Вхід для адміністраторів >>>

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
 ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

Головна Архів новин Визначення УДК Нові надходження Меценати Наші партнери





АКТУАЛЬНІ
ОГОЛОШЕННЯ
ПРО БІБЛІОТЕКУ
КОНТАКТИ
ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ
ФОНДИ БІБЛІОТЕКИ
ПЕРШОКУРСНИКАМ
ВИПУСКНИКАМ
ПОСЛУГИ КОРИСТУВАЧАМ
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ
ВІРТУАЛЬНА ДОВІДКА
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА
НАУКОВІ ВИДАННЯ УНІВЕРСИТЕТУ
(вісники, журнали, збірники)
РЕПОЗИТАРІЙ УНІВЕРСИТЕТУ
(тексти відкритого доступу)
ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО НАПИСАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ
АСПІРАНТАМ ТА ДОКТОРАНТАМ
НАУКОМЕТРІЯ
МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ
РЕСУРСИ ТА БАЗИ ДАНИХ
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ
НАУКОВА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
До 100-річчя відомого бібліографа В. Т. Полєка (1924-1999)
СТЕФАНИКОЗНАВСТВО В ПНУ
ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
НАША БІБЛІОТЕКА У ЗМІ
ПРО УНІВЕРСИТЕТ
Flag Counter

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
КОНФЕРЕНЦІЯ


Міжнародна наукова конференція
«Станиславів і Станиславівщина в 1918-1923 рр».


Запрошуємо до участі у міжнародній науковій конференції «Станиславів і Станиславівщина в 1918-1923 рр. Політика – Військо – Господарство – Адміністрація».
Термін: 7-9 вересня 2018 р. м. Івано-Франківськ
7-8 вересня – пленарне засідання та секції
9 вересня – культурна програма

Місце проведення:
Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців 56);
ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (вул. Тараса Шевченка 57).

Історія Станиславова і Станиславівщини разом з народами, що тут проживали, належить до не до кінця вивчених сторінок історії. Сталася це через ряд причин, зокрема і те, що десятиліттями після 1945 р. було заборонено говорити правду, або необхідність дотримуватися накинутого зверху ідеологічно заангажованого наративу.
Цього року виповнюється 100 років від проголошення Західно-Української Народної Республіки та відновлення незалежності Польщі, що є добрим приводом для розмови про польсько-українські відносини не лише на міждержавному, але і регіональному рівні. Припускаємо, саме такий підхід до теми дасть можливість віднайти і позитивні моменти у тодішній спільній історії. Однак, конференція буде стосуватися справ не тільки українців та поляків, адже Станиславів та його регіон населяли тоді також представники і інших народів, зокрема євреїв, німців та вірмен.
Станиславів і Станиславівщина багато пережили в період Великої війни. Фронти, що часто переходили цими землями, і період окупації значною мірою зруйнували колишню гармонію повсякденного життя та місцеве господарство. Наслідки цих подій відчувалися ще довгі роки.

Метою конференції є спроба окреслення політичної і господарчої ситуації міста та регіону в період від закінчення І світової війни у 1918 р. до офіційного визнання в 1923 р. цих теренів Радою Амбасадорів як таких, що входять в склад ІІ Речі Посполитої. З огляду на факт, що ряд політичних подій потягнули за собою інші зміни, то в сферу дискусії потрапляють такі аспекти як військо, управління, культура та ін.

Запрошуються: науковці, дослідники, журналісти, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, бібліотекарі – усі зацікавлені, котрим не байдужа історія давнього Станиславова і Станиславівщини.

Заявку на участь і тему виступу разом з короткою анотацією просимо надіслати на e-mail konferencja.stanislawow@gmail.com до 12 серпня 2018 р.
Просимо надати таку інформацію:
• ім’я, по батькові, прізвище автора/авторів;
• науковий ступінь, посада;
• місце роботи: назва установи, населений пункт, країна;
• контактна адреса (в тому числі e-mail), телефон;
та надіслати до 14 жовтня 2018 р. текст публікацій, оформлений за відповідними технічними вимогами, які додаємо знизу. Мови публікацій: українська, польська або англійська. Але технічне оформлення – однакове для всіх. Учасникам з-поза меж міста можемо надати безкоштовне проживання в готелі чи гуртожитку ПНУ ім. В. Стефаника, про необхідність житла потрібно вказати у заявці.

Матеріали будуть опубліковані безкоштовно для тих учасників, які фізично будуть присутні на конференційних зустрічах в м. Івано-Франківську, у рецензованому збірнику після конференції.

Організатори: Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Військово-Технічна академія у Варшаві і Академія Військового Флоту у Гдині

Співпраця: Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Підтримка: Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Fundacja Wolność i Demokracja. Проект також є співфінансований в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонією і поляками за кордоном.

Медійний партнер: газета Kurier Galicyjski

З питаннями до українських організаторів конференції можна звертатися до директора Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника», к.і.н. Гаврилишина П.М.:
(097) 84 32 798
(050) 08 81 432

Інформаційне повідомлення та вимоги до оформлення текстів >>>

 












pnu-lib@ukr.net
© 2015 Library.Design by Roman Korchmenko