогадами про В.Т. Полєка як науковця, бібліографа та інтелігента поділилися його учні та колеги – професори Степан Хороб, Микола Лесюк, Ігор Козлик, доценти Михайло Бігусяк, Ольга Слоньовська, Євген Баран. Модератором круглого столу був учений секретар наукової бібліотеки Олег Гуцуляк.
Читати повністю>>
Читати повністю>>
Чи є в бібліотеці книга? Як підібрати літературу до теми? Як правильно скласти та оформити бібліографічні списки до наукових робіт?
На всі ці питання відповідали студентам І курсу факультету історії та політології працівники Інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки.

Читати повністю>>



У бібліотеку поступила електронна версія видання: Пушик С.Г. Я для Вкраїни жив: У 2-х т.: Упоряд. Ольга Слоньовська. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2019.
У двотомник лірики Степана Пушика «Я для Вкраїни жив» у основному ввійшли нові поезії, які поет встиг підготувати ще при житті для своєї майбутньої книги й над якою працював до останніх днів, а також нові варіанти відредагованих і удосконалених автором деяких його раніше вже опублікованих поезій. Цей надзвичайно цікавий і важливий літературний текст читається як своєрідний поетичний звіт перед українським народом про зроблене протягом усього життя нашим шановним і високо талановитим поетом-піснярем. Вірші укладено так, щоб двотомник становив єдине ціле і сприймався читачами в оптимально виразному естетичному ракурсі, але водночас майже всі поезії датовані, що суттєво допоможе науковцям і зацікавленим читачам прослідкувати еволюцію ліричного дару Степана Пушика, починаючи від юних днів і аж до зрілого віку автора.
Скачати:
Т. 1 Т. 2
Читати повністю>>


Шановні Першокурсники!

Прийміть найщиріші вітання з високим Почесним званням - Студент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника! Дозвольте висловити впевненість, що це звання ви будете наповнювати гідністю завдяки наполегливому навчанню в аудиторіях, лабораторіях і бібліотеці! Сподіваємося, що Ви будете найкращими, дисциплінованими читачами.
З початком нового навчального року!
Графік облуговування першокурсників (скачати) >>>
Читати повністю>>
Читати повністю>>


У бібліотеку поступили електронні версії нових випусків
"Journal of Vasyl Stefanyk Precarpathian National University".
Vol.6 №1 2019 >>>
Vol.6 №2 2019 >>>
Читати повністю>>


IV Міжнародна наукова конференція
«Станиславів і Станиславівщина в 1939-1945 рр.
Війна – Окупація – «Визволення».

Запрошуємо до участі в міжнародній науковій конференції «Станиславів і Станиславівщина в 1939-1945 рр. Війна – Окупація – Визволення».
Термін: 6-8 вересня 2019 р. м. Івано-Франківськ
6-7 вересня – пленарне засідання та секції
8 вересня – культурна програма
Місце проведення:
 Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців 56);
 ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
(вул. Тараса Шевченка 57). Наукова бібліотека (вхід з вул. Чорновола)
Запрошуються: науковці, дослідники, журналісти, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, бібліотекарі – усі зацікавлені, котрим не байдужа історія Станиславова і Станиславівщини.
Заявку на участь і тему виступу разом з короткою анотацією просимо надіслати на e-mail konferencja.stanislawow@gmail.com до 12 серпня 2019 р.
Файл з оголошенням та вимогами до офорилення текстів для збірника (скачати) >>>
Програма конференції (скачати) >>>
Читати повністю>>
26 червня 2019 р. в Актовій залі університету відбулося розширене засідання Вченої ради за участю професорсько-викладацького складу. Головне питання порядку денного засідання – результати освітньої діяльності університету в 2018-2019 навчальному році та завдання підрозділів щодо підвищення якості освіти. Ректор Ігор Цепенда в контексті основного питання порядку денного розширеного засідання Вченої ради звернув увагу професорсько-викладацького складу на основні завдання підрозділів щодо підвищення якості освіти. Ректор також подякував колективу за плідну працю в 2018-2019 навчальному році та побажав подальших успіхів на благо розвитку Альма-матер. Також кращі працівники бібліотеки були відзначені грамотами та подяками ректора університету.

Читати повністю>>
Наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» отримала в дар науково-практичний посібник «Сходинки інклюзії», який є результатом колективної роботи учасників міжнародної програми стажування ADA (Americans with Disabilities Act) Inclusive Education Fellowship Program при університеті Міннесоти і Арізони та міжнародного проекту «Без кордонів: розвиток і підтримка інклюзивної освітньої спільноти».





Читати повністю>>


Працівники Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Cтефаника взяли участь у відзначенні Дня Вишиванки, що проходить кожен третій четвер травня.
Читати повністю>>
Читати повністю>>

25 квітня 2019 року на педагогічному факультеті відбулось цікаве дійство, приурочене прийняттю закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Захід подарував гарний настрій усім присутнім та пройшов під керівництвом доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки початкової освіти Благун Н.М. Родзинкою поетичної світлиці стала виставка творів українських поетів, підготовлена бібліотекарями Наукової бібліотеки Кушнір Л.П. та Винник М.Й.
Читати повністю>>
Читати повністю>>
23 квітня відзначаємо Всесвітній день книги та авторського права. Перегляньте та приходьте до бібліотек нашого міста!

Читати повністю>>


18 квітня 2019 року в актовій залі педагогічного факультету відбулася КВК-презентація «Літературна кавалєрка» за участі сучасних, українських письменників Зірки Мензатюк, Олени Рижко, Ірини Ралко.
Бібліотекарі Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Людмила Кушнір, Людмила Кузюк та Марія Винник з великим задоволенням долучилися до великого дійства, яке популяризує книгу та читання та щоразу доводить, що нам є ким пишатися, нам є що читати і українська література сучасна, перспективна та дуже захоплююча!
Читати повністю>>
9-10 квітня 2019 року в читальному залі педагогічного факультету було проведено пізнавальний дискурс про актуальність фахової літератури з студентами II курсу спеціальності "Початкова освіта". Провідний бібліотекар Людмила Кушнір презентувала тематичний огляд навчальної та наукової літератури на тему: "Інтерактивні технології у практичній діяльності педагога в інклюзивному просторі".

Читати повністю>>
В рамках Шевченківських днів 20 березня 2019 року в актовій залі педагогічного факультету відбувся "Конкурс читців поезій Т. Г. Шевченка", в якому взяли участь студенти факультету. Призери конкурсу отримали грамоти та подарунки, інші учасники – подяки. Вже стало доброю традицією, що до заходу долучилася провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Людмила Кушнір, адже такі події нагадують молоді, якого вони роду, дають можливість замислитися над власним майбутнім, виховують гордість за свій народ, його величну історію й культуру та популяризують книгу та читання.

Читати повністю>>


27 березня 2019 року відбулося засідання обласного методичного обєднання бібліотек ВНЗ III-IV рівнів акредитації. Тема: "Традиційна та інноваційна діяльність відділу обслуговування Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника». Місце проведення: Наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника».
Читати повністю>>
Читати повністю>>




Презентація монографії Галини Волощук «Художнє мислення Уляни Кравченко»

14 березня в залі Наукової бібліотеки університету відбулася презентація монографії «Художнє мислення Уляни Кравченко» доцента кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Галини Волощук. Модератор - директор наукової бібліотеки Петро Гаврилишин.
Читати повністю>>
Читати повністю>>


Запрошуємо відвідати книжкову виставку з філософської україністики (ауд. 508, читальний зал філософського факультету)
Читати повністю>>
Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника запрошує на цікаву зустріч з поетесою та науковцем з Києва! Презентація поетичної збірки "Бедлам" та наукової монографії "СМОЛОСКИП (1967-2017): від Америки до України". Модератор Євген Баран.

Читати повністю>>

До уваги викладачів! Оновлена інформація щодо забезпечення вітчизняними та закордонними фаховими періодичними виданнями відповідного або спорідненого профілю для всіх спеціальностей, в тому числі в електронному вигляді.
Скачати >>> (zip, doc)

Читати повністю>>
Читати повністю>>
УВАГА!
Наукова бібліотека
з 2.01. до 15.02. 2019 р.
тимчасово працює з 9.00 до 17.00.
Вихідні дні – субота і неділя.
Адміністрація бібліотеки
Читати повністю>>




13 грудня 2018 року відбулася восьма гра Літературної кавалєрки на Педагогічному факультеті, яка подарувала море читацького драйву, щирих емоцій, святкового настрою і радості. Виступали креативниі команди - "Квіточки" (ПО-33), ЮНІД (Івано-Франківська ЗОШ № 22), "Ол інклюзів" (ПО-32), "16 подруг із Франика" (ПО-31), "160 і нижче" (ДО). Учасники презентували Олену Рижко, Василя Теремка та Оксану Остапюк - чудових авторів найкращих книг про і для підлітків "16 весна", "Дівчина з міста", "Знає тільки Мару", "Столик у кавярні" (збірка "Така любов"). Журі - Галина Русин, Людмила Кузюк, Людмила Кушнір та Олена Кучеренко - високо оцінили гру-презентацію та сумлінно виконану роботу. Тільки завдяки автору проекту Тетяні Качак і спільним зусиллям усіх учасників Літературна кавалєрка - успішний і популярний проект промоції книги та читання серед дітей та молоді, який має свої традиції.
Читати повністю>>


18 переміщених університетів Донбасу та Криму лишились без своїх бібліотек. Кожен заклад по краплинах почав створення бібліотек з початку, особливо відновлення повністю втрачених книжкових фондів.
Реалізацію проекту здійснюють Координаційний центр переміщених ВНЗ, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ ім. Тараса Шевченка, провідні українські видавництва, компанія «Нова пошта».
Пропонуємо всім вболіваючим за долі університетських бібліотек долучитися до цієї справи!
Сайт проекту - https://biggggidea.com/project/pidtrimka-bibliotek-peremischenih-universitetiv/#
Читати повністю>>
5 грудня 2018 користувачі нашої бібліотеки мали змогу "побувати в Китаї". В рамках Дня китайської мови і культури студенти та викладачі кафедри загального та германського мовознавства (Ірина Ілійчук, викладачі-практиканти з КНР Сунь Хайлін та Лі Веньцзунь, а також журналіст газети з м. Ухан, та студенти-китаїсти 4 курсу) ознайомили всіх бажаючих з історією, мовою та культурою Китаю.

Шановні студенти, приходьте у бібліотеку, у нас завжди відбуваються різноманітні цікаві заходи.

Читати повністю>>
Наукова бібліотека щиро вдячна директору Інституту мистецтв Грицану Анатолію Васильовичу за придбаний та подарований унікальний альбом, виданий на відзначення 90-річчя від дня народження заслуженого художника України, доктора мистецтвознавства, професора Михайла Павловича Фіголя.

Читати повністю>>



З метою увічнення памяті видатного українського педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського, до 100-річчя від дня народження, 28 листопада студентами педагогічного факультету та викладачами кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника» проведено науково-проблемний семінар "З любовю до дитини", а біліотекою підготувлено пізнавальну виставу літератури.
Читати повністю>>


Барикади українського духу (до 5-ї річниці Революції Гідності) (бібліографічний покажчик)
Переглянути>>>
Читати повністю>>


Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника долучається до всесвітнього благодійного руху #ЩедрийВівторок (оригінальна назва #GivingTuesday) — всеукраїнського дня добрих справ, який вперше в Україні пройде 27 листопада.
В межах ініціативи #ЩедрийВівторок Українська бібліотечна асоціація оголошує Всеукраїнську акцію дарування книг для бібліотек України.
Запрошуємо користувачів нашої бібліотеки прилучитися до акції!
Читати повністю>>
Читати повністю>>
Вечір «сірих» буднів 30 жовтня 2018 року розважила гра «Що? Де? Коли?», яка була підготовлена, організована та проведена працівниками Наукової бібліотеки університету у читальному залі ім. Б. Гаврилишина.
Інтелектуали, які зацікавились цією грою, заслуговують на повагу, адже потрібно бути досить ерудованим, сміливим та кмітливим, аби гідно захищати честь своєї команди.



Читати повністю>>
25 жовтня 2018 р. з нагоди Дня української книги в читальному залі Педагогічного факультету Наталія Мафтин презентувала повість-мозаїку «Синґлет Хіґса». Книга вийшла у видавництві «Лілея-НВ» під псевдонімом – Даніела Андруш.
Це дебютне видання прози доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, автора численних літературознавчих монографій та статей Наталі Мафтин.

Читати повністю>>


Читачі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника висловлюють щиру подяку президенту Української асоціації хутровиків, професору, доктору політичних наук, кандидату економічних наук Ігору Теодоровичу Зваричу за подаровані у фонд бібліотеки видання:

1.Ефективні екологоорієнтовані технології виробництва хутряних і шкіряних матеріалів (Київ, 2018).
2.Зварич О.І. Інвестиційна діяльність у регіоні : регулювання інструментами грошово-кредитної політики (Івано-Франківськ, 2016).
3.Технологічне обладнання для виробництва хутра і шкіри в інноваційній економіці (Київ, 2018).
4.Gryshchenko, I. Modern Enterepreneurship In FUR Business Industry (Kyiv, 2018).
5. Андрєєва О.А., Грищенко І.М., Зварич І.Т. Особливості шкіряно-хутрової сировини (Київ, 2018).
6. Грищенко И.М. Современное предпринимательсво в меховой бизнес-индустрии (Київ, 2018).
Читати повністю>>
24 жовтня 2018 р. на базі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника відбулося засідання обласного методичного об"єднання бібліотек закладів вищої освіти м. Івано-Франківська, В засіданні взяли участь представники наукової – технічної бібліотеки ІФНТУНГ та бібліотеки медичного університету.

Читати повністю>>
18 жовтня 2018 р. відбулася науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів "Актуальні проблеми сучасної освіти України та Польщі". Працівники Наукової бібліотеки до даної конференції підготували виставку наукової літератури.

Читати повністю>>
11-12 жовтня 2018 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Професійна підготовка фахівців у вимірі нових освітніх реалій». В ній взяли участь професори, доценти та аспіранти ПНУ ім. В. Стефаника та багатьох інших вузів України. Також на даній конференції працівниками Наукової бібліотеки була організована виставка праць науковців Прикарпатського університету.



Читати повністю>>
1 жовтня 2018 року в читальному залі Педагогічного факультету в рамках міжнародного фестивалю фентезі "Брама" відбулась зустріч з культовим українсько-німецький драматургом, режисером, перекладачем та художником Павлом Ар"є.

Читати повністю>>
Читачі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника щиро вдячні за подаровані книги знаному краянину Івану Петровичу Бандурці, випускнику філологічного факультету нашого університету (1975 р.), учителю, журналісту, краєзнавцеві, публіцистові, членові Національних спілок журналістів і письменників України. Девізом даної акції Івана Бандурки є слова: "В якій бібліотеці взяв знання, тій після творчих жнив поверни своїми книгами, працями, статтями!".

Читати повністю>>
Читачі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника щиро вдячні прикарпатській поетесі та перекладачу, лауреату міської премії ім. І. Франка, колишній співробітниці бібліотеки Світлані Бреславській за подаровані у фонд бібліотеки книги:

1. Світлана Бреславська. Із книги відгуків та пропозицій: відгуки, рецензії, інтервю та статті на тему літератури (2018).
2. Switlana Breslawska. Na linii jddechu (Przeklad z ukrainskiego Kazimierz Burnat 2018).
3. Казімеж Бурнат. Ілюзія вічності (переклад з польської Світлани Бреславської, 2018).
4. Кінець літа в Аркадії: Казімєж Бурнат, Анджей Вальтер, Лєшек Шаруга (три польські поети в перекладах Світлани Бреславської, 2017).
5."... Зродились ми великої години...": памяті старшин УГА та Січових Стрільців присвячуємо (упорядник Світлана Бреславська, Євген Баран, 2017).
Читати повністю>>

Шановні Першокурсники!
Прийміть найщиріші вітання з високим Почесним званням - Студент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника!
Дозвольте висловити впевненість, що це звання ви будете наповнювати гідністю завдяки наполегливому навчанню в аудиторіях, лабораторіях і бібліотеці!
Сподіваємося, що Ви будете найкращими, дисциплінованими читачами.
З початком нового навчального року!
Графік облуговування першокурсників >>>
Читати повністю>>
Увага!
З 3.09.2018 р. до 28.09.2018 р.
з 14.00 години
на абонементі навчальної літератури обслуговують тільки
студентів І-х курсів
Адміністрація бібліотеки
Читати повністю>>
Шановні студенти ІІ, ІІІ, ІV, V курсів!
Просимо Вас в обов’язковому порядку
повернути всі отримані Вами підручники у бібліотеку
(на абонемент навчальної літератури)
до 17.09.2018 р.
Примітка: студентів-боржників обслуговувати не будуть!
Адміністрація бібліотеки
Читати повністю>>
Міжнародна наукова конференція
«Станиславів і Станиславівщина в 1918-1923 рр».

Запрошуємо до участі у міжнародній науковій конференції «Станиславів і Станиславівщина в 1918-1923 рр. Політика – Військо – Господарство – Адміністрація».
Термін: 7-9 вересня 2018 р. м. Івано-Франківськ
Запрошуються науковці, дослідники, журналісти, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, бібліотекарі – усі зацікавлені, котрим не байдужа історія давнього Станиславова і Станиславівщини. Детальніше про конференцію та з вимогами щодо оформлення матеріалів можна ознайцомитися тут >>>
Програма конференції (скачати, pdf)

Читати повністю>>
З 02.07.2017 р. до 31.08.2018 р. бібліотека працює з 9.00 до 17.00 год. Вихідні дні – субота, неділя. Звітні листи можна підписати у загальному читальному залі.
Читати повністю>>
Читачі Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника висловлюють подяку доктору мистецтвознавства, професору кафедри методики музичного виховання та диригування, щирому другу і меценату бібліотеки Ганні Василівні Карась за подаровані книги.

Читати повністю>>
07 червня 2018 року на базі бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету відбулося засідання обласного методичного обєднання бібліотек закладів вищої освіти Івано-Франківської області на тему «Масова робота в бібліотеці ІФНМУ: традиції та нововведення». Також було проведено семінар на тему «Web-сайт - складова частина іміджу бібліотеки ІФНМУ».

Читати повністю>>


Читати повністю>>
Читачі Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника висловлюють щиру подяку письменниці, доктору філологічних наук, професору кафедри педагогіки початкової освіти Ользі Деркачовій за подаровані книги у фонд читального залу педагогічного факультету!
Читати повністю>>

Вітаємо видавництво «Місто НВ»!!!
Книга «Подобєд П. К. З-під Конотопа до Аризони: невигадані історії вояків Армії УНР / П. К. Подобєд. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2017. – 330, [1] с. : фот., 4 вкл. арк. кольор. іл.» ввійшла в ТОП-10 кращих біографічних видань 2017 року. Стали відомі лауреати І Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу».
Читати повністю>>
17 травня 2018 року відбувся захист творчих навчально-дослідницьких проектів обдарованих студентів педагогічного факультету спеціальності «Початкова освіта» на тему: «Народні промисли та ремесла Карпатського регіону. Вишиванка: вчора, сьогодні, завтра». Бібліотекар Педагогічного факультету Наукової бібліотеки Людмила Кушнір долучилася до заходу приуроченому Всесвітньому дню вишиванки та підготувала пізнавальну виставку літератури.

Читати повністю>>
17 травня 2018 р. в читальному залі бібліотеки університету відбулася презентація збірки поезій Люції Іллівни Батюк (1928-1999) "В мудрій лаконічності краса...". Люція Іллівна була педагогом, філологом, літературознавцем і надзвичайно ерудованим науковцем.




Читати повністю>>
15 травня 2018 року студенти Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника поринули у світ поезії Олександра Букатюка.
Зустріч із поетом, журналістом у читальному залі Педагогічного факультету Наукової бібліотеки запамятається емоційним і ліричним читанням поезій, щирою й відвертою розмовою автора, особливою аурою довіри й світлого настрою. Інтимна, громадянська, патріотична, медитативна, філософська лірика, експерименти з формою, гра зі словами й смислами - тільки деякі штрихи творчого стилю майстра поетичного мистецтва. "Мадонна Майдану" і "Мадонна миру" - ті збірки поезій, яким приділили більше уваги, вразили присутніх гармонійністю циклів, емоційністю переживань ліричного героя, особливим чуттям слова.

Читати повністю>>
15 травня 2018 р. на базі Інформаційного центру Європейського Союзу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбувся «День карєри ЄС», метою якого є ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та карєрні можливості для молоді в європейському вимірі. Під час заходу гості отримали знання, що знадобляться у професійній діяльності, дізналися про ситуацію на ринку праці, можливості навчання та стажування за кордоном, а також отримали консультації зі сторони представників комерційних компаній.

Читати повністю>>
10 травня 2018 р. в читальному залі Педагогічного факультету Наукової бібліотеки відбулась творча зустріч з українським письменником, романістом, поетом, перекладачем, есеїстом, блогером Андрієм Любкою.

Читати повністю>>
7 травня 2018 року в читальному залі суспільних наук Наукової бібліотеки ПНУ ім. В.Стефаника відбулася зустріч з молодим автором Ігорем Антонюком, який презентував свою книгу «Шепіт сосен» видавництва «Мандрівець».

Читати повністю>>
Читати повністю>>
Читати повністю>>
3 травня 2018 р. в Читальному залі ім. Б. Гаврилишина Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника відбулася презентація нової книги доктора філологічних наук Миколи Петровича Лесюка "Мова чи язик". Автор розглядає найпоширеніші помилки, які трапляються в українському усьому і писемному мовленні. Презентація зібрала велику кількість поціновувачів культури мовлення. Своїм враженням поділилися колеги і учні науковця.

Читати повністю>>
В читальному залі фізико-математичних та економічних наук в рамках дисципліни «Основи наукових досліджень» (викладач Сус Т.Й.) відбулася зустріч зі студентами І курсу економічного факультету спеціальність «Фінанси і банківська справа» заочної форми навчання. Студенти ознайомилися з електронним каталогом, його тематичними рубриками, детально зупинилися на окремих розділах сайту бібліотеки та вивчили його функціональні можливості.

Читати повністю>>
Читати повністю>>
19 квітня 2018 року в Актовій залі Педагогічного факультету ПНУ імені Василя Стефаника в рамках проекту Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва “Вся Україна читає дітям” відбулася КВК-презентація проекту підліткової літератури “Літературна кавалєрка”, за участі письменників Олени Рижко та Василя Теремка.

Читати повністю>>
Читачі Наукової бібліотеки висловлюють щиру подяку Качак Тетяні Богданівні, кандидату філологічних наук, доценту кафедри фахових методик і технологій початкової освіти, керівнику Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей, за подаровані книги бібліотеці університету.
Читати повністю>>
16-17 квітня 2018 р. в Юридичному відділенні Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника відбулася звітна наукова конференція. Студенти мали змогу поділитися своїми науковими дослідженнями. На секційному засіданні "Перспективи розвитку правових наук очима правників-початківців" бібліотекар Людмила Кузюк підготувала виставку праць професорсько-викладацького складу Навчально-наукового Юридичного інституту, а також монографії та навчальні посібники науковців.

Читати повністю>>
17 квітня 2018 р. у Читальному залі ім. Б. Гаврилишина Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника під керівництвом завідувача кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Джус Оксани Володимирівни відбувся науково-методичний семінар на тему "Нова українська школа і система вищої післядипломної освіти".

Читати повністю>>
Працівники абонементу художньої літератури Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника приємно вражені і висловлюють щиру подяку студентці IV курсу філологічного факультету Дідух Наталії Іванівні за подаровані для університетської бібліотеки книги.

Читати повністю>>
4 квітня 2018 року на території Студентського Простору "Paragraph" в Науковій бібліотеці ПНУ ім. В. Стефаника відбулася інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?", в якій взяли участь 11 команд. Напружена боротьба тривала до останнього питання! Перемогу здобула команда "Погнута каска", друге місце у "Вамбитів", а на третьому - "Банка тушонки".
Дякуємо всім командам за участь, було дуже цікаво!

Читати повністю>>
3 квітня 2018 р. у Читальному залі ім. Б. Гаврилишина Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника для студентів 3-го курсу філологічного факультету в рамках спеціалізації "Шкільне бібліотекознавство" було проведено заняття з основ бібліотечно-бібліографічної грамотності на тему "Впровадження УДК в практику роботи бібліотек".

Читати повністю>>
Відбулося засідання Секції бібліотекознавства, бібліографії, книгознавства, пресознавства в межах Звітної наукової конференції викладачів, докторантів, аспірантів за 2017 рік. Виступи доповідачів та їх обговорення здійснилися у відповідності з програмою заходу http://lib.pu.if.ua/confer-rik.php

Читати повністю>>
Колектив Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника висловлює щиру подяку проректору з науково-педагогічної роботи, кандидату фізико-математичних наук Шарину Сергію Володимировичу за подаровані 32 книги. Серед них є видання з літературознавства, історії, філософії, логіки, художні твори українських письменників та література іноземними мовами.

Читати повністю>>
29 березня 2018 р. у приміщенні бібліотеки факультету туризму працівником читального залу Надією Безушко проведена серед студентів перших курсів «Гурман-година» шанувальників журналу «Міжнародний туризм». Екскурсія сторінками журналу дала можливість всім присутнім глибше ознайомитися з найкращим українським туристичним виданням про мандрівки та відпочинок. Метою даного заходу є заохочення студентів відвідувати бібліотеку та завдяки періодичним виданням подорожувати, вивчати, пізнавати світ, робити правильну самооцінку.

Читати повністю>>
В рамках звітної наукової конференції викладачів, докторантів, аспірантів та студентів університету Наукова бібліотека підготувала та представила розширену книжкову експозицію на тему "Праці професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника" видані у 2017 році загальною кількістю 97 примірників наукових видань.

Читати повністю>>
15 березня в актовій залі Навчально-наукового Юридичного інституту відбулася зустріч з письменницею Ією Ходорівською/ Ія Ходорівська - цікава людина, активна учасниця фестивалю Української культури, як за кордоном, так і в Україні, член Української Асоціації Письменників.

Також був присутній письменник Роман Голубович, член Української Асоціації Письменників, який ознайомив зі своєю збіркою "Богом дане тобі імя".

Окрасою заходу була виставка вишитих картин Людмили Кузюк.



Читати повністю>>
13 березня 2018 року у стінах Педагогічного факультету відбувся «Конкурс читців поезій Т. Г. Шевченка». Традиційно студенти Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника» звернулися до постаті Кобзаря, яка у своїй величі залишатиметься незрівнянною, невичерпною для кожного з нас.



Читати повністю>>
Запрошуємо викладачів, студентів а також бібліотекарів!

Читати повністю>>
Запрошуємо відвідати виставку вишитих картин у холі Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника!

В експозиції представлені роботи працівників бібліотеки Людмила Кузюк, Людмила Волошин, Іванна Стрихар, Людмила Кушнір та Ольга Блинчук.

Виставка триватиме до 10 квітня, запрошуємо усіх до перегляду!

Читати повністю>>
Колектив Наукової бібліотеки висловлює щиру подяку Качак Тетяні Богданівні, кандидату філологічних наук, доценту кафедри фахових методик і технологій початкової освіти, керівнику Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей - за подаровані книги української письменниці, лауреатки Міжнародного конкурсу видавництва "Гоголь-Фентезі" та літературного конкурсу "Смолоскип" - Галини Рис - "Подорож до Котанії" та "Намалюй мене пташкою" у фонд читального залу Педагогічного факультету.
Читати повністю>>
Колектив Наукової бібліотеки висловлює подяку Ользі Максимович, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика ДВНЗ "Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника" за подаровані книги у фонд читального залу Педагогічного факультету.
Читати повністю>>
1 березня 2018 року в читальному залі Педагогічного факультету відбувся пізнавальний дискурс на тему "Актуальність фахової літератури" з студентами спеціальності "Початкова освіта".

Читати повністю>>
У фонд Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника поступило ґрунтовне видання "Град над Сагою. Літопис села Чортовець", авторами якого є Любов Соловка, Богдан Купчинський, Михайло Кучірка і Валерій Чорнописький. Науковий редактор видання - Олег Станіславович Жерноклеєв, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії ПНУ ім. В. Стефаника.

Читати повністю>>
З нагоди 50-річчя доктора історичних наук, професора, декана факультету туризму Володимира Степановича Великочого у читальному залі факультету туризму наукової бібліотеки представлена книжкова виставка наукового доробку ювіляра.

Читати повністю>>
27 лютого в читальному залі Педагогічного факультету відбулась зустріч з Галиною Рис українською письменницею, лауреаткою міжнародного конкурсу «Гоголь–фентезі» та літературного конкурсу видавництва «Смолоскип», аспіранткою Вільного університету Амстердама.

Читати повністю>>
28 лютого о 12.15 в Читальному залі наукової бібліотеки ПНУ відбудеться зустріч із Мирославом Лазаруком і Світланою Кирилюк (автором ідеї серії „Третє тисячоліття: українська поезія“ і автором книги, яка вийшла у серії "Сад земних насолод"). Запрошуємо!!!
Читати повністю>>
Колектив Наукової бібліотеки ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника" висловлює подяку Гнатюку Михайлу Васильовичу - кандидату мистецтвознавства, доценту кафедри фахових методик і технологій початкової освіти Прикарпатського національного університету, члену Національної спілки архітекторів за подаровану книгу "Родина Левицьких: священники, митці, педагоги" у фонд читального залу Педагогічного факультету.

Читати повністю>>
22.02.2018 року студенти II курсу спеціальності «Соціальна робота» разом з викладачем, к. пед. наук, доцентом кафедри «Соціальної педагогіки та соціальної роботи» Зозуляк-Случик Роксоляною Василівною та провідним бібліотекарем Наукової бібліотеки Людмилою Кушнір ознайомлювалися з сутністю соціальної профілактики у науково–методичній літературі, яка знаходиться у читальному залі Педагогічного факультету.
Читати повністю>>
21.02.2018 року провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Людмила Кушнір провела тематичні огляди літератури, яка знаходиться в читальному залі Педагогічного факультету для студентів I курсу спеціальності "Соціальна педагогіка".
Читати повністю>>
Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і студентів Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника». В читальному залі Педагогічного факультету студенти кафедри «Соціальна педагогіка та соціальна робота» Ілона Кліщ, Ірина Бандура, Христина Боднар, Іванна Бойчук - провели віче-реквієм, а провідний бібліотекар Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім В. Стефаника» Кушнір Людмила презентувала виставку-реквієм, присвячену Героям Небесної Сотні.

Читати повністю>>
Читати повністю>>
Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника щиро дякує головному редактору Незалежного культорологічного Журналу "Ї" Тарасу Возняку за подаровані видання.

Всі охочі зможуть ознайомитися з книгами в читальних залах нашої бібліотеки.

Читати повністю>>
Нове надходження навчальної літератури в бібліотеку від Британської Ради в Україні

Наукова бібліотека нашого університету поповнилася новою навчальною літературою, яку надала Британська Рада в Україні в рамках спільного проекту Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління», який з вересня 2016 року реалізується на кафедрі англійської філології факультету іноземних мов.



Читати повністю>>
Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника щиро вдячна дійсному члену НАПН України, доктору педагогічних наук, професору Євтуху Миколі Борисовичу за подаровані книги.

Читати повністю>>
Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника щиро вдячна дійсному члену НАПН України, доктору педагогічних наук, професору Євтуху Миколі Борисовичу за подаровані книги.
Читати повністю>>
Увага! Наукова бібліотека з 2.01. до 31.01. 2018 р. тимчасово працює з 9.00 до 17.00. Вихідні дні - субота, неділя.
Читати повністю>>
Читати повністю>>
21 грудня 2017року в контексті викликів сучасності тема on-line вебінару "Формування національно-культурної ідентичності зростаючої особистості в умовах гірського регіону Українських Карпат" об’єднала співробітників творчої навчально-наукової лабораторії міжнародного проекту «Гірська школа Українських Карпат» (завідувач - доцент Інна Червінська), магістрантів кафедри педагогіки початкової освіти (завідувач кафедри професор Марія Оліяр), кафедри фахових методик і технологій початкової освіти (завідувач кафедри професор Надія Луцан) Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», науковців Інституту проблем виховання НАПН України (директор інституту – Іван Бех), викладачів та магістрантів кафедри педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича ( в.о. завідувача Інна Прокоп).
Читати повністю>>
Колектив Наукової бібліотеки щиро дякує доценту кафедри історії словян факультету історії, політології та міжнародних відносин Вітенку Миколі Дмитровичу за подаровані книги!
Читати повністю>>
Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника дякує викладачам кафедри економічної кібернетики Економічного факультету за подаровані книги.
Читати повністю>>
Висловлюємо подяку за подаровану книгу "Перехрестя: девять історій про війну і насильство". Це графічний роман про порушення прав людини та вплив збройного конфлікту на Донбасі на життя окремих людей і суспільство в цілому. Він містить девять реальних історій, написаних на основі спогадів.
Читати повністю>>
Колектив Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника щиро дякує випускнику 2017 року факультету історії, політології і міжнародних відносин Кавці Роману Миколайовичу за подаровані книги!
Читати повністю>>
4 грудня 2017 року в читальному залі фізико-математичних та економічних наук відбулася зустріч-бесіда зі студентами І курсу економічного факультету спеціальність «Економічна кібернетика». Студенти ознайомилися з електронним каталогом, його тематичними рубриками, з принципами та результатами пошуку, детально зупинилися на окремих розділах сайту бібліотеки та охарактеризували його функціональні можливості.
Читати повністю>>
Працівники інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки університету підготували два бібліографічних покажчики літератури:
«Японія : між минулим та сучасним» та «Енергозбереження – крок до майбутнього».
Запрошуємо ознайомитись з новими покажчиками.
Читати повністю>>
29 листопада 2017 р. в читальному залі імені Богдана Гаврилишина відбулася лекція та навчання з інтелектуального спорту — гри «ГО». Це стародавня китайська стратегічна настільна гра, яка виникла 5000 років тому і є найбільш поширеною у країнах Східної Азії. В Японії, де гра здобула найбільшого розвитку, вона є частиною традиційної культури і сприймається як гра самураїв.
«ГО» розвиває мислення, розрахунок та відчуття краси. Вивчити правила можна всього за 2 хвилини, а розвивати майстерність — все життя.
В кінці презентації всі охочі мали змогу спробувати зіграти в цю цікаву гру. Незабаром в бібліотеці почнуть проводити регулярні майстер-класи, до яких зможуть долучитися усі бажаючі. Приходьте і ставайте професіоналами!

Читати повністю>>
Щиро дякуємо викладачам кафедри судочинства Навчально-наукового Юридичного інституту за подаровані Науковій бібліотеці видання!
Читати повністю>>
21–22 листопада 2017 р. в рамках «Року Японії в Україні» проходили «Дні Японії в університеті». Організаторами виступили кафедра міжнародних відносин, кафедра міжнародних економічних відносин, кафедра політології і наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Читати повністю>>
З нагоди Дня Студента у читальному залі Навчального-наукового Юридичного інституту бібліотекар Людмила Кузюк організувала виставку-інсталяцію "Що люблять читати знаки Зодіаку" та провела Арт-колаж "Книжковий подарунок для студента".

Читати повністю>>
Програма святкування Днів Японії в ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» в рамках святкування Року Японії в Україні

Читати повністю>>
20 листопада 2017р. в читальному залі Педагогічного факультету Наукової бібліотеки ПНУ відбулася презентація виставки - реквієму "Події, що змінили ДОЛЮ УКРАЇНИ ".
Читати повністю>>

16 листопада весь світ відзначає Міжнародний День Толерантності Всі люди народилися вільними й рівними за своєю гідністю та правами. Вони наділені розумом і совістю та повинні діяти один стосовно іншого в дусі братерства. (Декларація Прав Людини, 1948, стаття 1)
Читати повністю>>
В читальному залі Педагогічного факультету Наукової бібліотеки ПНУ 14.11.2017р. відбулася творча зустріч з талановитим львівським тандемом - харизматичним поетом Богданом Кухтою та письменником і музикантом Олександром Свєтогоровим.

Ініціатор та модератор заходу - доцент кафедри фахових методик та технологій початкової освіти неповторна Тетяна Качак відкрила для присутніх чудових митців. Богдан Кухта - дивак з капелюхом із воронячим пером, який любить мандрувати та пізнавати світ. Колись давно, він покинув гори, щоб дарувати людям в кам’яному місті поезію.
Читати повністю>>
Щиро дякуємо викладачам кафедри французької мови за подаровані Науковій бібліотеці видання.
Читати повністю>>
В рамках відзначення в Івано-Франківській області Дня української писемності і мови 9-10 листопада 2017 року проводилась презентація сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги», яка відбулася у приміщенні фортечної галереї «Бастіон». На даній презентації бібліотекою була підготовлена і представлена книжкова виставка «Праці професорсько-викладацького складу ПНУ ім. В. Стефаника».

Читати повністю>>
Щороку 9 листопада вся україномовна спільнота відзначає «День української мови та писемності», а також вшанування пам’яті Нестора-Літописця. З нагоди цього свята студенти Навчально-наукового юридичного інституту та студенти юридичного відділення Івано-Франківського коледжу підготували флешмоб «Світлиця слова у безмежжі часу».
Читати повністю>>
Від Програми агенства США з міжнародного розвитку (USAID) реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» в бібліотеку було передано 50 примірників видання українського тексту Rule of Law Checklist, розробленого та затвердженого Європейською комісією за демократію через право (Венеційською Комісією) на 106 пленарній сесії 11-12 березня 2016 року.
Читати повністю>>
1 листопада 2017 р. у конференц-залі Навчально-наукового Юридичного інституту відбувся захід «Світ юридичних професій», організатором якого був Івано-Франківський осередок Ліги студентів. На заході виступили запрошені спікери: суддя, адвокат, приватний виконавець, представники національної поліції. Бібліотекар Кузюк Л. Я. представила виставку-адвайзер (виставку-консультацію) «Як обрати професію?»
Читати повністю>>

Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету щиро дякує доктору політичних наук ПНУ Василю Йосиповичу Климончуку, який спільно з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса подарував нашій книгозбірні цінні наукові видання.
Читати повністю>>
Доктор фізико-математичних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Іван Антонович Климишин уточнює дату початку Реформації!
Читати повністю>>
30 жовтня 2017 р. у рамках навчального курсу «Основи наукових досліджень» працівники Наукової бібліотеки університету провели практичні заняття для аспірантів 1 курсу щодо написання наукових статей та дисертаційних робіт. Присутніх ознайомили з контентом веб-сайту бібліотеки, з новими вимогами щодо оформлення дисертацій та списку використаних джерел, з можливостями платформи Web of Science для пошуку і написання наукових статей.
Читати повністю>>
31 жовтня 2017 р. у читальному залі педагогічного факультету Наукової бібліотеки ПНУ відбулася зустріч з відомим поетом, громадським діячем, директором Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богданом Томенчуком.
Читати повністю>>
26 жовтня 2017 р. у читальному залі імені Богдана Гаврилишина відбулася презентація книги доцента кафедри біології та екології ПНУ ім. В. Стефаника Артура Геннадійовича Сіренка «Книга руїн».
Читати повністю>>

Читати повністю>>
25 жовтня 2017 р. на 85-му році життя відійшов у вічність доктор історичних наук, професор кафедри історії слов’ян факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Петро Степанович Федорчак. Наукова бібліотека розділяє скорботу і висловлює щирі співчуття родині.
Життєвий і творчий шлях Петра Степановича Федорчака описано в бібліографічному покажчику, укладеному працівниками нашої бібліотеки.
Читати повністю>>
25 жовтня 2017 р. у читальному залі ім. Б. Гаврилишина відбулася презентація збірки поезій студентки факультету іноземних мов нашого університету Марії-Роксолани Чимборан «Народжена вогнем».
Читати повністю>>
25 жовтня 2017 р. на базі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося засідання обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів на тему «Створення університетського репозитарію відкритого доступу: юридичні, процедурні та технічні аспекти».
Читати повністю>>
У читальному залі суспільних наук представлена виставка-персоналія до ювілею професора, доктора історичних наук, декана факультету історії, політології та міжнародних відносин Миколи Васильовича Кугутяка, де експонується його науковий доробок. Запрошуємо до перегляду!
Читати повністю>>
24 жовтня 2017 р. у холі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося відкриття фотовиставки Василя Мельника, відомого фотографа, журналіста, члена Національної спілки журналістів України. Після відкриття експозиції презентували книгу мудрих висловів «РІНЬ», упорядником якої є Василь Мельник.
Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>
19 жовтня 2017 р. у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувся круглий стіл «Дороговкази в майбутнє українського вченого Богдана Гаврилишина», присвячений 91-й річниці від дня народження та світлій пам’яті почесного професора університету Богдана Дмитровича Гаврилишина.
Читати повністю>>
19 жовтня 2017 р. в актовій залі педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках проекту Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва «Вся Україна читає дітям» відбулася КВК-презентація проекту підліткової літератури «Літературна кавалєрка» за участі письменників Марії Морозенко, Оксани Сайко, Андрія Бачинського, Василя Теремка та Сергія Гридіна.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету висловлює щиру подяку за цінні книжкові дарунки директору Навчально-наукового юридичного інституту, доктору юридичних наук, професору, заслуженому юристу України Валентині Антонівні Васильєвій. Також дякуємо за подаровану літературу професорсько-викладацькому складу кафедри трудового, екологічного та аграрного права Навчально-наукового юридичного інституту.
Читати повністю>>
19 жовтня 2017 р. у читальному залі фізико-математичних та економічних наук працівники бібліотеки провели діалог-бесіду зі студентами IV курсу спеціальності «Фінанси та кредит» на тему «Бібліотек@ – користувач: формула успіху», а також у рамках дисципліни «Вступ до спеціальності» (викладач Морицан В. Ф.) бібліотекарі зустрілися зі студентами І курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування».
Читати повністю>>

Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету дякує за подаровані книги Людмилі Дмитрівні Чекаленко, професору, доктору політичних наук, дипломату, завідувачу кафедри зовнішньої політики і дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України.
Читати повністю>>
12 жовтня 2017 р. представники Наукової бібліотеки та науково-дослідної частини університету взяли участь у вебінарі «Можливості платформи Web of Science для науковця, викладача, адміністратора». Вебінар відбувся з нагоди початку співпраці Державної науково-технічної бібліотеки України і Clarivate Analytics та відкриття установам доступу до платформи Web of Science.
Читати повністю>>
В ауд. 318 гуманітарного корпусу (архів проф. В. Полєка) відбувається виставка-інсталяція, огляд літератури та фотоматеріалів на тему «Під Твій Покров схилилась Україна (слідами Матері Божої по Галичині)». За довідками звертайтеся в читальний зал слов’янських мов (417 ауд. гуманітарного корпусу).
Читати повністю>>
11-12 жовтня 2017 р. у Навчально-науковому юридичному інституті бібліотекар Л. Я. Кузюк організувала виставку наукової та навчально-методичної літератури професорсько-викладацького складу, яку відвідали викладачі юридичного відділення Івано-Франківського коледжу в рамках циклової комісії фундаментальної, спеціалізованої, професійної та практичної підготовки.
Читати повністю>>
11 жовтня 2017 р. з ініцівативи студентського Сенату педагогічного факультету та провідного бібліотекаря Наукової бібліотеки Кушнір Людмили відбувся майстер-клас «Самомакіяж-тенденції у моді, нюд макіяж».
Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>

Шановні студенти, аспіранти та докторанти!

Пропонуємо ознайомитись із переліком документів, які допоможуть у написанні та оформленні курсових, бакалаврських, магістерських і кандидатських робіт. Всі подані джерела (книги, періодичні видання) знаходяться у фондах нашої бібліотеки.
Читати повністю>>
3 жовтня 2017 р. у читальному залі педагогічного факультету відбулася книжкова ярмарка Видавничого Центру «Академія». Багато видань, оригінальні розповіді про книжки – це був справжній рай для книголюбів. Всі охочі змогли придбати літературу на свій смак.
Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>
26 вересня 2017 р. в читальному залі педагогічного факультету відбулася зустріч з письменницею Оленою Рижко та презентація її повісті «Дівчина з міста».
Читати повністю>>

Читати повністю>>
21 вересня 2017 р. у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася презентація книг Ольги Слоньовської «Дівчинка на кулі» та Марії Ткачівської «Я і мій Дон Жуан». Модератор – Володимир Шовкошитний, директор видавництва «Український пріоритет».
Читати повністю>>
20 вересня 2017 р. у рамках ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Роль освіти у сталому розвитку гірського регіону» за участю науковців зі США, Польщі, Словаччини, Болгарії та Прикарпатського національного університету працівник читального залу педагогічного факультету Наукової бібліотеки Людмила Кушнір представила виставку наукової літератури.
Читати повністю>>

Читати повністю>>

До уваги викладачів та студентів!

Працівники Наукової бібліотеки проводять для студентів теоретичні та практичні заняття з «Основ інформаційної культури». Просимо звертатися в інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки. Запрошуємо усіх до співпраці!
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету висловлює щиру подяку професорсько-викладацькому складу кафедри кримінального права Навчально-наукового юридичного інституту за подаровані книги. Також дякуємо викладачу кафедри трудового, екологічного та аграрного права Данилюк Лесі Романівні за передані до фондів бібліотеки примірники її монографії «Правовий режим мисливських природних ресурсів в Україні».
Читати повністю>>
20 вересня 2017 р. бібліотекар Кузюк Л. Я. провела заняття зі студентами І курсу (група ПР-11, куратор – О. Р. Ковалишин), ознайомила їх з фондом та роботою читального залу Навчально-наукового юридичного інституту.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету отримала в дар від директора видавництва «Лілея-НВ» Василя Іваночка книги із серії «Моє місто». Висловлюємо щиру подяку меценатові!
Читати повністю>>
12-13 вересня 2017 р. відбулася Міжнародна наукова конференція «Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнаціональні взаємини». Організатори конференції – Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.
Читати повністю>>
Запрошуємо науковців, дослідників, журналістів, бібліотекарів, докторантів, аспірантів, магістрантів, студентів та усіх зацікавлених взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнаціональні взаємини», яка відбудеться 12-13 вересня 2017 р. Детальніше...

Програма конференції

Читати повністю>>
8 вересня 2017 р. у рамках Всеукраїнського фестивалю любовної лірики та авторської пісні про кохання «Мовою серця» в Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася творча зустріч з відомим українським поетом, журналістом та телеведучим Дмитром Лазуткіним.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
4 вересня 2017 р. у Науковій бібліотеці ПНУ ім. В. Стефаника французький політолог та журналіст, почесний професор Київського міжнародного університету, президент Continental European Union Club Олів’є Ведрін прочитав лекцію «Відносини Україна – ЄС на сучасному етапі».
Читати повністю>>

Читати повністю>>
4 вересня 2017 р. розпочато запис студентів І курсу до Наукової бібліотеки. З вітальним словом виступив директор бібліотеки Гаврилишин Петро Михайлович. З роботою усіх пунктів видачі студентів ознайомила завідувач відділу обслуговування науковою та навчальною літературою Павлюк Ірина Михайлівна. Графік обслуговування бібліотекою студентів І курсів 2017-2018 н. р. розміщений на сайті бібліотеки та на інформаційних дошках інститутів, факультетів ПНУ.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека вітає першокурсників зі вступом до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника!

Читати повністю>>
З 01.07.2017 р. до 01.09.2017 р. бібліотека працює з 9.00 до 17.00 год. Вихідні дні – субота, неділя.
Звітні листи можна підписати у загальному читальному залі.
Читати повністю>>

Шановні студенти ІІ, ІІІ, ІV, V курсів!

Просимо Вас обов’язково повернути всі отримані Вами підручники у бібліотеку (на абонемент навчальної літератури) до 18.09.2017 р.
Читати повністю>>
26 червня 2017 р. в читальному залі Навчально-наукового юридичного інституту бібліотекар Людмила Кузюк організувала книжкову інсталяцію до Дня Конституції України.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету щиро вітає завідувача кафедри журналістики Ганну Іванівну Марчук з отриманням почесного звання «Лауреат літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини» в номінації «журналістика, науково-дослідницька і пошукова робота» за вивчення спадщини Леся Мартовича та упорядкування і видання повного зібрання творів письменника. Бажаємо творчого натхнення та нових здобутків!
Читати повністю>>

До уваги випускників IV-V курсів!

Звітні листи будуть підписувати з 06.06.2017 р. Просимо до вказаної дати повернути на абонемент навчальної літератури отримані вами підручники. Зверніть, будь ласка, увагу на порядок підпису звітного листа. У Науковій бібліотеці ви підписуєте тільки читальний зал факультету, інституту (в першу чергу) та абонемент навчальної літератури. Звітний лист підписують при наявності квитка користувача.
Читати повністю>>
З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 31 травня та 1 червня 2017 р. бібліотекар Людмила Кузюк разом зі студентами І-ІІІ курсів Навчально-наукового юридичного інституту провели захід «Права і захист дитини» для учнів 6 і 7 класів школи-ліцею № 23.
Читати повністю>>
26 травня 2017 р. у Науковій бібліотеці відбулося урочисте відкриття оновленого відремонтованого читального залу, який за рішенням Вченої ради університету було перейменовано на «Читальний зал імені професора Богдана Гаврилишина».
Читати повністю>>
25 травня 2017 р. у читальному залі Педагогічного факультету експонувалась виставка навчально-методичної літератури з питань практичної підготовки студентів до професійної діяльності. Науковий доробок викладачів університету та науковців інших вузів стане у пригоді студентам, які проходитимуть виробничу педагогічну практику. Організатор виставки – бібліотекар Людмила Кушнір.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
22 травня 2017 р. у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася зустріч з доктором політичних наук, професором Іваном Монолатієм, який презентував свою книгу «Вічний жид з Коломиї».
Читати повністю>>
20 травня 2017 р. Наукова бібліотека університету взяла участь у відзначенні Дня Європи. Працівник читального залу міжнародних відносин О. Ю. Королько презентувала присутнім виставку наукової літератури.
Читати повністю>>
18-19 травня 2017 р. директор Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Петро Гаврилишин і завідувач науково-методичного відділу Іванна Стрихар взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Університетська бібліотека як простір соціокультурної комунікації», яка відбулася у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка.
Читати повністю>>
З 18.05 до 26.05.2017 р. у читальному залі природничих наук проводиться захід-інформбюро для небайдужих «Екологічні дзвони сьогодення», присвячений дню екологічної освіти. Запрошуємо вас відвідати читальний зал і ознайомитися з цікавим переглядом.
Читати повністю>>
Шановні викладачі та студенти! Запрошуємо вас у чарівний світ старовинної вишивки! До Дня вишиванки на абонементі художньої літератури організована тематична експозиція «З глибини віків», де представлені вироби, різноманітні за технікою виконання і кольорами, які вражають своєю оригінальністю та ексклюзивністю! Багатьом з них понад 100 років! Виставка діє до кінця місяця!
Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>
18 травня 2017 р. у читальному залі Педагогічного факультету відбулися цікаві заходи з нагоди Всесвітнього дня вишиванки: виставка творчих робіт викладачів і бібліотекарів Педагогічного факультету, майстер-клас «Стилістика макіяжу для вишиванки» (доповідач – керівник Школи мистецтв «LEDI» Павлюк Василина), майстер-клас з квілінгу (викладач Никорук Н. Ю. та її студенти).
Читати повністю>>
18 травня 2017 р. у межах святкування Дня Європи в Україні в читальному залі Навчально-наукового Юридичного інституту відбулася зустріч з викладачем кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Іриною Романівною Пташник та викладачем кафедри політології, координатором Європейського центру в Івано-Франківській області Наталією Василівною Марчук.
Читати повністю>>
18 травня 2017 р. о 12.00 год. у читальному залі Педагогічного факультету (807 ауд., вул. С. Бандери) відбудеться майстер-клас «Стилістика макіяжу для вишиванки» (доповідач – керівник Школи мистецтв «LEDI» Павлюк Василина). Організатор заходу – бібліотекар читального залу Педагогічного факультету Кушнір Л. П.

Читати повністю>>
16 травня 2017 р. у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника український мовознавець Микола Зубков презентував упорядковане ним ювілейне видання «Кобзаря».
Читати повністю>>

Читати повністю>>
12 травня 2017 р. у читальному залі Педагогічного факультету в рамках Другого Всеукраїнського фестивалю історичної прози «Софія» відбулася незабутня зустріч з майстрами історичної літератури. Серед гостей були Марія Вайно, Степан Процюк, Василь Бабій, Василь Тулай, Василь Карп’юк, Євген Баран, Богдан Томенчук, подружжя з Волині Володимир Лис та Надія Гуменюк та ін.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету вітає професора Степана Івановича Хороба з отриманням почесного звання «Лауреат міської премії імені Івана Франка» в номінації «література» за літературознавче дослідження «Драма – моя стародавня страсть…». Бажаємо натхнення та нових творчих набутків!
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету щиро вдячна доктору психологічних наук, головному редакторові журналу «Психологія і суспільство» Фурману Антатолію Васильовичу за подаровані книги. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки, адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу.
Читати повністю>>
4 травня 2017 р. в актовій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за ініціативи Наукової бібліотеки відбулася зустріч з надзвичайно цікавою, глибокою та по-дитячому щирою людиною – українським поетом, директором видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, нашим краянином Іваном Малковичем.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
3 травня 2017 р. у холі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося відкриття документальної фотовиставки «Український єврейський сімейний альбом».
Читати повністю>>
28 квітня 2017 р. у рамках щорічної Всеукраїнської наукової студентської конференції «Законодавство України: погляди молодих правників» та Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених і аспірантів «Вдосконалення правового регулювання прав та основних свобод людини і громадянина» бібліотекар читального залу Навчально-наукового Юридичного інституту Л. Я. Кузюк презентувала Пункт європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся» та організувала книжкову виставку професорсько-викладацького складу інституту.
Читати повністю>>

26 квітня 2017 р. у Науковій бібліотеці університету відбулася презентація книжки прикарпатської поетеси Власти Власенко «Зґарди», яка вміщує в собі цікаву еклектику сучасності та автентики філософських поезій. Модератор зустрічі – Євген Баран.

Читати повністю>>
25-26 квітня 2017 р. учасники щорічного семінару працівників органів державної влади з питань туризму та культури під назвою «Сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму» прослухали змістовні доповіді викладачів факультету туризму, а також ознайомилися з науковими доробками професорсько-викладацького складу, що були представлені на книжковій виставці, організованій працівником читального залу Н. М. Безушко.
Читати повністю>>
25 квітня 2017 р. у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася презентація книги к.і.н. Віталія Гайсенюка «Початок кінця. Москвофіли у Великій війні (1914-1918)».
Читати повністю>>
Висловлюємо щиру подяку благодійникам, читачам, авторам за подаровану в читальний зал педагогічного факультету літературу. Нові книги допоможуть забезпечити навчально-виховний процес та науково-педагогічну діяльність університету, а також це відчутне джерело поповнення бібліотечного фонду. Така увага до бібліотеки радує і надихає.
Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>
12 квітня 2017 р. за підтримки Наукової бібліотеки університету в актовій залі Навчально-наукового інституту мистецтв у рамках круглого столу «Фундаментальні академічні видання у академічній освіті: суспільні запити і реалії» відбулася презентація книг «Українська музична енциклопедія» та «Історія української музики». Куратор та модератор презентації – доктор мистецтвознавства, професор кафедри методики музичного виховання та диригування Ганна Карась.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету щиро вдячна Голові Державної казначейської служби України Слюз Тетяні Ярославівні, за сприяння якої наші фонди стали багатшими на 35 примірників книг з економіки, менеджменту, маркетингу, економічної теорії, філософії, логіки, етики.
Читати повністю>>
10 квітня 2017 р. Наукова бібліотека університету провела розіграш квитків у НОВИЙ ТЕАТР на виставу «ІНША» за мотивами п’єси Ніла Лабута, режисер – Тарас Бенюк. Ім’я переможця – Мар’ян Ганущак, студент 3 курсу фізико-технічного факультету (спеціальність «Прикладна фізика»). Вітаємо і бажаємо приємного перегляду! Бібліотека дякує всім, хто брав участь у конкурсі, за активність та підтримку. Слідкуйте за нашими новинами й діліться інформацією з друзями!
Читати повністю>>
3 та 9 квітня 2017 р. у читальному залі Навчально-наукового юридичного інституту відбувся захід «Культурні і духовні права та свободи людини. Великодні традиції в різних країнах». У рамках заходу бібліотекар Л. Я. Кузюк провела майстер-клас «Вишивання писанок бісером» для студентів юридичного відділення коледжу (І-IV курси) та оформила книжкову інсталяцію «Писанкове дерево».
Читати повністю>>
УВАГА! Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника дарує два квитки у НОВИЙ ТЕАТР на виставу «ІНША» за мотивами п’єси Ніла Лабута, режисер Тарас Бенюк! Детальніше ознайомитись з умовами конкурсу та взяти участь у розіграші можна в групі Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника. Ім’я переможця буде визначено 10.04.2017 р. Бажаємо успіху! Нехай пощастить саме Вам!

Читати повністю>>
6 квітня 2017 р. працівники Наукової бібліотеки університету взяли участь у КВК-презентації творчості письменника Олександра Гавроша «Літературна кавалєрка» (в рамках проекту «Вся Україна читає дітям»). Організатор та модератор заходу – доцент кафедри фахових методик і технологій початкової освіти Тетяна Богданівна Качак.
Читати повністю>>
Протягом першого тижня квітня у Науковій бібліотеці проходили практику студенти першого курсу філософського факультету (спеціальність «Соціологія»). Для практикантів була організована екскурсія, вони побували у всіх відділах бібліотеки, читальних залах та книгосховищах. Студенти прослухали заняття з основ бібліотечно-бібліографічних знань та детальніше ознайомились з читальним залом наукової літератури, де зберігаються дисертації, автореферати дисертацій, магістерські й дипломні роботи.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
4 квітня 2017 р. у рамках Днів франкофонії в Україні Наукова бібліотека університету презентувала переклад к.ф.н. Андрія Біласа бестселера антиутопії французького письменника Жана-Поля Дідьєлорана «Читець у ранковому експресі».
Читати повністю>>
3-4 квітня 2017 р. у рамках Тижня учителя світової літератури, організованого кафедрою світової літератури і порівняльного літературознавства, працівники Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника ознайомили учасників Наукової студентської прес-конференції з колекцією прижиттєвих творів Василя Стефаника із фонду рідкісних видань та взяли участь у конкурсі ерудитів «Знавці світової літератури».
Читати повністю>>
З нагоди 50-річчя Олега Станіславовича Жерноклеєва, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри всесвітньої історії Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Наукова бібліотека підготувала біобібліографічний покажчик. Вітаємо ювіляра!
Читати повністю>>

Читати повністю>>
30 березня 2017 р. на факультеті туризму відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні». Наукова бібліотека долучилася до заходу, представивши виставку праць професорсько-викладацького складу факультету туризму.
Читати повністю>>
29 березня 2017 р. у читальному залі Педагогічного факультету відбулася творча зустріч з поетесою Шмигельською (Варварук) Лесею Василівною. Модератор – Пілецька Любомира Сидорівна, доктор психологічних наук, професор кафедри соціальної психології ПНУ ім. В. Стефаника.
Читати повністю>>
29 березня 2017 р. у читальний зал Педагогічного факультету завітали представники української скаутської організації «Пласт». Щиро дякуємо кандидату педагогічних наук, доценту кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Дідух Ірині Ярославівні за організацію пізнавальної зустрічі.
Читати повністю>>
29 березня 2017 р. о 12.00 год. у читальному залі Педагогічного факультету, вул. С. Бандери, 1 (807 ауд.) відбудеться творча зустріч з поетесою Шмигельською (Варварук) Лесею Василівною. Запрошуємо усіх бажаючих!
Читати повністю>>
27 березня 2017 р. відбувся телеміст під назвою «Автор. Текст. Видавець. Читач» (Івано-Франківськ – Київ – США) із Надею Білою, авторкою повісті «Крута компанія». Організатори заходу – ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (кафедра фахових методик і технологій початкової освіти, Наукова бібліотека), Київський національний університет імені Тараса Шевченка (кафедра видавничої справи та редагування) і Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
24 березня 2017 р. у бібліотеці університету відбулась зустріч зі студентами ІІ курсу Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету.
Читати повністю>>
23 березня 2017 р. у Науковій бібліотеці ПНУ ім. В. Стефаника відбулася презентація книги «Муза і чин Остапа Луцького» (Київ: Смолоскип, 2016) за участю співупорядників та співавторів Данила Ільницького, Надії Мориквас, Олександри Салій.
Читати повністю>>
22 березня 2017 р. студенти Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» разом з викладачами і бібліотекарем Винник М. Й. відвідали містечко «Нова енергія» та Геологічний музей Івано-франківського національного технічного університету нафти і газу.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
21 березня 2017 р. у рамках святкування Всесвітнього дня поезії Наукова бібліотека презентувала книгу поета Володимира Присяжнюка «Тобі сюди, Алісо!». Гості мали змогу почути літературні пародії, інтимну лірику в авторському виконанні, а також пісні під супровід гітари.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
16-18 березня 2017 р. у Києві відбулася головна подія освітньої галузі України – VIII Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та V Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu». Наукова бібліотека активно долучилася до заходу, щоб гідно представити Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника серед 750-ти учасників із 25-ти регіонів України, Польщі, США, Канади, Латвії, Словаччини.
Читати повністю>>
15 березня 2017 р. Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника провела презентацію роману-дилогії про студентів і молодь письменниці Ольги Слоньовської «Упольоване покоління». Зустріч відбулася не тільки з авторкою книги, а й з директором видавництва «Український пріоритет» Володимиром Шовкошитним.
Читати повністю>>
15 березня 2017 р. у читальному залі Педагогічного факультету проведено захід «Краса не вимагає жертв. Краса вимагає уваги». Студенти спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка», «Початкова освіта» та викладачі ознайомилися з тенденціями макіяжу, моди і новинками літератури. Доповідач – керівник Школи мистецтв «LEDi» Павлюк Василина презентувала проект «Етностиль – комільфо і моветон».
Читати повністю>>
14 березня 2017 р. у читальному залі Наукової бібліотеки відбулася презентація книги доктора філологічних наук, професора Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослави Мельник «…І остатня часть дороги. Іван Франко в 1908–1916 роках» (2-е видання, виправлене і доповнене).
Читати повністю>>

Читати повністю>>

Читати повністю>>
10 березня 2017 р. Наукова бібліотека університету взяла участь в інтерактивному ярмарку ідей щодо роботи Пунктів європейської інформації у бібліотеках.
Читати повністю>>
9 березня 2017 р. у стінах Педагогічного факультету відбувся конкурс читців, присвячений 203-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка.
Читати повністю>>
До дня народження Тараса Григоровича Шевченка на абонементі художньої літератури представлено тематичний перегляд «Нове у спадщині Т. Г. Шевченка» (нові видання про життя та творчість письменника, зокрема, праці наших викладачів).
Читати повністю>>
Запрошуємо взяти участь у проекті «Краса не вимагає жертв. Краса вимагає уваги» (ознайомлення з тенденціями макіяжу та моди, виставка книг), що відбудеться 15 березня 2017 р. о 12.00 год. у читальному залі педагогічного факультету.
Читати повністю>>
7 березня 2017 р. у холі Наукової бібліотеки відбулося відкриття художньої виставки заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри дизайну і теорії мистецтва Богдана Губаля.
Читати повністю>>
2-6 березня 2017 р. в читальному залі педагогічного факультету бібліотекар Кушнір Л. П. провела тематичні огляди літератури для студентів I-II курсу спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка».
Читати повністю>>
2 березня 2017 р. відбулася зустріч з Тарасом Прохаськом – письменником, публіцистом, лауреатом премії ім. Джозефа Конрада. Зустріч пройшла в новому та пізнавальному форматі, де було сказано багато цікавого про оригінальність прозової манери письменника.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету отримала в дар від видавництва «Мантикора» (директор – Віктор Вінтоняк) 24 екземпляри нових книг.
Читати повністю>>
Запрошуємо всіх охочих на конкурс читців, присвячений 203-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка, який відбудеться 9 березня о 14.00 год. в актовій залі Педагогічного факультету (вул. Бандери, 1).
Читати повністю>>

Читати повністю>>
23 лютого 2017 р. за ініціативи Наукової бібліотеки університету на факультеті туризму відбулася зустріч із досвідченим педагогом, науковцем, доцентом кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Маланюком Тарасом Зеновійовичем. Приводом стала презентація книги «Патріотичне виховання учнів основної школи засобами туристсько-краєзнавчої роботи».
Читати повністю>>
23 лютого 2017 р. о 15.00 год. в 301 ауд. корпусу факультету туризму (вул. Галицька, 201б) відбудеться презентація книги доцента кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Маланюка Тараса Зеновійовича «Патріотичне виховання учнів основної школи засобами туристсько-краєзнавчої роботи».
Читати повністю>>
15 лютого 2017 р. у Науковій бібліотеці відбулося ювілейне (10-те) засідання Cекції бібліотекознавства, бібліографії, книгознавства, пресознавства Звітної наукової конференції викладачів, докторантів, аспірантів за 2016 рік.
Читати повністю>>
На абонементі художньої літератури представлено виставку-реквієм «Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії»: до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні (з фрагментами текстової інформації).
Читати повністю>>
До Дня закоханих 14 лютого 2017 р. Наукова бібліотека університету провела розіграш квитків у НОВИЙ ТЕАТР на виставу «ІНША» за мотивами п’єси Ніла Лабута, режисер Тарас Бенюк. Ім’я переможця – Христина Овчар, студентка 4 курсу факультету іноземних мов (спеціальність «Французько-англійська філологія»). Вітаємо і бажаємо приємного перегляду! Бібліотека дякує всім, хто брав участь у конкурсі, за активність та підтримку. Слідкуйте за нашими новинами й діліться інформацією з друзями!
Читати повністю>>
19 лютого 2017 року о 12:00 у читальному залі фізико-математичних і економічних наук Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відбудеться майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки «Весна. Радість».
Читати повністю>>
УВАГА! З нагоди Дня закоханих Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника дарує два квитки у НОВИЙ ТЕАТР на виставу «ІНША» за мотивами п’єси Ніла Лабута, режисер Тарас Бенюк! Детальніше ознайомитись з умовами конкурсу та взяти участь у розіграші можна в групі Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника. Ім’я переможця буде визначено 13.02.2017 р. Бажаємо успіху! Нехай пощастить саме Вам!

Читати повністю>>
Вийшла друком рецензія на перший випуск «Карпатських бібліотечно-краєзнавчих студій» – збірника наукових статей Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету отримала в дар від директора видавництва «Discursus» Василя Карп’юка понад 30 книг. Висловлюємо щиру подяку меценатові!
Читати повністю>>
Книга доцента філософського факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» і вченого секретаря Наукової бібліотеки університету Олега Гуцуляка «Філософія української сутності» (К. : Арт Економі, 2016. – 256 с.) потрапила у шорт-лист Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2016» в номінації «Українська гуманітаристика»!
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету щиро вдячна авторам нових друкованих видань, які подарували свої доробки читачам бібліотеки – Володимирові Шовкошитному, Адель Станіславській, Володимирові Присяжнюку та Степанові Гериліву.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
Працівники інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки університету підготували інформацію для віртуального засідання кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Навчально-наукового юридичного інституту.
Читати повністю>>
Науковці та співробітники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – лауреати обласних, міських, районних премій та премій спілок, організацій, товариств 2016 року.
Читати повністю>>
8 грудня 2016 р. працівники абонементу художньої літератури підготували тематичну книжкову виставку «Ввійди в моє мовчання і зумій очима наслухати голос мій», яка збагатила експозиційний простір театралізованого свята «Шекспір без кордонів» (організатори – студенти факультету філології, модератор – доцент кафедри світової літератури Алла Михайлівна Мартинець).
Читати повністю>>
7 грудня 2016 р. в актовому залі Навчально-наукового юридичного інституту відбувся брейн-ринг «Права людини», у якому взяли участь учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області. Наукова бібліотека долучилася до проведення заходу: працівник читального залу інституту Людмила Кузюк організувала дві книжкові виставки – «Захист прав людини» та «Праці викладачів Навчально-наукового юридичного інституту».
Читати повністю>>
6 грудня 2016 р. у холі гуманітарного корпусу університету відбулася виставка книг, які надійшли до Наукової бібліотеки у 2016 році.
Читати повністю>>
1 грудня 2016 р. у Науковій бібліотеці відбувся брейн-ринг «Горизонти інтелекту», в якому взяли участь студенти факультету філології.
Читати повністю>>
28 листопада 2016 р. у рамках дисципліни «Основи наукових досліджень» (професор І. М. Гасюк) була проведена зустріч аспірантів І курсу з працівниками бібліотеки. Молоді науковці ознайомилися з можливостями бібліотеки щодо інформаційного забезпечення наукових досліджень.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника стала учасником проекту «Сприяння академічній доброчесності в Україні». Пропонуємо переглянути інформаційно-методичні матеріали тренінгів з питань академічної доброчесності.
Читати повністю>>
Пропонуємо ознайомитися з даними про профілі та показники діяльності науковців ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» в системі «Бібліометрика української науки».
Читати повністю>>
1 грудня 2016 р. о 13.30 год. в загальному читальному залі Наукової бібліотеки відбудеться інтелектуальна гра «Горизонти знань», у якій візьмуть участь студенти факультету філології. Запрошуємо всіх бажаючих!
Читати повністю>>
Навчання з інформаційно-бібліографічної грамотності у бібліотеці триває! 24 листопада 2016 р. в залі каталогів та картотек у рамках дисципліни «Вступ до спеціальності» (викладач Ю. М. Москаленко) було проведено заняття зі студентами І курсу спеціальностей «Філософія» та «Соціологія».
Читати повністю>>
23 листопада 2016 р. відбулася презентація Пункту європейської інформації для студентів І курсу спеціальності «Міжнародні відносини».
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету отримала дарунок від львівського видавництва «Ірбіс Комікси» – 5 примірників світового бестселера Дж. Т. Ґатто «Прихована історія американської освіти» (Львів : Літопис, 2016. – 448 с.). Це глибоке дослідження в’язниці сучасного шкільного навчання, яке допоможе майбутнім педагогам уникнути серйозних помилок. Книга доступна у бібліотеці. Долучайтеся до змін!
Читати повністю>>
До Дня студента 17 листопада 2016 р. Наукова бібліотека університету провела розіграш квитків у кінотеатр «Люм’єр» на екранізацію книги Дж. К. Роулінґ «Фантастичні звірі і де їх шукати». Ім’я переможця – Наталія Токарик, студентка ІІ курсу факультету математики та інформатики (спеціальність «Статистика»). Вітаємо і бажаємо приємного перегляду! Бібліотека дякує всім, хто брав участь у конкурсі, за активність та підтримку. Слідкуйте за нашими новинами й діліться інформацією з друзями!
Читати повністю>>
17 листопада 2016 р. у Науковій бібліотеці проводився міні-бібліо-FEST «Гарний настрій дарує бібліотека», присвячений Міжнародному дню студента. Усіх, хто завітав цього дня до читальних залів, частували солодкими сюрпризами.
Читати повністю>>
УВАГА! З нагоди Міжнародного дня студента Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника дарує два квитки у кінотеатр «Люм’єр» на екранізацію книги Дж. К. Роулінґ «Фантастичні звірі і де їх шукати»! Детальніше ознайомитись з умовами конкурсу та взяти участь у розіграші можна в групі Наукова бібліотека ПНУ ім. В. Стефаника. Ім’я переможця буде визначено 17.11.2016 р. Бажаємо успіху! Нехай пощастить саме Вам!

Читати повністю>>
15 листопада 2016 р. працівники Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у засіданні обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів Івано-Франківська.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» взяла активну участь у виставці-презентації друкованої продукції «Сторінками української книги», приуроченої до Дня української писемності і мови та відзначення в області Року Івана Франка (9-10 листопада 2016 р., фортечна галерея «Бастіон»).
Читати повністю>>
10 листопада 2016 р. в читальному залі фізико-математичних та економічних наук у рамках дисципліни «Вступ до спеціальності» (викладач І. І. Благун) було проведено заняття зі студентами І курсу спеціальностей «Маркетинг» та «Менеджмент».
Читати повністю>>
Виставка наукових праць викладачів кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю, яку підготували працівник бібліотеки Н. М. Безушко і викладач кафедри Т. З. Маланюк, прикрасила та збагатила експозиційний простір урочистого дійства, присвяченого Всеукраїнському дню працівників культури й аматорів народного мистецтва, що відбулося 9 листопада 2016 р. на факультеті туризму.
Читати повністю>>
Пункт європейської інформації у нашій бібліотеці поповнився електронними версіями нових книг та брошур щодо Європейського Союзу та асоціації України з ЄС. Запрошуємо ознайомитися з ними!
Читати повністю>>
Завідувач сектору наукової літератури Наукової бібліотеки університету Наталія Григорівна Мазур взяла участь у семінарі «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотеках», який відбувся 3-4 листопада 2016 року у Головному тренінговому центрі для бібліотекарів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ).
Читати повністю>>
До Дня української писемності та мови у Науковій бібліотеці університету відбулася акція «Говори правильно українською!». Користувачі бібліотеки разом із замовленою книгою отримували цікаву інформацію про правильне вживання слів рідною мовою.
Читати повністю>>
Відповідно до опублікованого вебометричного рейтингу університетських бібліотек України у 2016 році Наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» посіла 25 місце.
Читати повністю>>
7 листопада 2016 р. у рамках навчання з інформаційно-бібліографічної грамотності в бібліотеці було проведено заняття зі студентами другого курсу спеціальності «Міжнародні відносини». Користувачі ознайомилися з електронним каталогом та більше дізналися про функціональні можливості сайту бібліотеки.
Читати повністю>>
3 листопада 2016 р. в рамках Міжрегіональної науково-методичної конференції «Актуальні проблеми професійної підготовки студентів-філологів до роботи у сучасному освітньому просторі» виступила завідувач сектору абонементу художньої літератури Стрихар Іванна Ярославівна на тему «Проблема «нечитання» та шляхи її вирішення (на прикладі роботи Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»)».
Читати повністю>>
У фонди Наукової бібліотеки надійшло видання Михайла Шкрумеляка «Тлумачний словник-довідник гуцульських говірок» (Івано-Франківськ, 2016) та диск з його електронною версією.
Читати повністю>>
До уваги науковців, аспірантів та студентів університету! Пропонуємо ознайомитися з бібліографічним списком «Бібліометрія та наукометрія в українській науці».
Читати повністю>>
Шановні користувачі! Для вас бібліотека університету на території кав’ярні «Vivat Academia» облаштувала бібліозони, де ви можете за чашкою кави ознайомитись з новинками художньої літератури, а також скористатися буккросингом. Запрошуємо вас насолодитися запашною кавою та цікавою книжкою.
Читати повністю>>
1 листопада 2016 р. у читальному залі суспільних наук за підтримки доцента Тамари Галицької-Дідух відбувся круглий стіл «Яким я бачу майбутнє України», у якому взяли участь студенти-першокурсники факультету історії, політології та міжнародних відносин. Також під час заходу проведено бліц-опитування «Година відкритих думок».
Читати повністю>>
Фонди бібліотеки поповнилися унікальним двотомним виданням наукових і критичних праць видатного українського композитора й музикознавця Станіслава Людкевича (Львів : Дивосвіт, 1999). Упорядник, редактор, перекладач та автор приміток – Зеновія Штундер.
Читати повністю>>
Шановні користувачі! З 26 жовтня 2016 р. у читальному залі факультету природничих наук експонується музично-книжкова композиція «Музика живої природи».
Читати повністю>>
28 жовтня 2016 р. бібліотека працювати не буде – САНІТАРНИЙ ДЕНЬ!
Читати повністю>>
27 жовтня 2016 р. у читальному залі факультету туризму проведено тематичний огляд під назвою «Підеш ти у мандрівку століть з мого духа печаттю» (І. Франко). Працівник бібліотеки Безушко Н. М. та студенти груп Т-11, Т-12 здійснили заочну подорож музеями І. Франка в Україні.
Читати повністю>>
27 жовтня 2016 р. в актовій залі педагогічного факультету у рамках проекту Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва «Вся Україна читає дітям» відбулася КВК-презентація проекту підліткової літератури «Літературна кавалєрка» за участі письменників Сергія Гридіна (м.Рівне), Ірини Мацко (м.Тернопіль), директора ВЦ «Академія» Василя Теремка (м.Київ).
Читати повністю>>
26-27 жовтня 2016 р. у холі гуманітарного корпусу університету відбулася виставка-продаж книжкової продукції київського видавництва «Видавничий дім «СКІФ», де була представлена навчальна література з педагогіки, психології, юридичних наук та художня література. Студенти та викладачі мали змогу придбати потрібні книги.
Читати повністю>>
Фонди Наукової бібліотеки університету збагатилися двома випусками багатотомного видання «Галич : збірник наукових праць» (за редакцією доктора історичних наук Мирослава Волощука). Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися з цікавим виданням!
Читати повністю>>
13 жовтня 2016 р. в читальному залі Навчально-наукового юридичного інституту відбулося засідання Івано-Франківського обласного об’єднання завідувачів відділень денної та заочної форм навчання ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Працівники Наукової бібліотеки університету ознайомили учасників засідання з книжковою виставкою «Праці викладачів Юридичного інституту».
Читати повністю>>
18 жовтня 2016 р. бібліотакарі читального залу педагогічного факультету взяли участь у засіданні обласного методичного об’єднання ​​бібліотек ВНЗ I-II рівнів акредитації Івано-Франківської області. Також у рамках заходу відбулася презентація книги «Україна – козацька держава» (автор-упорядник – Bолодимир Недяк).
Читати повністю>>
У фонди Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника надійшов подарований автором другий том видання: Курилишин К. Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.) : матеріали до біобібліографістики / Костянтин Курилишин. – Дрогобич : Коло, 2016. – Т. 2 : 1890-1894 рр. – 608 с.
Читати повністю>>
11-13 жовтня 2016 р. у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи». У її роботі взяла участь в. о. директора Наукової бібліотеки нашого університету Олейник Світлана Валеріївна.
Читати повністю>>
13 жовтня 2016 р. у загальному читальному залі Наукової бібліотеки Євген Баран презентував громадськості «Шоколадну Україну». Захід відбувся у межах щорічного літературного фестивалю «Покрова» імені Тараса Мельничука.

Читати повністю>>
До 135-річчя від дня народження українського педагога та громадсько-освітнього діяча Софії Русової працівники інформаційно-бібліографічного відділу підготували бібліопортрет "Берегиня української національної школи".
Читати повністю>>
6 жовтня 2016 р. студенти Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відвідали краєзнавчий музей, розташований в Ратуші. Організатор екскурсії – бібліотекар Винник Марія Йосипівна.
Читати повністю>>
13 жовтня 2016 р. у читальному залі педагогічного факультету відбулася творча зустріч із письменником Степаном Процюком. Автор презентував свої книги «Варвари» та «Полянами і хмарочосами».
Читати повністю>>
У рамках фестивалю історичної літератури «Софія» 10 жовтня 2016 р. у загальному читальному залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч із українським композитором і дисидентом Вадимом Смогителем.

Читати повністю>>
6 жовтня 2016 р. у Науковій бібліотеці університету відбулася презентація Пункту європейської інформації (Пункту Є) для студентів IV курсу факультету математики та інформатики в рамках дисципліни «Цінності європейської цивілізації» (за сприяння доктора філософських наук Віталія Вікторовича Надурака).
Читати повністю>>
У фонди Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника надійшло нове видання: Козлик І. Професія крізь призму людяності / Ігор Козлик. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2016.
Читати повністю>>
30 вересня 2016 року у холі загального читального залу Наукової бібліотеки відбулося відкриття виставки колекції Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької (м. Львів), присвяченої 160-річчю від дня народження Івана Франка.
Читати повністю>>
До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, видатного українського вченого, державного та політичного діяча, директор Центру дослідження дзвонарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор мистецтвознавства Богдан Дмитрович Кіндратюк видав монографію "Історія української літератури" Михайла Грушевського як органологічне джерело". Запрошуємо ознайомитись з електронною версією видання.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
В Україні 01 липня 2016 р. набув чинності ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання», який установлює види бібпосилань, правила та особливості їхнього складання і розміщування у документах.
Читати повністю>>
Шановні читачі, запрошуємо Вас відвідати виставку-подорож довідкової літератури «Минуле проходить переді мною: Україна від найдавніших часів до сьогодення» (присвячену 25-ій річниці незалежності України), організовану інформаційно-бібліографічним відділом Наукової бібліотеки.
Читати повністю>>
До 160-річчя від дня народження І. Я. Франка піготовлено віртуальну виставку «Перлини минулих століть» : прижиттєві видання І.Я.Франка з фонду рідкісної книги та колекцію фонду рідкісних видань «Іван Франко: життя і творчість»
Читати повністю>>
Шановні користувачі! Читальний зал україніки переміщено на абонемент художньої літератури.
Читати повністю>>
Графік обслуговування бібліотекою студентів І курсів 2016-2017 н.р. <<Завантажити>>
Читати повністю>>
29 серпня 2016 р. відбулося відкриття Пункту європейської інформації (Пункту Є) в нашій бібліотеці!
З повною інформацією можна ознайомитися тут >>>.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека висловлює щиру подяку доценту кафедри фізичної реабілітації Аравіцькій Марії Геннадіївні за подаровані понад 200 примірників книг.
Читати повністю>>
Китайська мова – друга за популярністю мова у світі. Якщо ви збираєтесь вивчати китайську мову і бажаєте дізнатися про неї якомога більше, або ж просто любите східні мови та культури, то цікаві факти про китайську мову саме для вас! У фондах Наукової бібліотеки зберігаються примірники книг, що пов’язані з вивченням китайської мови, історії та літератури. Для тих, хто планує вивчати китаїстику, пропонуємо словники, підручники, художні та історичні книги.
Читати повністю>>
26 травня 2016 р. у холі Наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки Анастасії Третяк «15 миттєвостей Інституту мистецтв». Автор ідеї проекту – Надія Бабій, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва. Виставка об’єднує 15 фотопортретів, героями яких є талановиті випускники Інституту мистецтв.
Читати повністю>>
26 травня 2016 р. у рамках бібліотечного проекту «Постаті, якими ми пишаємося» у загальному читальному залі Наукової бібліотеки відбулася творча зустріч із головою Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, доцентом кафедри української літератури, критиком, есеїстом, літературознавцем, лауреатом численних премій, письменником Євгеном Бараном.
Читати повністю>>
24 травня 2016 р. до Дня науки відбулося розширене засідання науково-технічної ради університету. В засіданні взяли участь члени науково-технічної ради, завідувачі кафедр, аспіранти, студенти та працівники, які мали чудову нагоду переглянути виставку наукового доробку професорсько-викладацького складу вишу за 2015-2016 рр.
Читати повністю>>
23 травня 2016 р. в Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відзначили 15-річчя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Наукова бібліотека університету представила для ознайомлення праці науковців Інституту мистецтв.
Читати повністю>>
До Дня Європи в Україні працівниками Наукової бібліотеки організовано книжкові виставки "Європа - в Україні, Україна - в Європі" (у читальному залі напрямку "Міжнародні відносини") та «День Європи» (в читальному залі історичних та політологічних наук). Запрошуємо до перегляду.
Читати повністю>>
Підведено підсумки on-line турніру "Наше місто", який проводився Науковою бібліотекою ПНУ до Дня міста Івано-Франківська. Урочисте вручення подарунків знавцям історії свого міста відбулося 16 травня 2016 р. у холі бібліотеки.
Читати повністю>>

До уваги випускників IV-V курсів!

Звітні листи будуть підписувати з 06.06.2016 р. Зверніть, будь ласка, увагу на зміни в порядку підпису звітного листа. У Науковій бібліотеці ви підписуєте тільки читальний зал факультету, інституту (в першу чергу) та абонемент навчальної літератури. Звітний лист підписують при наявності квитка користувача.
Читати повністю>>
14 травня виповнюється 145 років від дня народження Василя Стефаника. Завітайте на абонемент художньої літератури та дізнайтесь більше про Людину без прикрас. Вам запропонують біографічні факти, згадки сучасників Василя Стефаника і, в першу чергу, його власні роздуми та спогади, висловлені в епістолярії.
Читати повністю>>

Шановні студенти!

Що ви знаєте про місто Івано-Франківськ, у якому проживаєте, вчитеся, працюєте? Коли воно було засноване? Які таємниці приховують старі будівлі? Які відомі люди проживали тут або були гостями Станіславова? Якщо ви хочете знати відповіді на ці та інші запитання, то завітайте у бібліотеку університету і разом із замовленою книгою отримайте цікаве повідомлення про наше рідне місто!

Одночасно нагадуємо, що на сайті бібліотеки розміщена інформація про проведення оn-line турніру до Дня міста! Беріть участь, перемагайте та отримуйте цінні подарунки!

Читати повністю>>
До Дня міста Івано-Франківська Наукова бібліотека ПНУ проводить конкурс "Наше місто". Запрошуємо усіх, хто цікавиться історією давнього Станіславова та сучасного Івано-Франківська, спробувати відповісти на запитання вікторини. Переможець конкурсу отримає цінний подарунок! Взяти участь у голосуванні.
Читати повністю>>
14 квітня 2016 р. у рамках проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні» працівник читального залу Інституту туризму представила книжкову виставку під назвою «Наукові праці професорсько-викладацького складу Інституту туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
Читати повністю>>
Серед усіх вищих навчальних закладів Прикарпаття ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника" посів найвищу сходинку у світовому рейтингу Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом та його співробітниками. Серед 128-ми вишів України наш університет займає 11-те місце.
Переглянути рейтинг українських вищих навчальних закладів за показниками Scopus.
Читати повністю>>
13 квітня 2016 р. в читальному залі Педагогічного інституту відбулася презентація видавничого проекту «Схід/Захід» за участю знаного українського письменника та колумніста Володимира Єшкілєва і директора видавництва «Лілея-НВ» Василя Іваночка.
Читати повністю>>
5 квітня 2016 р. в актовій залі Педагогічного інституту був проведений майстер-клас "Правильне мовлення та ораторська майстерність", до організації якого долучилися працівники читального залу Наукової бібліотеки.
Читати повністю>>
4 квітня 2016 р. у загальному читальному залі Наукової бібліотеки відбулася творча зустріч з відомим українським поетом-піснярем Вадимом Дмитровичем Крищенком, який щойно відсвяткував свій вісімдесят перший першоквітневий день народження.
Читати повністю>>
31 березня 2016 р. на абонементі художньої літератури була проведена V зупинка літературного квесту, організованого для студентів Інституту філології у рамках Тижня світової літератури.
Читати повністю>>
29 березня 2016 р. в історичному читальному залі Наукової бібліотеки відбулася презентація двох видань завідувача відділу україніки Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника НАН України, кандидата історичних наук Костянтина Курилишина «Часопис «Діло» (Львів, 1880–1939 рр.): матеріали до біобібліографістики» та «Часопис «Галичанинъ» (Львів, 1893–1913 рр.): матеріали до біобібліографістики».
Читати повністю>>
До секційних засідань звітної конференції викладачів, докторантів, аспірантів та студентів Педагогічного інституту бібліотекарі читального залу підготували виставку книг та періодики.
Читати повністю>>
18.03.2016 р. бібліотекарі Педагогічного інституту взяли участь у читанні поезії великого українського поета Тараса Шевченка.
Читати повністю>>
17-19 березня 2016 р. в Києві відбулася VII Міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти", у якій взяли участь і працівники Наукової бібліотеки.
Читати повністю>>
2016 рік – рік Івана Франка. У Науковій бібліотеці представлено розширену тематичну книжкову експозицію «Невідомий Іван Франко» (за матеріалами фондів рідкісної та діаспорної літератури). Виставка діє у холі Наукової бібліотеки.
Читати повністю>>
Працівниками читального залу Педагогічного інституту у співпраці з викладачем, керівником Школи мистецтв "LEDi" Павлюк Василиною та її талановитими студентами було проведено майстер-клас "Вічні категорії – книга та краса".
Читати повністю>>
10.03.2016 р. працівниками читального залу Педагогічного інституту було організовано виставку книг та періодики на тему "Майстерність і натхнення визначних педагогів" до методоб”єднання Івано-Франківського коледжу ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника".
Читати повністю>>
На абонементі художньої літератури до Шевченківських днів організовано виставку-інсталяцію «Дивосвіт пера і пензля» з елементами книжкових ілюстрацій, побутових предметів, із фрагментами текстової та візуальної інформації.
Читати повністю>>
8 лютого 2016 р. завершилися змагання з волейболу в рамках ІІ Спартакіади серед працівників університету. Команда Наукової бібліотеки та філософського факультету здобула сенсаційну перемогу у фіналі, подарувавши глядачам приголомшливе видовище і неймовірні емоції. Вітаємо наших чемпіонів!
Читати повністю>>
22 січня 2016 року Наукова бібліотека організувала книжкову виставку до засідання круглого столу, присвяченого Дню Соборності України.
Читати повністю>>

Читати повністю>>

Шановні користувачі!

На сайті Наукової бібліотеки з 1 жовтня до 15 грудня 2015 року проводилось опитування «Які послуги, на Вашу думку, обов’язково мають надаватися в бібліотеці». В опитуванні взяло участь понад 250 респондентів.

Аналізуючи Ваші відповіді, можна визначити такі пріоритетні напрями роботи, які обов’язково врахуємо у нашій діяльності:

– забезпечити вільний доступ до фондів;

– оснастити пункти видачі літератури копіювальною технікою;

– створити комфортні умови для праці і відпочинку користувачів у приміщеннях Наукової бібліотеки.

Ми і надалі будемо вивчати думку користувачів через анкетне опитування, тому просимо Вас брати участь в таких заходах.

З повагою і вдячністю

адміністрація Наукової бібліотеки університету.

Читати повністю>>
4 грудня 2015 року в читальному залі суспільних наук відбувся Урок гідності, присвячений роковинам Майдану та Небесній Сотні.
Читати повністю>>
30 листопада студенти 2–4 курсів Інституту філології провели літературно-музичний захід «Народе мій, до тебе я ще верну…» до 30-річчя від дня смерті Василя Стуса (художній керівник – Хороб Марта Богданівна).
Читати повністю>>
Працівники інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки підготували прес-дайджест «Світлана Алексієвич – нобелівський лауреат 2015 року».
Читати повністю>>
Наукова бібліотека щиро вдячна польському журналістові газети «Kurier Galicyjski» («Кур’єр Галіційський») за подаровані книги.
Читати повністю>>
Наукова бібліотека висловлює щиру подяку директору Інституту історії, політології і міжнародних відносин, доктору історичних наук, доктору філософії, професору кафедри етнології і археології, академіку Академії наук вищої школи, заслуженому діячеві науки і техніки Кугутяку Миколі Васильовичу за подаровані п’ять примірників другого тому книги «Великий Скит у Карпатах». 
Читати повністю>>
Працівники інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки університету підготували блок документів «Інформація про роботу бібліотеки 2014-2015 н.р.» для кафедри соціальної педагогіки Педагогічного інституту.
Читати повністю>>
3 листопада працівники бібліотеки читального залу Педагогічного інституту та абонементу художньої літератури взяли участь у літературному квесті «In crudo» (лат. «Без прикрас»). Таку назву має серія творів українських письменників про людину без прикрас, на драматичних роздоріжжях життя і в екстремальних ситуаціях, що випробовують розум, волю і честь.
Читати повністю>>
30 жовтня 2015 року бібліотека працювати не буде – САНІТАРНИЙ ДЕНЬ!
Читати повністю>>
До 25-річчя Революції на граніті (Студентської революції на граніті) в історичному читальному залі Наукової бібліотеки організовано книжкову виставку «Від Революції на граніті до Революції Гідності». На абонементі художньої літератури можна прослухати патріотичні пісні Марійки Бурмаки.
Читати повністю>>
27 жовтня 2015 року у приміщенні читального залу Педагогічного інституту відбулася презентація книги Шептицький А. Перше слово Пастиря. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2015.
Читати повністю>>
22 жовтня 2015 року в Науковій бібліотеці відбулося засідання Івано-Франківського обласного методичного об"єднання бібліотек ВНЗ. Тема обговорення – «Функціонування електронної бібліотеки повнотекстових видань і авторське право».
Читати повністю>>
Увага! З 1 жовтня 2015 року змінено графік роботи абонементу навчальної літератури. Субота – вихідний день!
Читати повністю>>
22 жовтня 2015 року в Науковій бібліотеці університету відбулася інтелектуальна гра «Еверест знань. Що? Де? Коли?», у якій взяли участь студенти Інституту філології (спеціальності «Польська мова та література», «Чеська мова та література», «Українська мова та література»).
Читати повністю>>
Фонди Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника поповнилися новими виданнями, які були подаровані Науково-просвітницьким товариством «Просвіта-Світовид» та Івано-Франківською крайовою організацією «Народний Рух України».
Читати повністю>>
21 жовтня 2015 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація книги «Чорне сонце» Василя Шкляра, автора славнозвісних романів «Залишенець», «Елементал», «Маруся», «Кров кажана», «Ключ», «Ностальгія». 60 примірників книг отримала у подарунок Наукова бібліотека університету.
Читати повністю>>
15 жовтня 2015 року голова ГО «Центр інноваційних управлінських технологій» Мар"яна Циганин за дорученням професора Маямського університету Маркуса Джоуба передала для Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника навчальні книги.
Читати повністю>>
Увага! З 1 жовтня 2015 року змінено графік роботи абонементу навчальної літератури. Субота - вихідний день!
Читати повністю>>
У читальному залі історичних і політологічних наук експонуються книжкові виставки «Історія українського війська» (до Дня захисника України, 14 жовтня) та «Воля. Свобода. Гідність» (до Дня державності на західноукраїнських землях, 1 листопада).
Читати повністю>>
Наукова бібліотека висловлює подяку завідувачу кафедри угорської філології Ужгородського національного університету, доктору філологічних наук, професору, заслуженому діячеві науки і техніки України Петру Миколайовичу Лизанцеві за подаровані книги, серед яких – багатотомне видання наукових праць автора, атлас угорських говорів Закарпаття (Т. ІІ, ІІІ).
Читати повністю>>
Наукова бібліотека університету висловлює щиру подяку завідувачу кафедри загального та германського мовознавства Інституту філології, доктору філологічних наук, професору, академіку Віталію Івановичу Кононенку за подаровані книги із власної бібліотеки.
Читати повністю>>
До Дня юриста в читальному залі Юридичного інституту представлена книжкова експозиція «Науковий доробок професорсько-викладацького складу Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Запрошуємо всіх бажаючих переглянути запропоновані видання.
Читати повністю>>
Увага! З 1 жовтня 2015 р. змінено графік роботи абонементу навчальної літератури. Субота - вихідний день!
Читати повністю>>
24 вересня 2015 р. о 15:00 год. в актовій залі університету відбулася спільна нарада з кураторами 1-3-х курсів та заступниками з виховної роботи інститутів, факультетів. Заступник директора Наукової бібліотеки університету Олейник Світлана Валеріївна проінформувала про особливості обслуговування студентів 1-х курсів, нові форми роботи та нові можливості користування електронною бібліотекою.
Читати повністю>>
10 вересня в загальному читальному залі Наукової бібліотеки відбулася презентація книги сумського письменника, журналіста, громадського діяча Євгена Положія «Іловайськ».
Читати повністю>>
Шановні користувачі!
На абонементі художньої літератури та у загальному читальному залі презентує свої вірші українською та російською мовами на окремих флаєрах відомий український поет, сценарист, лауреат літературно-художньої премії ім. Андрія Малишка Євген Юхниця.
Усі поціновувачі поезії можуть завітати до нас та отримати флаєр у подарунок!
Читати повністю>>
До 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького Наукова бібліотека організувала виставки літератури:
1. Віртуальну – «Духовний» пастир України».
2. Книжкову – «Я хотів би бути всім для всіх».
Книжкова виставка діє у холі Наукової бібліотеки.
Читати повністю>>
Графік обслуговування бібліотекою студентів І курсів 2015-2016 н/р.
Читати повністю>>
Шановні студенти ІІ, ІІІ, ІV, V курсів!
Просимо Вас обов’язково повернути всі отримані Вами підручники у бібліотеку (на абонемент навчальної літератури) до 14.09.2015 р.
Читати повністю>>
Шановні користувачі! З 13 липня до 12 серпня обслуговування буде проводитись тільки у загальному читальному залі та на абонементі навчальної літератури з 10.00 до 16.00. Вихідні дні – субота, неділя.
Читати повністю>>

Читати повністю>>
19 червня у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотеки ВНЗ України у процесі імплементації Закону «Про вищу освіту» та інформатизації суспільства» у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася зустріч із директорами, заступниками директорів та завідувачами відділів наукових бібліотек вищих навчальних закладів Києва, Переяслав-Хмельницького, Харкова, Дніпропетровська, Сєверодонецька, Вінниці, Мелітополя, Черкас, Одеси, Львова, Луцька, Рівного тощо.
Читати повністю>>
Працівники абонементу художньої літератури щиро вдячні викладачеві кафедри української літератури, кандидату філологічних наук, доценту Ользі Деркачовій за подаровані художні книги, серед яких роман письменниці «Коли прокинешся» та збірка новел «Повидло з яблук».
Читати повністю>>
17 червня працівники Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Бібліотеки ВНЗ України у процесі імплементації Закону «Про вищу освіту» та інформатизації суспільства», організованій Науково-технічною бібліотекою Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Читати повністю>>
10 червня у загальному читальному залі відбулося літературне читання, присвячене 160-й річниці з дня народження Наталії Кобринської – української письменниці, журналістки та засновниці жіночого руху в Галичині.
Читати повністю>>
Працівники читального залу Педагогічного інституту організували дві виставки книг: виставку дитячої літератури для презентації проекту «Вся Україна читає дітям» та виставку «З порога вічності» для конференції, присвяченої 75-річчю від дня народження Б. М. Ступарика.
Читати повністю>>
20 травня у читальному залі фізико-математичних та економічних наук відбулася зустріч із потенційними абітурієнтами нашого університету – випускниками Івано-Франківського коледжу електронних приладів ІФНТУНГу.
Читати повністю>>
20 травня в актовій залі університету були представлені тематичні книжкові експозиції та виставка мистецького доробку уродженців Березовів (у рамках продовження науково-дослідної роботи викладачів і студентів на тему «Галицьке боярство-шляхта на тлі історії України ХІХ-ХХІ століття»).
Читати повністю>>
19 травня в загальному читальному залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч із директором видавництва і книгарні «Лілея-НВ» Василем Іваночком та літературознавцем Ростиславом Чопиком, які презентували книги із серії «Майстри української прози» – «Василь Стефаник. Майстер» та «Іван Франко. Гірчичне зерно».
Читати повністю>>
18 травня у читальному залі Інституту туризму бібліотекар Н. М. Безушко разом із викладачем С. П. Оришко провели бесіду-обговорення «Військовий туризм в Україні та його роль у сьогоденні» для студентів групи Т-23. У ході обговорення проаналізовано статтю Романа Козловського «Мілітарі-туризм у тренді» (Український туризм. – 2014. – № 5).
Читати повністю>>
У рамках святкування Дня науки та Дня університету у науково-методичному відділі бібліотеки (вул. Шевченка, 79) можна ознайомитись із виставкою дипломних і магістерських робіт викладачів університету, у минулому випускників рідної Альма-матер.
Читати повністю>>
14 травня у приміщенні Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка відбулося Ювілейне засідання Вченої ради університету, присвячене 75-річчю від дня заснування Альма-матер. У рамках святкування організовано виставку наукового доробку професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (2010–2015). Представлено понад 280 примірників книг.
Читати повністю>>
Із 12 травня на абонементі художньої літератури функціонує цикл експрес-повідомлень «Цікаві факти з життя нашого університету», присвячений 75-річчю з дня заснування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Читати повністю>>
12 травня у читальному залі Інституту мистецтв бібліотекарі разом із викладачем Н. П. Бабій провели для студентів групи Д-15 навчально-пізнавальний семінар-практикум «Як народжується книга».
Читати повністю>>
До Дня матері в бібліотеці організовано виставку «Світ очима дітей», де представлено творчі роботи дітей працівників бібліотеки. Запрошуємо всіх переглянути виставку!
Читати повністю>>
Фонд Наукової бібліотеки поповнився комплектом книг «Чекістське досьє окупованої України». Це унікальне для України видання підготували Київська міська організація товариства «Меморіал» імені Василя Стуса та Громадський інститут історичної пам"яті.
Читати повністю>>
Довгоочікувана Шевченківська енциклопедія – у нашій бібліотеці! Завдяки старанням завідувача кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства, доктора філологічних наук, професора Ігоря Володимировича Козлика фонд бібліотеки поповнився чотирма томами Шевченківської енциклопедії.
Читати повністю>>
Абонемент художньої літератури започатковує тематичний цикл цікавих експрес-повідомлень з історії України та життя відомих українських постатей.
Читати повністю>>
28 квітня відбулася інформаційна година «Україна у двосторонніх відносинах з країнами світу» для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, а також всіх, хто цікавиться проблемами міжнародних відносин.
Читати повністю>>
27 квітня у науково-методичному відділі бібліотеки завідувачем сектору наукової літератури Мазур Н. Г. проведено заняття з основ наукових досліджень для магістрів спеціальності «Економічна кібернетика» (викладач Кондур О. С.).
Читати повністю>>
Наукова бібліотека висловлює щиру подяку завідувачу кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, доктору історичних наук, професору Юрію Івановичу Макару за подаровані книги.
Читати повністю>>
23 квітня о 15 год. на абонементі художньої літератури була проведена V зупинка літературного квесту, організованого викладачами кафедри світової літератури та порівняльного літературознавства Інституту філології у рамках Тижня вчителів світової літератури.
Читати повністю>>
Читати повністю>>
8 квітня о 12 год. в загальному читальному залі Наукової бібліотеки відбулася презентація книги письменника, журналіста, нашого краянина Олега Криштопи «Україна: масштаб 1:1».
Читати повністю>>
Шановні користувачі! Щиро вітаємо вас зі світлим святом – Великоднем. З нагоди свята запрошуємо до перегляду книжково-ілюстративної виставки «Золотий дзвін Великодня», експонованої на абонементі художньої літератури. Термін дії тематичної виставки – з 1 до 30 квітня.
Читати повністю>>
До Міжнародного дня дитячої книги абонемент художньої літератури експонує розширений перегляд дитячої літератури на тему «Шукайте прекрасне у дитячій книзі». Запрошуємо всіх бажаючих переглянути книжкову експозицію!
Читати повністю>>
У читальному залі фізико-математичних та економічних наук проводиться тематичний перегляд періодичних видань «Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті».
Читати повністю>>
3 квітня 2015 року бібліотека працювати не буде - САНІТАРНИЙ ДЕНЬ!
Читати повністю>>
До уваги викладачів! Просимо ознайомитися з прайсом видавництва «Ліра». В переліку до книг видавництва додані книги з комп"ютерних технологій на російській мові (дані книги видані спільно Україна-Росія).
Читати повністю>>
Шановні викладачі! Просимо до 01.04.2015 р. подати замовлення на придбання нової літератури.
Читати повністю>>
До уваги викладачів! Просимо ознайомитися з прайсом видавництва Києво-Могилянської академії.
Читати повністю>>
19 березня на абонементі художньої літератури Наукової бібліотеки проводився аудіоблог «Втомився читати – слухай!» (прослуховування поезій), присвячений 85-річчю від дня народження Ліни Костенко.
Читати повністю>>
«Я мовою любові говорю…»: Ользі Слоньовській – 55 років!
Читати повністю>>












pnu-lib@ukr.net
© 2015 Library.Design by Roman Korchmenko