Вхід для адміністраторів >>>

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
  ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

Головна Архів новин Визначення УДК Нові надходження Меценати Наші партнери

АКТУАЛЬНІ
ОГОЛОШЕННЯ
ПРО БІБЛІОТЕКУ
КОНТАКТИ
ФОНДИ БІБЛІОТЕКИ
ПЕРШОКУРСНИКАМ
КОРИСТУВАЧАМ
НАУКОВЦЯМ
ПОСЛУГИ
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ
НАУКОВА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ
БІБЛІОГРАФІЯ ПРАЦЬ ДОКТОРІВ НАУК ПНУ
СТЕФАНИКОЗНАВСТВО В ПНУ
ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
НАША БІБЛІОТЕКА У ЗМІ
ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ
ПРО УНІВЕРСИТЕТ
Flag Counter

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняПриміщення бібліотеки

Польща та публічні бібліотеки

  Наша працівниця Гудз Оксана Василівна, бібліотекар І категорії відділу обслуговування науковою та навчальною літературою Наукової бібліотеки ПНУ ім. Василя Стефаника, вимушено перебуває у Польщі в с. Нове Крамсько (пол. Nowe Kramsko, нім. Neu Kramzig), у гміні Бабімост Зельоноґурського повіту Любуського воєводства. Населення складає 829 осіб (дані 2011 р.).

  В рамках дистанційної роботи за завданням директора Наукової бібліотеки вона вивчала досвід місцевої сільської публічної бібліотеки, що перебуває у підпорядкуванні гміни.

  Наведемо цікаві фрагменти її розповіді:

   «Я знаходжуся в Польщі, в країні, що з розумінням прийняла українських біженців. За завданням директора я невдовзі відвідала місцеву бібліотеку для перейняття позитивного досвіду та підвищення своєї кваліфікації. Бібліотека розташована в окремому старовинному будинку міжвоєнного періоду. Приміщення зручні і достатньо великі, затишні. В бібліотеці працює на постійній основі одна людина, при потребі залучаються волентери із місцевих школярів. Робота організована практично майже так само, як і у нас.

   Фінансування дуже хороше. Книги в хорошому стані, є постійні надходження. Роздільники на відміну вд наших кольорові, для зручності пошуку. Бібліотека обслуговує різні категорії читачів, переважає художня і науково-популярна література. Багато уваги приділяється краєзнавству, що поєднюжться із туристичною роботою та патріотичним вихованням молоді у школі. Що цікаво, є план по обслуговуванню читачів. Він не є стандартний для всієї Польщі та визначається місцевою гміною. План тут 600 користувачів на рік. Щоб його виконати бібліотекар контактує із школою, будинком культури, гміною, працює із читачами по соцмережах, оперативно повідомляє про новинки, можлива закупівля книг до фондів бібліотеки під замовлення читачів.

  Проводяться зустрічі з видатними людьми, письменниками, відзначають різні ювілейні дати і т.д. В період карантину практикувались онлайн-зустрічі.

   Бібліотека знаходиться практично майже в центрі села, що полегшує її відвідування. Основні користувачі – школярі та пенсіонери. В бібліотеці є один компютер, запис ведеться і на паперовий носій, і в електронну програму. Фонд великий як для сільської бібліотеки. У роботі практикується вільний доступ до книг. Також є книги українською, російською, німецькою та англійською мовами».Памятник польським повстанцям
Notice: Undefined variable: us in /var/www/html/news_ful.php on line 125

<<До попередньої >>Переглянути всі<< Наступна>>

pnu-lib@ukr.net
© 2015 Library.Design by Roman Korchmenko