Вхід для адміністраторів >>>

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
   ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

Головна Архів новин Визначення УДК Нові надходження Меценати Наші партнери

АКТУАЛЬНІ
ОГОЛОШЕННЯ
ПРО БІБЛІОТЕКУ
КОНТАКТИ
ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ
ФОНДИ БІБЛІОТЕКИ
ПЕРШОКУРСНИКАМ
ВИПУСКНИКАМ
ПОСЛУГИ КОРИСТУВАЧАМ
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ
ВІРТУАЛЬНА ДОВІДКА
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА
НАУКОВІ ВИДАННЯ УНІВЕРСИТЕТУ
(вісники, журнали, збірники)
РЕПОЗИТАРІЙ УНІВЕРСИТЕТУ
(тексти відкритого доступу)
ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО НАПИСАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ
АСПІРАНТАМ ТА ДОКТОРАНТАМ
НАУКОМЕТРІЯ
МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ
РЕСУРСИ ТА БАЗИ ДАНИХ
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ
НАУКОВА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
До 100-річчя відомого бібліографа В. Т. Полєка (1924-1999)
СТЕФАНИКОЗНАВСТВО В ПНУ
ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
НАША БІБЛІОТЕКА У ЗМІ
ПРО УНІВЕРСИТЕТ
Flag Counter

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наукові конференції та семінари
2019

Круглий стіл, присвячений пам’яті професора кафедри української літератури, бібліографа, краєзнавця Володимира Теодоровича Полєка (1924-1999).
30 жовтня 2019 р.


Відкрив захід директор наукової бібліотеки Петро Гаврилишин. Присутні мали змогу ознайомитися з біографією професора, підготовленим бібліотекою біобібліографічним покажчиком, з структурою і станом опрацювання Іменного Фонду професора В. Полєка. Своїми спогадами про В.Т. Полєка як науковця, бібліографа та інтелігента поділилися його учні та колеги – професори Степан Хороб, Микола Лесюк, Ігор Козлик, доценти Михайло Бігусяк, Ольга Слоньовська, Євген Баран. Модератором круглого столу був учений секретар наукової бібліотеки Олег Гуцуляк.

IV Міжнародна наукова конференція
«Станиславів і Станиславівщина в 1939-1945 рр.
Війна – Окупація – «Визволення».


Запрошуємо до участі в міжнародній науковій конференції «Станиславів і Станиславівщина в 1939-1945 рр. Війна – Окупація – Визволення».
Термін: 6-8 вересня 2019 р. м. Івано-Франківськ
6-7 вересня – пленарне засідання та секції
8 вересня – культурна програма

Місце проведення:
 Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців 56);
 ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
(вул. Тараса Шевченка 57). Наукова бібліотека (вхід з вул. Чорновола)
Історія Станиславова і Станиславівщини разом з народами, що тут проживали, належить до не до кінця вивчених сторінок історії. Сталася це через ряд причин, зокрема і те, що десятиліттями після 1945 р. було заборонено говорити правду, або необхідність дотримуватися накинутого зверху ідеологічно заангажованого наративу.
Цього року виповнюється 80 років від початку ІІ Світової війни, що є добрим приводом для розмови про польсько-українські (і не тільки) відносини не лише на міждержавному, але і регіональному рівні. Припускаємо, саме такий підхід до теми дасть можливість віднайти і позитивні моменти у тодішній спільній історії. Однак, конференція буде стосуватися справ не тільки українців та поляків, адже Станиславів та його регіон населяли тоді також представники і інших народів, зокрема євреїв, німців та ін. Станиславів і Станиславівщина багато пережили в період ІІ Світової війни. Фронти, що часто переходили цими землями, і період окупації значною мірою зруйнували колишню гармонію повсякденного життя та місцеве господарство. Наслідки цих подій відчувалися ще довгі роки.

Запрошуються: науковці, дослідники, журналісти, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, бібліотекарі – усі зацікавлені, котрим не байдужа історія Станиславова і Станиславівщини.

Заявку на участь і тему виступу разом з короткою анотацією просимо надіслати на e-mail konferencja.stanislawow@gmail.com до 12 серпня 2019 р.
Просимо надати таку інформацію:
• ім’я, по батькові, прізвище автора/авторів;
• науковий ступінь, посада;
• місце роботи: назва установи, населений пункт, країна;
• контактна адреса (в тому числі e-mail), телефон;
та надіслати до 14 жовтня 2019 р. текст публікацій, оформлений за відповідними технічними вимогами, які додаємо знизу. Мови публікацій: українська, польська або англійська. Але технічне оформлення – однакове для всіх.
Учасникам з-поза меж міста можемо надати безкоштовне проживання в готелі чи гуртожитку ПНУ ім. В. Стефаника, про необхідність житла потрібно вказати у заявці.

Матеріали будуть опубліковані безкоштовно для тих учасників, які фізично будуть присутні на конференційних зустрічах в м. Івано-Франківську, у рецензованому збірнику після конференції.

Організатори: Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Військово-Технічна академія у Варшаві і Академія Військового Флоту у Гдині

Співпраця: Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника
Підтримка: Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Fundacja Wolność i Demokracja. Проект також є співфінансований в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонією і поляками за кордоном.

Медійний партнер: газета Kurier Galicyjski

З питаннями до українських організаторів конференції можна звертатися до директора Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника», к.і.н. Гаврилишина П.М.:
(097) 84 32 798
(050) 08 81 432

Файл з оголошенням та вимогами до офорилення текстів для збірника (скачати) >>>

Засідання Івано-Франківського обласного методичного обєднання бібліотек вищих навчальних закладів.
27 березня 2019 р.
Тема: "Традиційна та інноваційна діяльність відділу обслуговування Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника».
Місце проведення: Наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника».


З основною доповіддю виступила завідувач відділу обслуговування науковою та навчальною літературою НБ ПНУ Павлюк Ірина Михайлівна. В обговоренні прийняли участь представники бібліотеки Медичного університету та науко-технічної бібліотеки ІФНТУНГ. Кожен з присутніх бібліотекарів мав змогу виступити, висловити власну точку зору, запропонувати нові ідеї, щодо питання інформаційного обслуговування користувачів і взагалі різних ділянок бібліотечної роботи. Окремо, в рамках проведення круглого столу з питання «Соціальні мережі як засіб маркетингової діяльності відділів обслуговування ВНЗ», з повідомленнями виступили Гуцуляк Олег Борисович – учений секретар НБ ПНУ та Юречко Іван Васильович – бібліотекар I категорії НБ ПНУ.

2018

Засідання Івано-Франківського обласного методичного обєднання бібліотек вищих навчальних закладів.
24 жовтня 2018 р.
Місце проведення: Наукова бібліотека ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника».


Під час засідання розглядались такі питання:
• Інформаційно-бібліографічне обслуговування користувачів: стан, проблеми їх вирішення (доповідачі – Ражик Євдокія Федорівна – завідувач інформаційно-бібліографічного відділу та Дзумедзей Роман Олексійович – заступник директора Наукової бібліотеки ПНУ).
• Використання новітніх технологій у довідково-бібліографічній роботі (доповідач – Блинчук Ольга Миколаївна – провідний бібліограф Наукової бібліотеки ПНУ).
Цікава дискусія розвернулась навколо питання «Використання традиційних карткових каталогів у період інформатизації суспільства». Присутні прийшли до висновку, що на даний час не доцільно відмовлятися від карткових каталогів.

Міжнародна наукова конференція «Станиславів і Станиславівщина в 1918-1923 рр. Політика – Військо – Господарство – Адміністрація».
7-9 вересня 2018 р. м. Івано-Франківськ


Програма конференції (скачати, pdf)

Засідання Івано-Франківського обласного методичного обєднання бібліотек вищих навчальних закладів.
7 червня 2018 р.


На базі бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету відбулося засідання обласного методичного обєднання бібліотек закладів вищої освіти Івано-Франківської області на тему «Масова робота в бібліотеці ІФНМУ: традиції та нововведення». Також було проведено семінар на тему «Web-сайт - складова частина іміджу бібліотеки ІФНМУ».
І тема методобєднання, і тема семінару тісно повязані між собою, оскільки стосуються іміджу бібліотеки.
Сьогодні вже не стоїть запитання «Чи потрібен імідж бібліотеці?» Бібліотека виробляє свій індивідуальний образ, в основі якого лежать такі цінності як інформація, культура, освіта тощо. Найбільш актуальним для бібліотек стає завдання – створити позитивний імідж та зламати стереотип зневажливого ставлення до бібліотечної професії як рутинної та неперспективної. Мати позитивний імідж означає – бути першими, бути найкращими, бути не такими як інші. В наш час одним із основних завдань бібліотечної роботи є збереження духовної місії бібліотеки. Культурно-просвітницька робота і є таким чинником збереження духовності.

2017

Міжнародна науково-практична конференція

«Stanisławów i Ziemia Stanisławowska w dobie przemian społecznych i narodowościowych XIX i pierwszej połowy XX wieku: Społeczeństwo – Polityka – Kultura – Stosunki między narodami»
«Станіславів і Станіславівщина в час суспільних і національних змін ХІХ і першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнаціональні взаємини»

12-13 вересня 2017 р.

Організатори конференції – Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську. Ініціатором заходу традиційно став польський викладач Адам Останек.

Уже вдруге польські та українські історики зустрілися, щоб поговорити про заснування міста Івано-Франківська та його давню історію. Мета конференції – посилення українсько-польських контактів у вивченні історії Станіславова, зміцнення українсько-польської дружби і глибоке вивчення краєзнавства.

Ігор Цепенда, ректор ДВНЗ «Прикарпатський національний універстет імені Василя Стефаника» зазначив, що українцям і полякам потрібно триматися разом, щоб пам’ятати історію і вчитися на помилках. «Назріла потреба об’єднати всі зусилля і проводити такі конференції, бо впродовж багатьох років різні культури, зокрема, поляки, вірмени, євреї та українці, будували наше місто», – додає ректор університету.

«Польща і Україна – країни-партнери, які підтримують одна одну у всіх напрямках діяльності та співпраці. Нас об’єднує Станіславів, якого зараз немає, – є Івано-Франківськ. Місто від самого свого народження було містом-зіркою, тому тішуся з того, що молоді історики зустрічаються і про це місто-зірку розповідають», – каже директорка Центру польської культури та європейського діалогу Мар’я Осідач.

Паралельні заходи:
• презентація видань з Фонду рідкісної літератури Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, пов’язаних із Станиславовом
• виставка наукового доробку вчених Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника присвячених Станиславівщині

http://lib.pu.if.ua/konferenzia.php >>>
Фотозвіт про роботу конференції >>>

2016

У 2016 р. працівники бібліотеки брали участь у всеукраїнських та зональних конференціях та семінарах:

1. Мирон Галярник, Надія Галярник, Євген Ільків: Дослідження стану костелів на Івано-Франківщині // XXIII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція. Переяслав-Хмельницький, 28-29 лютого 2016 р. – http://conferences.neasmo.org.ua/uploads/article/file/2720/myron_istoriia_28-29.2.2016.zip
2. Світлана Олейник (учасник) // «Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи: міжнародна науково-практична конференція», 11-13 жовтня 2016 р., Наукова бібліотека імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
3. Іванна Стрихар. Шляхи вирішення проблеми «нечитання» (на прикладі роботи Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) // «Актуальні проблеми професійної підготовки студентів-філологів до роботи у сучасному освітньому просторі» : міжрегіональна науково-методична конференція, 3 листопада 2016 р. (підсекція «Методика викладання літератури: від теорії до практики» секції «Методико-педагогічний досвід учителя-словесника у піготовці студента-філолога») – http://lib.pu.if.ua/files/articles/stryhar01.pdf
4. Наталія Мазур (учасник, сертифікат) // Семінар «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотеках», 3-4 листопада 2016 року, Головний тренінговий центр для бібліотекарів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ).
5. Світлана Олейник, Роман Корчменко, Інна Кріцак, Микола Блинчук (учасники) // Засідання обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів Івано-Франківська, 15 листопада 2016 р. , ІФДТУНГ
6. Роман Корчменко (учасник) // Бібліотека університету на новому етапі розвитку соціальних комунікацій: міжнародна науково-практична конференція. – Дніпро, 1-2 грудня 2016 р.
7. Ярослав Галущак. Праці В.В. Грабовецького на сторінках наукових видань «Вісник Прикарпатського університету» та «Галичина»: бібліографічне дослідження // Академік Володимир Грабовецький – вчений, громадський діяч (в рамках «Перших грабовецьких читань»). – Івано-Франківськ, 6 грудня 2016 р.

2015

У 2015 р. співробітники наукової бібліотеки взяли участь у всеукраїнських та зональних конференціях і семінарах:

1. «Бібліотеки ВНЗ України у процесі імплементації Закону про вищу освіту та інформатизації суспільства»: всеукраїнська науково-практична конференція (16-19 червня 2015р. м. Івано-Франківськ, Науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу): 5 учасників, виголошено 3 доповіді: "Рекламно-інформаційна та видавнича діяльність Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в умовах впровадження інноваційних технологій" (Бігусяк Михайло Васильович, кандидат філологічних наук,доцент, директор Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Гуцуляк Олег Борисович, кандидат філософських наук, доцент, заступник директора Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника); "Фонд рідкісних видань як важливий фактор забезпечення науково-дослідної діяльності у вищому навчальному закладі (на прикладі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника)" (Олейник Світлана Валеріївна, заступник директора Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Стрихар Іванна Ярославівна, завідувач сектором Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника); "Формування іміджу сучасної бібліотеки: бібліотечна журналістика" (Ріжко Руслана Любомирівна, кандидат філологічних наук, вчений секретар Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).

2014

У 2014 році науковою бібліотекою організовано та проведено всеукраїнську конференцію та науково-методичні семінари:

1. «Бібліотека як науково-методичний та соціокультурний центр сучасного вищого навчального закладу (до 70-річчя Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника)»: Всеукраїнська науково-практична конференція (18 вересня 2014 р.; Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника): 14 наукових виступів співробітників наукової бібліотеки; 24 наукових виступи зовнішніх учасників (згідно з програмою конференції). Програма конференції (pdf);
2. «Іменний фонд професора В.Т. Полєка як джерело бібліографознавства,літературознавства та краєзнавства (до 90-річчя з дня народження В.Т. Полєка)»: науково-методичний семінар (2 жовтня 2014 р.): 18 учасників, 4 наукові доповіді: «Іменний фонд професора В.Т. Полєка: історія створення та проблема функціонування» (директор наукової бібліотеки, кандидат філологічних наук Бігусяк М.В.); «Архів професора В.Т. Полєка як об’єкт наукового дослідження» (головний бібліотекар Галярник Н.Р.); «Професор В.Т. Полєк – організатор бібліографічної діяльності у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника» (завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Ражик Є.Ф.); «Біографічний словник Прикарпаття професора В.Т. Полєка: архів, видання, перспективи нової редакції» (завідувач науково-методичного відділу Арабчук І.М.; заступник директора, кандидат філософських наук Гуцуляк О.Б.).
3. Засідання Івано-Франківського обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ–IV рівнів акредитації (6 червня 2014 в Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника); за участю директорів та представників бібліотек Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Івано-Франківського національного медичного університету.

Підсумком наукових пошуків працівників бібліотеки за 2014 р. є доповіді на щорічних наукових звітних конференціях кафедр Прикарпатського національого університету ім. В. Стефаника в рамках роботи секції «Бібліотекознавства, бібліографії, книгознавства», де проголошено 23 виступи згідно з програмою конференції (pdf).

Працівники бібліотеки в 2014 р. брали участь у всеукраїнських та зональних конференціях і семінарах:

1. «Тарас Григорович Шевченко у розумі і серці українців: Десяті Біографічні читання, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка» (5 червня 2014 р.; Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського): виголошено 2 наукові доповіді: «Популяризація галицьким студентством творчості Тараса Шевченка як боротьба за своє національне самовираження (за матеріалами Фонду професора В.Т. Полєка» (головний бібліотекар Галярник Н.Р.); «Мотиви «штюрмерського» міфоромантизму у творчості Тараса Шевченка» (заступник директора, канд. філос. наук Гуцуляк О.Б.).
2. «Періодичні видання у бібліотеках як інститутах національної пам’яті»: міжнародна конференція (15-16 травня 2014 р.; Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка): 1 доповідь – «Наукова періодика Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: українознавчий аспект» (директор наукової бібліотеки, кандидат філологічних наук Бігусяк М.В.).
3. «Бібліотеки вищих навчальних закладів: зміст та стратегія розвитку в інформаційному суспільстві»: всеукраїнська науково-практична конференції (14-16 квітня 2014 р., Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І.І.Мечникова; участь у конференції заступника директора Наукової бібліотеки Олейник С.В.).
4. «Особливості роботи системи УФД/Бібліотека у бібліотеці вищого навчального закладу»: міжвузівський семінар (11 вересня 2014 р.; Науково-технічна бібліотека Національний університет «Львівська політехніка»; 2 учасники – провідний системний адміністратор Корчменко Р.В.; бібліотекар І категорії Кріцак І.Л.).
5. «Комплектування як модуль АБІС впроваджений у роботу бібліотеки ІФНМУ»: семінар Івано-Франківського обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ–IV рівнів акредитації (20 листопада 2014 р.; Бібліотека Івано-Франківського національного медичного університету; 4 учасники – директор Бігусяк М.В., заступник директора Олейник с.В.; завідувачі відділами Волошин Л.О., Романська С.Й.).  
pnu-lib@ukr.net
© 2015 Library.Design by Roman Korchmenko