Вхід для адміністраторів >>>

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
  ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

Головна Архів новин Визначення УДК Нові надходження Меценати Наші партнери

АКТУАЛЬНІ
ОГОЛОШЕННЯ
ПРО БІБЛІОТЕКУ
КОНТАКТИ
ФОНДИ БІБЛІОТЕКИ
ПЕРШОКУРСНИКАМ
КОРИСТУВАЧАМ
НАУКОВЦЯМ
ПОСЛУГИ
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ
НАУКОВА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ
БІБЛІОГРАФІЯ ПРАЦЬ ДОКТОРІВ НАУК ПНУ
СТЕФАНИКОЗНАВСТВО В ПНУ
ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
НАША БІБЛІОТЕКА У ЗМІ
ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ
ПРО УНІВЕРСИТЕТ
Flag Counter

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Фонд Наукової бібліотеки поповнився комплектом книг «Чекістське досьє окупованої України». Це унікальне для України видання підготували Київська міська організація товариства «Меморіал» імені Василя Стуса та Громадський інститут історичної пам"яті.

«Чекістське досьє окупованої України» – насамперед відтворення унікального архівного документа «Политико-экономическая характеристика (паспорт) Украинской ССР» (1946–1950), що містив усю можливу інформацію – від статистичних даних до соціально-політичної характеристики України загалом, кожної області і кожного адміністративного району зокрема.

У трьохтомнику представлено понад 3 тисячі документів, які до 2009 року знаходилися під грифом «секретно» та призначалися для користування каральними та партійними органами колишнього СРСР. Повстанський рух України, спротив селян радянській владі, репресії та насильницька «совєтизація» – всі ці трагічні сторінки вітчизняної історії початку двадцятого століття тепер загальнодоступні.

Документ містить величезну кількість фактичних даних, які допоможуть відтворити реальну картину національно-визвольної боротьби українців у 1918–1950 роках та супроводжується розгорнутими коментарями сучасних істориків, головним чином – упорядника видання Романа Круцика.

Публікація засекречених документів і матеріалів виконує потужну просвітницьку функцію, яка має неоціненне значення в умовах інформаційного відродження та боротьби за національну незалежність. Сподіваємось, що кожен, хто хоче знати свою історію, бодай погортає ці книги і збагатить себе тими знаннями, яких у нього досі не було.

  dewi5000
Notice: Undefined variable: us in /var/www/html/news_ful.php on line 125

<<До попередньої >>Переглянути всі<< Наступна>>

pnu-lib@ukr.net
© 2015 Library.Design by Roman Korchmenko