Вхід для адміністраторів >>>

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
  ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

Головна Архів новин Визначення УДК Нові надходження Меценати Наші партнери

АКТУАЛЬНІ
ОГОЛОШЕННЯ
ПРО БІБЛІОТЕКУ
КОНТАКТИ
ФОНДИ БІБЛІОТЕКИ
ПЕРШОКУРСНИКАМ
КОРИСТУВАЧАМ
НАУКОВЦЯМ
ПОСЛУГИ
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ
НАУКОВА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ
БІБЛІОГРАФІЯ ПРАЦЬ ДОКТОРІВ НАУК ПНУ
СТЕФАНИКОЗНАВСТВО В ПНУ
ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
НАША БІБЛІОТЕКА У ЗМІ
ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ
ПРО УНІВЕРСИТЕТ
Flag Counter

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


16 травня 2017 р. у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника український мовознавець Микола Зубков презентував ювілейне видання «Кобзаря», упорядником якого він є.

Пропоноване видання очевидно є максимально повним зібранням Шевченкового спадку. Збірка базується на унікальному, найповнішому на свій час виданні «Кобзаря», що побачив світ у 20-х роках минулого сторіччя в Німеччині за редакцією знаного Василя Сімовича.

«Заборонений Кобзар» Микола Зубков готував до друку вісім років. Він використав значну кількість як оригінальних, так і репринтних видань незаангажованих шевченкознавців (зокрема, діаспорної періодики від 20-х до 90-х рр. минулого сторіччя) та безліч архівних джерел, а також новітні вітчизняні й закордонні літературні та історичні розвідки. Упорядник зазначив, що у цьому виданку наявні раритетні тексти, відсутні в інших виданнях, прижиттєві світлини, документи, автографи, листи Тараса Шевченка. І нарешті, усе видання унормовано згідно з правилами українського правопису 1928 р. (т.зв. Харківського, або Скрипниківського правопису), який на думку славетного Івана Огієнка, є історично й фонетично найближчим до мови, якою промовляв до нас поет.

На зустрічі були присутні: член спілки письменників України, заслужений вчитель України Оксана Тебешевська, професор Микола Лесюк, працівники та студенти університету. Щира подяка доценту Тетяні Качак за організацію такого заходу, де всі присутні мали змогу зануритись у Шевченкову добу.

Щиро радіємо, що книжковий фонд нашої книгозбірні поповнився ще одним унікальним виданням «Кобзаря».


Notice: Undefined variable: us in /var/www/html/news_ful.php on line 125

<<До попередньої >>Переглянути всі<< Наступна>>

pnu-lib@ukr.net
© 2015 Library.Design by Roman Korchmenko